Xiaomi phones

Μηνύματα
4.119
Reaction score
3.702
Εγω βλέπω ότι μάλλον το xiaomi note 8 pro δεν συνεργάζεται με το q3. Το Samsung S21+, ένα tablet της lenovo tab m10 επίσης μια χαρά, το Fiio M6 επίσης μια χαρά. Κάτι παίζει με το OTG του.
Και εγώ ένα παλιό note9c που είχα για να παίζει ο μικρός το έβαλα σαν player είχε πρόβλημα το otg αφού κάθε φορά έπρεπε να το ενεργοποιώ. Αντιθέτως με Huawei και realme συσκευές δεν είχα πρόβλημα. Προφανώς υπάρχει θέμα στις λίγο παλιότερες συσκευές xiaomi.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.724
Reaction score
43.136
Σιαομάρα poco f3, παίρνει μετά από πολλά θα πάρει δεν θα πάρει το νέο Android.
Screenshot_2023-03-12-21-17-49-573-edit_com.android.updater.jpg
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.544
Reaction score
5.752
Καλά το πάει στην υποστήριξη η Xiaomi.
Δεν παρατάει πλέον εύκολα τα προηγούμενα μοντέλα :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
I beg to differ... RedMi Note 8T (αγορά 04/20), έχει μείνει στην MIUI Global 12.5.5.

Καλά αντέχει, δεν λέω, μια χαρά είναι - ακόμα και μετά από αρκετές πτώσεις, το επόμενο πάλι Xiaomi θα είναι (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) - αλλά μια αναβάθμιση λειτουργικού, ε, θα την ήθελα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.724
Reaction score
43.136
Καλά το πάει στην υποστήριξη η Xiaomi.
Δεν παρατάει πλέον εύκολα τα προηγούμενα μοντέλα :)
Η τελευταία του θα είναι, πραγματικά όμως το f3 ήταν και είναι μια αξιοπρεπής συσκευή, δεν θυμάμαι να έχω ζορίσει στο παρελθόν συσκευή όσο αυτή. Παλικάρι σε όλα σε τιμή χώμα!!
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.544
Reaction score
5.752
I beg to differ... RedMi Note 8T (αγορά 04/20), έχει μείνει στην MIUI Global 12.5.5.

Καλά αντέχει, δεν λέω, μια χαρά είναι - ακόμα και μετά από αρκετές πτώσεις, το επόμενο πάλι Xiaomi θα είναι (εκτός συγκλονιστικού απροόπτου) - αλλά μια αναβάθμιση λειτουργικού, ε, θα την ήθελα.
Nov 2019 είναι το κινητάκι σου.
4 χρονών, πολλά θες για update :D

(δεν παίζει τίποτα unofficial της προκοπής στο xda-dev ? )
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.904
Reaction score
84.126
Είχα βάλει ένα τακτοποιημένο πινακάκι εδώ.

Τα τελευταία iPhones έχουν υποστήριξη για τουλάχιστον 6 χρόνια.
 


Μηνύματα
19.812
Reaction score
13.876
Κι εγώ κάτι παρόμοιο με το Oneplus 7 (κινητό του 2019, το πήρα το καλοκαίρι του 2019), έχει πάρει την 12, αλλά μέχρι εκεί. Θα το κρατήσω και φέτος (αρκεί να μην σπάσει, ήδη έχει κάποια ραγισματα το πίσω μέρος του που είναι από γυαλί, από τις... ποδηλατικές εξορμήσεις- αλλά με την θήκη δεν έχει θέμα) και βλέπω του χρόνου τι θα υπάρχει...
 

Μηνύματα
15.156
Reaction score
21.062
ναι γιατί του χρόνου θα σέρνεται και δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.724
Reaction score
43.136
Τα τελευταία iPhones έχουν υποστήριξη για τουλάχιστον 6 χρόνια.
Δε πα να έχουν και 36 χρόνια, με τη πολιτική και τις παράδες που ζητάει η εταιρία αυτή βγάζω καντήλες, τόσο πολύ να φανταστείς που όποιον γνωρίζω και έχει iPhone, αμέσως τον τοποθετώ και σε ειδική κατηγορία.
 

Μηνύματα
19.812
Reaction score
13.876
ναι γιατί του χρόνου θα σέρνεται και δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις...
Καλά δεν το νομίζω αυτό, απλά μετά από 4 χρόνια... ε, το βαριέσαι :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.724
Reaction score
43.136
@abcd, τι κινητό έχεις?
Μονο μη πεις iPhone, ΝΔ, γαύρος και με iPhone, δεν θα το αντέξω :roflmao:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.824
Reaction score
95.127
Xiaomi Mi 9 Lite 9ος 2019
 



Μηνύματα
19.812
Reaction score
13.876
Καπιταλισμός... :p
Το 2024 θα είναι 5 ετών, ούτε τη μπαταρία δεν θα κρατά (ένα βασικό πρόβλημα στα κινητά - κι όχι μόνο - με τις ενσωματωμένες μπαταρίες), καπιταλιστικό κόλπο κι αυτό! :gamer: :geek::laugh:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.904
Reaction score
84.126
Δε πα να έχουν και 36 χρόνια, με τη πολιτική και τις παράδες που ζητάει η εταιρία αυτή βγάζω καντήλες, τόσο πολύ να φανταστείς που όποιον γνωρίζω και έχει iPhone, αμέσως τον τοποθετώ και σε ειδική κατηγορία.

Εγώ "ντρέπομαι" για τον εαυτό μου που τα τελευταία 4 χρόνια έχω φύγει από το περιβάλλον Apple. Βαριέμαι να επιστρέψω για τη διαδικασία προσαρμογής εφαρμογών και πλήρους μεταφοράς δεδομένων. Φαντάσου ότι όλα αυτά τα χρόνια συνεχίζω να πληρώνω το iCloud που δεν χρησιμοποιώ. :biggrin: Βέβαια έχω το iPad αλλά δεν έχει τίποτα που μου χρειάζεται σε backup.

Οι παράδες που ζητάει είναι όσες ακριβώς και της Samsung και κάποιων άλλων εταιρειών που θέλουν να της μοιάσουν (στις τιμές).

Η πολιτική της είναι αυτή ακριβώς που γουστάρω. Κλειστό club και σε όσους αρέσει. :p


Υ.Γ. Η σύζυγος με κοροϊδεύει ακατάπαυστα που δεν έχω iPhone. Ακόμα δεν έχει μάθει το όνομα OnePlus (που έχω) και λέει "αυτό με το καγκούρικο όνομα". :roflmao:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.745
Μηνύματα
2.874.604
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top