Tesla (απο 1/1/23)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.526
Reaction score
132.518
Το δικό μου Υ είναι πιο άσπρο απ'αυτά

1000011073.jpg


1000011072.jpg


Έχω βάλει και λεντ για χαλαρό φωτισμό περιμετρικά στην κεντρική κονσόλα, τλία εβλώ, γ@μάτο!

Για τους πίσω καθήμενους, περιμετρικά του λευκού (πρόσθετο) πίσω πλαστικού της κεντρικής κονσόλας, έχω ακόμα ένα κορδόνι λεντ να περάσω, για απαλό νυχτερινό φωτισμό.

Μένει και να περάσω το head up display. Ίσως αύριο.

Πολύ γούσταρα αυτά τα λευκά στο τιμόνι, γενικά με ενθουσιάζει το λευκό εσωτερικό.
Χαίρομαι να μπαίνω μέσα στο αυτοκίνητό μου, να το βλέπω, πολύ γουστάρω! ❤❤❤

Αντιθέτως, το μαύρο εσωτερικό στο Τέσλα μου φαίνεται άσχημο. Γεροντίλα. Ουστ. 😁

Εν τω μεταξύ όλα αυτά είναι παμφθηνα, και ταιριάζουν γάντι..

1000011074.jpg


"Μαμά" όλη η κεντρική κονσόλα ήταν μαύρη, όπως και το arm rest.

Έχω και κάλυμμα της ηλιοροφης λευκό, που κόβει τελείως τη ζέστη.

Τώρα όμως σκέφτομαι μήπως πάρω ένα ηλεκτρικό κάλυμμα οροφής, έχει εδώ στη Θεσσαλονίκη που το περνάνε κιόλας, σύνολο 7 κατοσταρικα περασμένο, με πλήκτρα εκεί στον καθρέφτη να ανοιγοκλείνει όσο θες. Εξαιρετικό είναι, το είδα από κοντά.
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.188
Reaction score
82.917
Με όλα αυτά τα λευκά έξτρα, πράγματι φαίνεται διαφορετικό, καλύτερο.
Εμένα τώρα μου έφυγε η όρεξη για λευκό, και δεν μου αρέσουν οι αλλαγές ανταλλακτικών με μη original, και εννοείται όλα τρώνε άκυρο αν είναι κινέζικα.
:lolsign:

Την ηλεκτρική σκίαση όμως, ναι, θα την βάλω, ακόμα και αν την φτιάχνει η Χαμάς
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.338
Reaction score
7.928
Το δικό μου Υ είναι πιο άσπρο απ'αυτά

View attachment 328134

View attachment 328135

Έχω βάλει και λεντ για χαλαρό φωτισμό περιμετρικά στην κεντρική κονσόλα, τλία εβλώ, γ@μάτο!

Για τους πίσω καθήμενους, περιμετρικά του λευκού (πρόσθετο) πίσω πλαστικού της κεντρικής κονσόλας, έχω ακόμα ένα κορδόνι λεντ να περάσω, για απαλό νυχτερινό φωτισμό.

Μένει και να περάσω το head up display. Ίσως αύριο.

Πολύ γούσταρα αυτά τα λευκά στο τιμόνι, γενικά με ενθουσιάζει το λευκό εσωτερικό.
Χαίρομαι να μπαίνω μέσα στο αυτοκίνητό μου, να το βλέπω, πολύ γουστάρω! ❤❤❤

Αντιθέτως, το μαύρο εσωτερικό στο Τέσλα μου φαίνεται άσχημο. Γεροντίλα. Ουστ. 😁

Εν τω μεταξύ όλα αυτά είναι παμφθηνα, και ταιριάζουν γάντι..

View attachment 328137

"Μαμά" όλη η κεντρική κονσόλα ήταν μαύρη, όπως και το arm rest.

Έχω και κάλυμμα της ηλιοροφης λευκό, που κόβει τελείως τη ζέστη.

Τώρα όμως σκέφτομαι μήπως πάρω ένα ηλεκτρικό κάλυμμα οροφής, έχει εδώ στη Θεσσαλονίκη που το περνάνε κιόλας, σύνολο 7 κατοσταρικα περασμένο, με πλήκτρα εκεί στον καθρέφτη να ανοιγοκλείνει όσο θες. Εξαιρετικό είναι, το είδα από κοντά.
Τι μου θυμισες τωρα…
IMG_2318.jpeg
 




JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.409
Reaction score
27.096
Τώρα όμως σκέφτομαι μήπως πάρω ένα ηλεκτρικό κάλυμμα οροφής, έχει εδώ στη Θεσσαλονίκη που το περνάνε κιόλας, σύνολο 7 κατοσταρικα περασμένο, με πλήκτρα εκεί στον καθρέφτη να ανοιγοκλείνει όσο θες. Εξαιρετικό είναι, το είδα από κοντά.
Τιναφτάρε ? ηλεκτρική σκίαση έχει το δικό μου που είναι μοντέλο 2008 .Με δύο κουμπιά διπλής λειτουργίας. Μερικής , όση θέλεις , ή δεύτερη σκάλα ολικής , όπως τα παράθυρα.
Σα δε ντρέπονται λέω εγώ.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.188
Reaction score
82.917
Καλά και τα άσπρα, όμορφα, αλλά σίγουρα μπλέκεις.
«Καθαρίζονται εύκολα με μωρομάντηλο, αλλα μπορεί να δυσκολευτείτε με κανένα τζιν που ξεβάφει»
Μάλιστα.
Στο μεταξύ φορούσα αυτό:
IMG_6711.jpeg


:lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.526
Reaction score
132.518
Στους 8 μήνες χρήσης και στα 35.000 χλμ στα λευκά καθίσματα, μόνον μια φορά το καλοκαίρι καθάρισα τη θέση μου με 1 μωρομάντηλο γιατί έβγαλε χρώμα ένα καινούριο τζιν, και μια φορά τη θέση του συνοδηγού, γιατί μπήκε η γυναίκα με μαγιό και αντηλιακά ολόβε, καθάρισαν πανεύκολα, με ένα πέρασμα. Δεν έχουν ίχνος λεκέ, ίχνος φθοράς. Τέλεια είναι, σα καινούρια.

δεν μου αρέσουν οι αλλαγές ανταλλακτικών με μη original
Εκτός από τα πατάκια 🤣, δεν έχω βγάλει κανένα ανταλλακτικό.
Όλα είναι είτε επιπρόσθετες θήκες, είτε αυτοκόλλητα που ξεκολλάν χωρίς να αφήσουν ίχνος λεκέ.
Τίναφτα τα καπιτονέ πράματα στα πατώματα καλέ; Παπλώματα; :roflmao:
Ναι, ακριβώς, είναι και μαλακά σα παπλώματα.
Ο γιος μου έβγαλε παπούτσια, με τις κάλτσες μπήκε, τέλεια είναι σα να είναι στο κρεβάτι του!

Σκέφτομαι να βάλω ένα πατάκι στο Πορτ παγκαζ, να σκουπίζεις τα πόδια πριν μπεις (πολύ γέλιο), ειδάλλως μπορώ να έχω και παντόφλες, σα να μπαίνεις σπίτι μου (και σπίτι σου), με παπούτσια δε μπαίνεις. 😁

Το πατάκι του οδηγού, μια φορά το καθάρισα ως τώρα (μια φορά το μήνα το καθαρίζω) κι ήταν στο σπίτι, έβαλα σκούπα, μετά σφουγγαρίστρα (είναι αδιάβροχα), κανονικά λέμε. Σα στο σπίτι. Πολύ γέλιο. 🤣🤪😜
Μόνο ετσι μπαινεις μεσα
View attachment 328147
Πολύ καλή ιδέα, και στο σπίτι έχω ποδοναρια, 3-4 ματσάκια έχω πάντα, για μαστόρια και λοιπούς. Α βάλω και στ'αμάξι. 🤣🤪😁😜
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.188
Reaction score
82.917
Όλα είναι είτε επιπρόσθετες θήκες, είτε αυτοκόλλητα που ξεκολλάν χωρίς να αφήσουν ίχνος λεκέ.
Κινέζικα όμως… :p

Τέλος πάντων, βλέπουμε. Έχουμε λίγους μήνες να το σκεφτούμε.

Εμένα δεν με χαλάει και το μαύρο.
Αντιθέτως, το μαύρο εσωτερικό στο Τέσλα μου φαίνεται άσχημο. Γεροντίλα. Ουστ. 😁
Κοίτα, αυτό έχει δυο αναγνώσεις. Θα μπορούσε κάποιος να πει πως επειδή δεν είσαι και παιδαρέλι, μεσήλικας+ είσαι, αυτό που αρέσει σε εσένα είναι το γεροντίστικο :roflmao:
 

TGD

Μηνύματα
8.262
Reaction score
8.255


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.526
Reaction score
132.518


Μηνύματα
461
Reaction score
99
Όσο κι αν κοροϊδεύει οποιοσδήποτε τον Έλον, είναι γεγονός πως αγόρασα αυτοκίνητο που δεν είχε "adaptive matrix led" φώτα, και ζήλευα τα φώτα του iD.3, αλλά τώρα, με ένα ακόμα "firmware update", διαθέτει τέτοια φώτα και το Τέσλα!

Βρείτε ένα άλλο αυτοκίνητο, οποιασδήποτε άλλης μάρκας, που να το αγοράσεις χωρίς να έχει adaptive matrix led φώτα, και στην πορεία να τα αποκτήσει δωρεάν με firmware update, μάλιστα ΟΤΑ, over the air, ούτε καν να τρέχεις στις αντιπροσωπείες!
Ta update της Tesla ομολογουμένως εξαιρετικά, στο συγκεκριμένο όμως δεν θα ήμουν και τόσο ενθουσιασμένος: ουσιαστικά το hardware των matrix το πλήρωσες μπροστά αλλά το παρέλαβες με ελλιπές λογισμικό. Και δεν μιλάμε για αυτόνομη οδήγηση που είναι κάτι πρωτοποριακό και είναι λογικό να θέλει χρόνο για βελτίωση, adaptive matrix φώτα έχουν πολλοί άλλοι εδώ και χρόνια. Είναι ένα κλικ καλύτερο σαν συμπεριφορά κατασκευαστή από την αντίστοιχη της BMW που σου βάζει hardware κλειδωμένο και πρέπει να πληρώσεις έξτρα συνδρομή για να το ενεργοποιήσεις.
 


kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
988
Reaction score
1.027
Αυτό ασχολίαστο; 13% κάτω οι πωλήσεις το πρώτο τρίνηνο. Και μη μου πείτε λόγω κινέζων, όλη η αγορά ηλεκτρικών βυθίζεται

 


TGD

Μηνύματα
8.262
Reaction score
8.255
Όλη η αγορά αυτοκινήτων δείχνει την αυτοσυγκράτηση του κόσμου. 1,5% αύξηση στην ΕΕ δεν είναι και σπουδαία, ειδικά όταν συνοδεύεται από προβλέψεις για μείωση της κερδοφορίας των βιομηχανιών.
 

Μηνύματα
16.067
Reaction score
22.625
παιδιά σιγά σιγά με τα αμάξια δεν προλαβαίνουμε, να έχουμε δουλειά για 10 χρόνια ακόμα
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.834
Μηνύματα
2.919.362
Members
38.103
Νεότερο μέλος
panagiotis8181
Top