NEOTION MPEG-4

Μηνύματα
10.380
Reaction score
6
Re: Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Προτιμώ την άμεση αλλαγή καναλιών απ΄αυτό το σπάσιμο νεύρων.
Νέες τεχνολογίες, νέες συνήθειες.

To EPG δουλεύει; Ένας τρόπος είναι μέσω αυτού να δεις τι παίζουν τα άλλα κανάλια χωρίς ζάπινγκ.

Βέβαια αν δε δεις την εικόνα... :121:
 

Μηνύματα
26
Reaction score
5
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

για του λόγου το αληθές
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dJO8tZAFeX8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dJO8tZAFeX8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]
 

Sam

Μηνύματα
53
Reaction score
12
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορώ να βρώ την κάρτα ετοιμοπαράδοτη στην Αθήνα; σήμερα έφαγα όλη την μέρα μου γυρίζοντας όλα τα ''δορυφορικάδικα και τα ηλεκτρονικάδικα'' του κέντρου αλλά τζίφος. Οι περισότεροι μου είπαν οτι φέρνουν την κάρτα αλλα αυτο τον καιρό εχουν έλλειψη λόγω αυξημένης ζήτησης ...και να φανταστείτε οτι το σήμα είναι ακομα εν αναμονή. ευχαριστώ
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Μαγκες τερμα τα ψεμματα,λοιπον απο προσωπικες μου ερευνες αρχηζουμε με τα ευχαριστα 1)οι κατοχοι PANASONIC ΤΧ-Ρ42 και πανω δεν κανουν δεκτει τη καρτα γιατι πιανουν τα καναλια ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ απλα οταν βλεπεις τα ψηφ. της ερτ πατας MENU > ρυθμισεις > Μενου συντονισμου DVB-T και καπου θα λεει HD καναλια,πατας εκει και θα σε ζητησεις να κλησεις τη τηλεοραση,τη κληνεις και την ξανανοιγεις τοτε απο μονη της ψαχνει και τα βρησκει ή χειροκ.Συντονισμο και προσβαση. 2) για SAMSUNG δοκιμασα την neotion pocket αυτη που ειναι πρασινο-μοβ και τα πιανει αλλα οχι μονο κανουν 1-2 δευτ. καθυστεριση αλλα αν πηδηξεις 2-3 καναλια βιαστικα τοτε δεν φερνει εικονα και πρεπει να βρεις 1 καναλη της ερτ να φερεις εικονα και να πας μετα εκει που θες και 1 αλλο τρωει παγωμα η εικονα πολλη συχνα και το κολλημα κραταει γυρο στο μισο λεπτο και οπως ειναι λογικο μου εχει σπασει τα νευρα,αυριο θα παρω τηλ. στο μαγαζι που την πηρα για παραπονα,μπορει να θελει αλλαγη στις ρυθμηρεις η καρτα,αν ειναι θα σας πω αυριο.
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

επιβεβαιωσε αν θες αυτο για τις panasonic, και αν μπορεις πιο αναλυτικα.
Σε ευχαριστω!
 


Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Παίζει κανονικά τα ψηφιακά, αλλά έχει καθυστέρηση στην αλλαγή των καναλιών. Χρειάζεται 4sec για να αλλάξει κανάλι που είναι ελαφρώς σπαστικό αλλά δε με πολυενοχλεί.
Πολύ καλό αυτό!!! Μού αρέσει αφάνταστα!!! Για να σταματήσει εκείνο το υστερικό ζάπινγκ που κάνουν μερικοί αλλάζοντας τα κανάλια σε δέκατα του δευτερολέπτου μην προλαβαίνοντας καν να δούνε έστω και ένα frame από το κάθε κανάλι. :101:
Γιατί βρε χριστιανέ αν είσαι π.χ. στο 3 και θες να πας στο 12 πάτα στο τηλεκοντρόλ σου το κουμπάκι 1 και κατόπιν το 2. Εχεις μάθει τους αριθμούς στο νηπιαγωγείο. Ετσι δεν είναι; :140:
Δεν είναι ανάγκη να πατήσεις 9 φορές το channel up για να σπάσεις τα νεύρα των τριγύρω σου. :141:
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Μην το δει αυτό το επιχείρημα κανένας αντιπρόσωπος της Neotion. Την κάτσαμε :116:
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Μην το δει αυτό το επιχείρημα κανένας αντιπρόσωπος της Neotion. Την κάτσαμε :116:
Ο αντιπροσωπος της Neotion καλα θα κανει να μην τον πετυχουμε εμεις οι παραπονεμενοι πουθενα. :141:

Εχει ξενερωσει πολυς κοσμος με το θεμα της μοντουλας.

Και οι ακομα πιο "αδικημενοι" ειναι ατομα σαν εμενα. Που διαβασαν οτι η TV τους ειναι 100% συμβατη και εσπευσαν να αγορασουν (αδικα μεχρι τωρα) την μοντουλα.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

Δοκιμασμένη με επιτυχία η Neotion FTA σε μια lcd Samsung LE40A536 και σε ενα tv-monitor LG M2294D-PZ, χωρίς τεχνικά προβλήματα. Και στις 2 βέβαια είχαμε το γνωστό λαγκ των 2" στο ζαπινγκ μεταξύ των καναλιών της ντίτζια, όπως επίσης τα τύπου σκρινσέιβερ μηνύματα για το HD. Στη Samsung είναι καλύτερα τα πράματα, καθώς σε κάθε εναλλαγή καναλιού εμφανίζεται απλώς ένα μήνυμα στο κέντρο που λεει "HD not supported" κι εξαφανίζεται σε 1". Στην LG βγαίνει το κλασικό υδατογράφημα "HD service", το οποίο πηγαίνει πέρα δώθε στην εικόνα και ΔΕΝ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΟΤΕ. Για το συγκεκριμένο μοντέλο δε βλέπω να υπάρχει και firmware στον ορίζοντα... Με λίγα λόγια, στην LG παίζει κανονικά η ΝΕΟΤΙΟΝ, αλλά αν είναι να βλέπεις όλη την ώρα το υδατογράφημα και να θέλουν 3" για να αλλάξουν τα κανάλια, προτιμάς την αναλογική εικόνα ;)
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

η ενα εξωτερικό επίγειο ή και δορυφορικο μαζί δέκτη ?:109:
 


Μηνύματα
1.220
Reaction score
3
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

... και να έχει δύο τηλεκοντρόλ για να κάνεις δουλειά?
Ελπίζω μέχρι να έρθει η digea Αθήνα να έχει βελτιωθεί η κατάσταση
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

πάντως απο σημερινές συζητήσεις, άκουσα ότι ετοιμάζεται νέα εκδοση της Neotion με κάλυψη σε πολύ περισσότερες τηλεοράσεις.
Τωρα πώς θα γίνεται update η παλαιότερη, δεν το ξέρω και δεν ξέρω και εαν γίνεται...:121:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

πάντως απο σημερινές συζητήσεις, άκουσα ότι ετοιμάζεται νέα εκδοση της Neotion με κάλυψη σε πολύ περισσότερες τηλεοράσεις.
Τωρα πώς θα γίνεται update η παλαιότερη, δεν το ξέρω και δεν ξέρω και εαν γίνεται...:121:

Για δωσε καμμια πληροφορια ακομα..:121:
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: NEOTION MPEG-4

ακουσα επίσης ότι θα κυκλοφορήσει σε λίγο διάστημα ... "απο την επίσημη οδό"... εδώ στην Ελλάδα:109: οπότε μόνο οι "επίσημοι" εδω αρχοντες θα την εχουν, και απο οτι εμαθα μπήκαν όλα τα μοντέλα της LG, αλλά και αρκετά της PHILIPS... :126:

Αυτα ακουσα, αυτα μεταφέρω...:121:
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.757
Μηνύματα
2.874.902
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top