Περι Συλλογών....HD

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Re: Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

Κι εγω ψαχνω εθελοντη να μου καταχωρησει τα dvd και τα bluray στο Pc καιρο τωρα !!!!

Αμα δεν τα κανεις απο την αρχη σιγα σιγα μετα ειναι δυσκολο !!!

Η εύκολη λύση, αφού εγκατέλειψα το AllMyMovies που χρησιμοποιούσα μέχρι το 2006, είναι το My Movies του IMDB.

Απλοικό, αλλά δωρεάν μέχρι 10.000 ταινίες, βάζεις όσες κατηγορίες θέλεις, online, κάνεις αλλαγές από όπου θέλεις και το βλέπεις από παντού.

Συν το direct link στο IMDB και το Amazon, με άπειρα reviews.

Στέλνεις και link με τα περιεχόμενα των κατηγοριών στους φίλους σου, γιά να δανείζονται (και να κάνεις μήνες να τα πάρεις πίσω...:141:).
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

Στέλνεις και link με τα περιεχόμενα των κατηγοριών στους φίλους σου, γιά να δανείζονται (και να κάνεις μήνες να τα πάρεις πίσω...:141:).
και ΑΝ τα παρεις πισω !!!! Διοτι ολο καπου χανονται !!!

εχω πικρη πειρα πανω σε αυτο !!!:141:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Δεν έχει τέτοια με μένα, και το ξέρουν όλοι οι φίλοι! :125::125:

Το πότε είναι το πρόβλημα. Τον Ιούνιο πήρε πολύ φίλος και συνεργάτης που ξέρει την τρέλλα μου, 3 DVD, και τα έφερε πριν 10 μέρες και έκανε και αστειάκια, τα γδάρανε τα παιδιά και τέτοιες κρυάδες. :141:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
τωρα παιδες πιανουμε πονεμενες ιστοριες!! Εγω εχω ησυχασει γιατι ..

Α) οποιος θελει ακουμπαει αλλα μονο μεχρι τη θηκη. Μετα αναλαμβανει ο χειρουργος (εγω δηλαδη χιχιχιιι) να το τοποθετησω εκει που πρεπει...

Β) οποιος θελει να δανειστει απο τη στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να το δανεισω του βγαζω ενα αντιγραφο ασφαλειας (με δικα μου εξοδα παντα ) και του το κανω δωρο. Δισκακι εξω απτη πορτα δε βγαινει ΤΕΛΟΣ χαχαχαααα
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
τωρα παιδες πιανουμε πονεμενες ιστοριες!! Εγω εχω ησυχασει γιατι ..

Α) οποιος θελει ακουμπαει αλλα μονο μεχρι τη θηκη. Μετα αναλαμβανει ο χειρουργος (εγω δηλαδη χιχιχιιι) να το τοποθετησω εκει που πρεπει...

Β) οποιος θελει να δανειστει απο τη στιγμη που δεν υπαρχει περιπτωση να το δανεισω του βγαζω ενα αντιγραφο ασφαλειας (με δικα μου εξοδα παντα ) και του το κανω δωρο. Δισκακι εξω απτη πορτα δε βγαινει ΤΕΛΟΣ χαχαχαααα
ΣΩΣΤΟΣ! :137:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

σε περιπτωση που χασει η χαλασει κανενα δισκακι βαζεις τον φιλο κατω και του κανεις το scalp θηκη για dvd η bluray !!!

παρτε ιδεα απο αυτη τη συλλεκτικη εκδοση του evil dead.

 


Μηνύματα
146
Reaction score
20
ρεσυ duku το γυαλινο harry potter collection κατω δεξια ειναι η εκδοση με τα dvd??? ή ειχε κυκλοφορησει και σε bluray????
Βεβαια και μπλου ρεϊ :107: Απο το γαλλικο αμαζον οπως και το Moto-Terminator του Terminator:Salvation :137:
 


Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Βεβαια και μπλου ρεϊ :107: Απο το γαλλικο αμαζον οπως και το Moto-Terminator του Terminator:Salvation :137:
το χε το μετροπολις πριν κανα 3μηνο αν θυμαμαι καλα αλλα ηταν η εκδοση με τα dvd γαμ@το.... Τρέλα σκετη μετανιωσα που δε το πηρα και ας τα χαρισα τα dvd ......

οπως επισης παρομοια ειχα βρει στη νεα υορκη ειδικη εκδοση του LOST ενας λοφος με τη καταπακτη ανοιχτη κ ολο το καστ απο πανω να κοιτανε μεσα στη τρυπα χαχαχα... δε το πηρα γιατι δε μπορουσα να το κουβαλαω γαμωτοοοοοοοοοοοοοοο :142::142:
 

Μηνύματα
146
Reaction score
20
το χε το μετροπολις πριν κανα 3μηνο αν θυμαμαι καλα αλλα ηταν η εκδοση με τα dvd γαμ@το.... Τρέλα σκετη μετανιωσα που δε το πηρα και ας τα χαρισα τα dvd ......

οπως επισης παρομοια ειχα βρει στη νεα υορκη ειδικη εκδοση του LOST ενας λοφος με τη καταπακτη ανοιχτη κ ολο το καστ απο πανω να κοιτανε μεσα στη τρυπα χαχαχα... δε το πηρα γιατι δε μπορουσα να το κουβαλαω γαμωτοοοοοοοοοοοοοοο :142::142:
Και εγω το'χω δει στο Μετροπολης, αλλα η τιμη κοντα στα 350 ευρω :121: Ενω μαζι με το κουριερ μου κοστισε περσι τετοια εποχη απο το γαλλικο αμαζον 190 ευρω + ειναι και μπλου-ρεϊ και για τους υποτιτλους δεν νιαζομαι καθολου !!! :107: Υπαρχει ακομα καστρο στο γερμανικο αμαζον:
http://www.amazon.de/Harry-Potter-Collectors-Hogwarts-Platzhalter/dp/B002NTFIW6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1288024406&sr=1-2 το μπλου που δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο και το DVD:
http://www.amazon.de/Harry-Potter-Collectors-Hogwarts-Platzhalter/dp/B002NTFIVW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1288024406&sr=1-1 που ειναι αμεσα διαθεσιμο. Αν το παρεις θα σου βγει κοντα στα 180 ευρω επιλεγοντας κιολας κουριερ για ασφαλεια και σιγουρια.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Και εγω το'χω δει στο Μετροπολης, αλλα η τιμη κοντα στα 350 ευρω Ενω μαζι με το κουριερ μου κοστισε περσι τετοια εποχη απο το γαλλικο αμαζον 190 ευρω + ειναι και μπλου-ρεϊ και για τους υποτιτλους δεν νιαζομαι καθολου !!! Υπαρχει ακομα καστρο στο γερμανικο αμαζον:
http://www.amazon.de/Harry-Potter-Collectors-Hogwarts-Platzhalter/dp/B002NTFIW6/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1288024406&sr=1-2 το μπλου που δεν ειναι αμεσα διαθεσιμο και το DVD:
http://www.amazon.de/Harry-Potter-Collectors-Hogwarts-Platzhalter/dp/B002NTFIVW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1288024406&sr=1-1 που ειναι αμεσα διαθεσιμο. Αν το παρεις θα σου βγει κοντα στα 180 ευρω επιλεγοντας κιολας κουριερ για ασφαλεια και σιγουρια.

αυτα χαζευα τωρα!!! μια χαρα συγχρονισμο ειχαμε μου φαινεται!! Στο γαλλικο το πουλαει ενας μεταχειρισμενο "σαν καινουργιο και καλα" στα 129 ευρουλακια.... αλλα και καινουργιο στο γερμανικο δε με χαλαει καθολου αρκει να σωσει μεχρι εδω !!
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

Η εύκολη λύση, αφού εγκατέλειψα το AllMyMovies που χρησιμοποιούσα μέχρι το 2006, είναι το My Movies του IMDB.

Απλοικό, αλλά δωρεάν μέχρι 10.000 ταινίες, βάζεις όσες κατηγορίες θέλεις, online, κάνεις αλλαγές από όπου θέλεις και το βλέπεις από παντού.

Συν το direct link στο IMDB και το Amazon, με άπειρα reviews.

Στέλνεις και link με τα περιεχόμενα των κατηγοριών στους φίλους σου, γιά να δανείζονται (και να κάνεις μήνες να τα πάρεις πίσω...:141:).
εγω χρησιμοποιουσα το Collectorz.com για τη συλλογη με τα dvd... μετα ξεκινησα να περναω κ τα μπλου εκει αλλα σταματησα στα πρωτα 30... μετα ξυπνησα μια μερα και κ απορω πως ξεχασα να περασω τα υπολοιπα 270 μπλου χαχαχααααα

Γενικα παντως ποιο σας αρεσει περισσοτερο για τη καταγραφη της συλλογης σας??? Αυτο στο IMDB ειναι διαθεσιμη η συλλογη σου κ οταν εισαι εκτος ιντερνετ???
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Aστα ntetari2009 !

H φαση ειναι να τα περνας απο την αρχη της συλλογης σιγα σιγα !

τωρα με ολα αυτα που εχουν μαζευτει θελει γερη κραση για να αρχισεις να τα περνάς !!!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Re: Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

Αυτο στο IMDB ειναι διαθεσιμη η συλλογη σου κ οταν εισαι εκτος ιντερνετ???

Οχι, είναι μόνο online. Γιατί δε δοκιμάζεις να βάλεις 5-10, να δείς? Αν βάλεις μέρος του τίτλου στο search, τον βρίσκει σχεδόν πάντα.

Amazon είναι, ξέρουν ΠΟΛΥ καλά τη δουλειά τους! :116::116:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Περι συλλογών.... HD

Aστα ntetari2009 !

H φαση ειναι να τα περνας απο την αρχη της συλλογης σιγα σιγα !

τωρα με ολα αυτα που εχουν μαζευτει θελει γερη κραση για να αρχισεις να τα περνάς !!!
κλαφτα JD κλαφτα σου λεω...... η μονη ελπιδα ειναι τωρα που θα φτιαξω τα επιπλα για τα μπλου. ειναι που θελω να τα εχω κ με αριθμους το καθε μπλου για να τα βρισκω ευκολοτερα αναθεμα με!!

μιλαμε θα ειναι το εγχειρημα του 2010 κ 2011 μαζι χαχαχααααα!!!
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
παιδες ψαχνομαι για καμμια περιεργη εκδοση του illuminati με το τομ χανκς... εχει παρει τιποτα εκει εξω το ματι σας? ρεσυ JD εκεινο το αμαζον στο τιμπουκτου που μου λεγες εχει τιποτα χιχιχιιιι :142::142::142:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Re: Περι συλλογών.... HD

παιδες ψαχνομαι για καμμια περιεργη εκδοση του illuminati με το τομ χανκς... εχει παρει τιποτα εκει εξω το ματι σας? ρεσυ JD εκεινο το αμαζον στο τιμπουκτου που μου λεγες εχει τιποτα χιχιχιιιι


:137:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
κοιτα να δεις τον αθεοφοβο τι βρηκε!! ρεσυ γιατι δε μου φαινεται να ειναι μπλουυυ????

και τωρα παμε στη ποιο δυσκολη ερωτηση....

ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΑΜΑΖΟΝ ? :143::143:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top