POPCORNHOUR A-500

Μηνύματα
247
Reaction score
245
Δε μπορω να καταλαβω γιατι το βγαλανε με hdmi 1.4? ποσο δυσκολο ειναι να το κανουν λιγο future proof?
 




Μηνύματα
4.364
Reaction score
4.234
η τιμη που το βρισκω ειναι 330 σε σχεση με το SOLO ποιο απο τα δυο θα επιλεγατε?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Το solo παιζει full bd menu δεν εχει περιορισμους cinavia και εχει και πολυ καλο tv tuner αλλα το κουτι του δειχνει φτηνιαρικο μπροστα στο καλαμποκι και το ιδιο ισχυει και για το remote control.
To solo lite εχει 200 και κανει τα ιδια με το καλαμποκι αλλα στα εξωφυλλα θα πρεπει να επιλεξεις χειροκινητες λυσεις τυπου yaDIS
 


Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
αρα μου λες οτι το solo lite ειναι ιδιο με το a500?
Με εξαίρεση τον scrapper και τα πιο καλαίσθητα μενού και apps ,ναι.
Για το lite δεν έχει βγει ακόμα ημερομηνία κυκλοφορίας .
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Με εξαίρεση τον scrapper και τα πιο καλαίσθητα μενού και apps ,ναι.
Για το lite δεν έχει βγει ακόμα ημερομηνία κυκλοφορίας .

Εχει κυκλοφορισει ηδη μαλιστα στο ebay υπαρχουν κομματια στα 200+
O scraper και στα δυο δεν λεει και πολλα προτιμω το yadis
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Το solo παιζει full bd menu δεν εχει περιορισμους cinavia και εχει και πολυ καλο tv tuner αλλα το κουτι του δειχνει φτηνιαρικο μπροστα στο καλαμποκι και το ιδιο ισχυει και για το remote control.
To solo lite εχει 200 και κανει τα ιδια με το καλαμποκι αλλα στα εξωφυλλα θα πρεπει να επιλεξεις χειροκινητες λυσεις τυπου yaDIS
1) τελικά το popcorn 500 παζει Full bluray menu;
2) κατεβάζει υποτιτλους αυτόματα; απο opensubtitles;
3) εχει την ίδια εικόνα με το dune solo; έχουν το ίδιο sigma chip;
4) το ESS Sabre DAC σε τι μας εξυπηρετεί;

ευχαριστώ
 



petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.143
Reaction score
153
παρ οτι το ιδιο τσιπ το α500 ενα κλικ καλυτερο στην εικονα,πολες ευκολιες,βρισκει υποτιτλους,τελευταιο αρχειο στο play-sto dune επρεπε να κανεις συντομευση αμα ξεχασεις τι εβλεπες χτες,xmbc πολυ καλυτερο,καλυτερη γενικα κατασκευη,οπτικη κ ψηφιακη εξοδος κ οχι πατεντες τυπου mini jack και ανταπτορες ημαρτον 300ε δινουμε.οπως το ειδα εγω μεγαλες διαφορες κ ενα κλικ πιο καλο δικτυο...full bd menu δε χρησιμοποιοω κ δε το δοκιμασα το α500 =επεξε και κατι ματροσκες 80gb μεσω δικτυου χαλαρα....αυτα
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
παρ οτι το ιδιο τσιπ το α500 ενα κλικ καλυτερο στην εικονα,πολες ευκολιες,βρισκει υποτιτλους,τελευταιο αρχειο στο play-sto dune επρεπε να κανεις συντομευση αμα ξεχασεις τι εβλεπες χτες,xmbc πολυ καλυτερο,καλυτερη γενικα κατασκευη,οπτικη κ ψηφιακη εξοδος κ οχι πατεντες τυπου mini jack και ανταπτορες ημαρτον 300ε δινουμε.οπως το ειδα εγω μεγαλες διαφορες κ ενα κλικ πιο καλο δικτυο...full bd menu δε χρησιμοποιοω κ δε το δοκιμασα το α500 =επεξε και κατι ματροσκες 80gb μεσω δικτυου χαλαρα....αυτα
Καλύτερη εικόνα?
Είσαι σίγουρος?
Έχω διαβάσει τα πάντα σε avsf/avf και είσαι ο μόνος που γράφει κάτι τέτοιο.
 

petepappas

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.143
Reaction score
153
γραφω ενα κλικ οχι τεραστια διαφορα.....η μεγαλη διαφορα τους ειναι στην κατασκευη-εισοδους εξοδους κ ευκολιες...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.816
Μηνύματα
2.877.012
Members
37.952
Νεότερο μέλος
dion10
Top