Soundtracks ταινιών που αγαπήσαμε

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414










cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Piero Umiliani - La Legge Dei Gangsters (1969)





Μου το εκανε δώρο ο κουμπάρος μου πριν λίγες μέρες, ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ soundtrack σε μια άγνωστη film noir/crime ιταλική ταινία με πρωταγωνιστή τον Klaus Kinski, απο τον φοβερο Piero Umiliani. Βγήκε μονο σε διπλό διαφανές βινύλιο απο την Dagored σε 500 μονο κοματια, exclusively record store day 2016. Απλά εχω πάθει την πλακα μου, σκέτη μαγεία. Εννοείται, αν δεν εγινε κατανοητό, δεν ειχε κυκλοφορήσει ποτε ουτε στην εποχή του ουτε μετέπειτα μεχρι και σημερα, οποτε όσοι ενδιαφέρεστε πρεπει να τρέξετε, αν υπάρχει ακομα, αν και εχω την αίσθηση οτι θα εξαφανίστηκε Εν ριπή οφθαλμού.
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Σταθη με το ασημι καλα ?καμια αλεργια?:p

Σχεδον ολες οι ταινιες του james bond πλαισιονονται απο υπεροχα soundtracks μερικα απο αυτα που μου εμειναν..

 



Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Δεν ειναι Soundtrack ταινιας αλλα σειρας, ειναι ομως σταθμος.

Twin Peaks - Intro



Αγαπω καθετι στο TWIN PEAKS.
Δεν εχει "βγει" και ουτε προκειται,κατι αναλογο.Η σειρα αυτη ειναι μοναδικη και αγγιξε το τελειο.
Η μουσικη της,απλα το επιβεβαιωνει.

Οσες φορες την εχω δει και θα την ξαναδω,τηρειται ευλαβικα πρωτοκολλο.Στο τραπεζι μπροστα μου θα υπαρχει απαραιτητως κουτι με ντονατς και μια μεγαλη κουπα καφε.
Οσοι ξερουν,καταλαβαινουν και με νιωθουν ;)

felixxx 100 like :)



The Nightingale - Julee Cruise



 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
Αγαπω καθετι στο TWIN PEAKS.
Δεν εχει "βγει" και ουτε προκειται,κατι αναλογο.Η σειρα αυτη ειναι μοναδικη και αγγιξε το τελειο.
Η μουσικη της,απλα το επιβεβαιωνει.

Οσες φορες την εχω δει και θα την ξαναδω,τηρειται ευλαβικα πρωτοκολλο.Στο τραπεζι μπροστα μου θα υπαρχει απαραιτητως κουτι με ντονατς και μια μεγαλη κουπα καφε.
Οσοι ξερουν,καταλαβαινουν και με νιωθουν ;)

felixxx 100 like :)



The Nightingale - Julee Cruise



- όντως , και η πλάκα είναι πως κάποια ερωτήματα απαντώνται στην αντίστοιχη ταινία : fire walk with me

-
David Lynch - The Pink Room - YouTube
upload_2016-5-17_16-29-30.jpeg ▶ 4:07
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
- Das Boot :
- όλο το soundtrack , το οποίο είναι και ιδιαιτέρως χορταστικό , δηλαδή κάποια από τα μουσικά κομμάτια , ξανακούγονται όπως είναι στην ταινία , ( με τους διαλόγους , ήχους δράσης κλπ ) , και μάλιστα με τους ήχους των κυμάτων και των μηχανών να είναι εκτός φάσης , για ποιο ευρύ αποτέλεσμα

-
Das Boot - Trailer - YouTube
upload_2016-5-17_16-39-43.jpeg ▶ 3:22

Das Boot. Convoy Attack. - YouTube
upload_2016-5-17_16-40-49.jpeg ▶ 3:13

Das Boot - best movie scene ever - YouTube
upload_2016-5-17_16-41-33.jpeg ▶ 2:06

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
- όντως , και η πλάκα είναι πως κάποια ερωτήματα απαντώνται στην αντίστοιχη ταινία : fire walk with me

-
David Lynch - The Pink Room - YouTube
View attachment 59343 ▶ 4:07
+1
και στο David Lynch ... να προσθεσω... το Blue Velvet ..
she wore...bluuueeeeeeee..........velveetttttt... bluer than velvet...were her eyes... <3 <3 <3
και αυτη η σκηνη :
το ομοτιτλο με στοιχειωνει.(πιθανοτατα επαναλαμβανω προηγουμενη αναρτηση) κοκ..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.412
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top