Popcorn Hour A-410

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Ψάχνει σε ό,τι γλώσσα θέλεις, έχει ρύθμιση default γλώσσας αλλά και χεράτα μπορείς να κάνεις αναζήτηση σε άλλη γλώσσα.
Έχει τη δυνατότητα να χωρίζει την εικόνα στη μέση και να δείχνει με και χωρίς vxp. σε κάποια .avi που έβαλα επί τούτου να δω δεν μπορώ να πω ότι είναι μέρα με τη νύχτα, στις πολλές σκηνές σε μια ταινία με δυσκολία διακρίνεις το χώρισμα των περιοχών. Εκεί όπου βλέπεις τη διαφορά βασικά αυτό που κάνει είναι να κάνει λίγο καλύτερο το contrast πειράζοντας highllights και shadows (ρυθμιζόμενα σε μια κλίμακα από 1 ως 10).
Υπάρχει διαφορά στην εικόνα και μάλλον συνιστά βελτίωση, όχι όμως σε τέτοιο βαθμό όμως που να λες ουάου, τουλάχιστον στο σύστημα μου που τώρα που το σκέφτομαι παρεμβαίνει και ο ΟΝΚΥΟ στο σήμα της εικόνας και το φτιάχνει λίγο.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Οχι δεν εννοώ σε τι γλώσσα βγάζει τα info.Εγώ πχ προτιμώ να μου τα βγάζει στα αγγλικά.Αν η ταινία είναι γαλλική και έχω τον original τίτλο στα γαλλικά στο folder της ταινίας,το αναγνωρίζει και βρίσκει τα info?Τα βάζει στα γαλλικά ή αγγλικά?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Σε μια ταινία που είχα στη βιβλιοθήκη με γαλλικό τίτλο βρήκε τις πληροφορίες στα αγγλικά γιατί αυτή του είχα δώσει ως default γλώσσα για τις πληροφορίες των ταινιών. Αν πάλι θέλω μπορώ να πάω να αλλάξω τις πληροφορίες της ταινίας και να του ζητήσω αυτή τη φορά για τον τίτλο που θέλω, όπως και αν του του δώσω, να ψάξει για πληροφορίες στη γλώσσα που θα του δείξω για τη συγκεκριμένη αναζήτηση ανεξάρτητα του τίτλου.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Σε μια ταινία που είχα στη βιβλιοθήκη με γαλλικό τίτλο βρήκε τις πληροφορίες στα αγγλικά γιατί αυτή του είχα δώσει ως default γλώσσα για τις πληροφορίες των ταινιών. Αν πάλι θέλω μπορώ να πάω να αλλάξω τις πληροφορίες της ταινίας και να του ζητήσω αυτή τη φορά για τον τίτλο που θέλω, όπως και αν του του δώσω, να ψάξει για πληροφορίες στη γλώσσα που θα του δείξω για τη συγκεκριμένη αναζήτηση ανεξάρτητα του τίτλου.
Αρα δουλεύει σωστά ο scrapper του Α-410!:thumbsup:

Θα σε τρελλάνω τώρα που σε βρήκα μιας και πρόκειται για αξιόλογο player,περίμενε να σκεφτώ και άλλα ειδικά για ταινίες και άμα έχω λόξυγγα θα ξέρω ποιος θα με μελετάει!:D;)
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Αρα δουλεύει σωστά ο scrapper του Α-410!:thumbsup:

Θα σε τρελλάνω τώρα που σε βρήκα μιας και πρόκειται για αξιόλογο player,περίμενε να σκεφτώ και άλλα ειδικά για ταινίες και άμα έχω λόξυγγα θα ξέρω ποιος θα με μελετάει!:D;)
Έλα όποτε θες από δω να το εξετάσεις εξονυχιστικά...pm me
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Κάτι που βλέπω είναι ότι κατεβάζει torrents και καθώς και newsgroups.Αν θες δοκίμασε με torrents σε public site και πες μας πως πάει.Δεν ξέρω αν έχεις πρόσβαση σε newsgroups (usenet) αν μπορείς πάρε κάποιο trial σε newsserver και δοκίμασε.Πάει καλά?Επειδή στα newsgroups τα πιο πολλά αρχεία είναι .rar τα αποσυμπιέζει?Μπορείς δηλ.να δεις την ταινία κατευθείαν μετά το κατέβασμα?
Κάτι άλλο για να τα δοκιμάσουμε όλα,σε .wmv,.rm αρχεία πως πάει τα αναπαράγει ή όχι?
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
3d δεν έχω παιδιά τηλεόραση ή προβολέα για να δω τι κάνει...
Αν μπορεί να γράψει στο NAS ο torrent client θα του κάνω μια δοκιμή γιατί σκληρό για να του βάλω στο bay δεν έχω. Το θέμα torrent το έχω λύσει με το NAS. Τα άλλα που μου γράφεις μου μοιάζουν λίγο κινέζικα γιατί δεν έχω ιδέα τι είναι αυτά, αν βρω λίγο χρόνο ίσως διαβάσω και καταλάβω περί τίνος πρόκειται, αλλιώς όταν έρθεις τα στήνεις και το βάζουμε να δούμε τι κάνει.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ok φίλε θα τα πούμε την άλλη εβδομάδα τότε,θα φέρω και το δικό μου Asus bd/dvd optical usb drive να δουμε αν το βλέπει!Κανονικά original dvd και unportected ριπαρισμένα bd disc χωρις cinavia,θα πρέπει να τα παίζει.Εκτός αν άλλαξαν κάτι στα τελευταία media players.
Και θα σετάρουμε και τα υπόλοιπα που έχεις όπως mac mini!;)
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
But there is a problem:Είμαι καπνιστής!:)
Γιατί πρόβλημα; Το πάρκο δίπλα είναι όποιος θέλει να καπνίσει :p , έχω μπαλκονάκι για αυτή τη δουλειά από τα χρόνια που ήμουν εγώ καπνιστής και πάλι δεν κάπνιζα στο σπίτι.

Φρόντισε να μην είναι την επόμενη Κυριακή μόνο γιατί είναι η μέρα που κάνουμε το πάρτυ γενεθλίων της πραγματικής Μελίνας :D
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Εντάξει Βασίλη θα το κάνουμε Σάββατο ή Παρασκευή τότε!Το μπαλκονάκι σου θα το τιμήσω δεόντως!
Και βέβαια η πραγματική Μελίνα στο πάρτυ των γενεθλίων της,ότι θέλει θα το κάνει/βλέπει/ακούει σε πραγματικό υπολογιστή φτιαγμένο για τον άνθρωπο,σε mac!:thumbsup:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Ένα θέμα που αναφέρθηκε από χρήστη στο φόρουμ της NMT για θόρυβο όταν παίζει 24/192 flac αρχεία από το dac του Α-410 επιβεβαιώνεται και από μένα.
 

Μηνύματα
255
Reaction score
48
Ένα θέμα που αναφέρθηκε από χρήστη στο φόρουμ της NMT για θόρυβο όταν παίζει 24/192 flac αρχεία από το dac του Α-410 επιβεβαιώνεται και από μένα.
Ναι και απο τα γραφομενα εκει,εχει να κανει με εναν αλγοριθμο που θα διορθωσουν στο επομενο update.Περιμενω και γω το δικο μου popcorn :) ισως με καθυστερησουν λογω πρωτοχρονιας του αλογου που εχουνε.Καλυτερη τιμη σου εδωσαν Βασιλη?
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
Όχι δεν μου έδωσαν το voucher, και η τελική τιμή βγήκε στα 235 ευρώ περίπου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.364
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top