Έρευνα AVsite !




Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Αγαπητέ Δεφκαλιωνα η ερωτηση ειναι υποχρεωτική.... Επειδη δεν συμφωνω με την υπαρξη της ερωτησης σε ενα τετοιο ερωτηματολογιο
εκανα "υποβολή" χωρις να την μαρκάρω .... και δεν δεχτηκε το ερωτηματολογιο βγαζοντας μνμ οτι πρεπει να απαντηθει και αυτή.

Θεωρώ ότι ο συντάκτης του ερωτηματολογιου εκανε βασικό σφαλμα εδώ... ζητώντας μια τετοια πληροφορία . Η εισοδηματική κατασταση του
ερωτηθεντος ειναι απορρητο προσωπικο δεδομενο και δεν αφορά την προσπάθεια βελτιωσης του site. Ετσι το βλέπω εγω.
Θελοντας ομως να βοηθησω... περέβλεψα την αντίθεση μου αυτη και εστειλα το ερωτηματολόγιο καταθέτοντας όμως την αντίρρησή μου.
Είναι προφανές ότι έχεις κάνει κάποιο λάθος, και μάλιστα όχι ένα, αλλά δύο.

Πρώτον: Η ΥΠΟΒΟΛΗ της εν λόγω ερώτησης μπορεί να είναι υποχρεωτική, αλλά δεν είδες ότι ανάμεσα στις απαντήσεις υπάρχει και μία που λέγεται "ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ" ;

Δεύτερον: ακόμα και γι'αυτούς που επέλεξαν να δώσουν αυτήν την πληροφορία (που μέχρι στιγμής είναι η μεγάλη πλειοψηφία), δεν διάβασες στους όρους του ερωτηματολογίου ότι ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος να γίνει ταυτοποίηση μεταξύ αυτών που απάντησαν και των απαντήσεων που έδωσαν; επομένως αυτά που γράφεις για προσωπικά δεδομένα είναι εκτός πραγματικότητας.
 

Μηνύματα
62
Reaction score
0
Δεν μπορώ να κάνω υποβολή, μου κάνει timeout το survey

(update)

Μόλις τη δέχτηκε.

ΥΓ: Στο τι σκοπεύετε να αγοράσετε φέτος, νομίζω το "τίποτα" θα έπρεπε να υπάρχει ως απάντηση.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Re: Έρευνα AVsite !

ΥΓ: Στο τι σκοπεύετε να αγοράσετε φέτος, νομίζω το "τίποτα" θα έπρεπε να υπάρχει ως απάντηση.
Έχεις δίκιο κακώς δε μπήκε.

Βλέπω πάντως ότι πολλοί που ήθελαν να απαντήσουν "τίποτα" το έκαναν αφού υπάρχει η επιλογή "άλλο", οπότε οκ το σώσαμε. :105:
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Re: Έρευνα AVsite !

Ένα περίεργο πράγμα... Έχουν απαντήσει 17 γυναίκες.
Που κρύβονται 17 γυναίκες ανάμεσά μας; :137:

...
o Κοτσιδης ποσες φορες απαντησε; :116::142::136:
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Έρευνα AVsite !

o Κοτσιδης ποσες φορες απαντησε; :116::142::136:
τελικα καλυτερα να σου βγει το ματι .....παρα το ονομα
αν και για τα ματια του Κοτσιδη πολλες θα εχουν ριξει μαυρο δακρυ
 

Μηνύματα
786
Reaction score
73
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Είναι προφανές ότι έχεις κάνει κάποιο λάθος, και μάλιστα όχι ένα, αλλά δύο.

Πρώτον: Η ΥΠΟΒΟΛΗ της εν λόγω ερώτησης μπορεί να είναι υποχρεωτική, αλλά δεν είδες ότι ανάμεσα στις απαντήσεις υπάρχει και μία που λέγεται "ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ" ;

Δεύτερον: ακόμα και γι'αυτούς που επέλεξαν να δώσουν αυτήν την πληροφορία (που μέχρι στιγμής είναι η μεγάλη πλειοψηφία), δεν διάβασες στους όρους του ερωτηματολογίου ότι ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος να γίνει ταυτοποίηση μεταξύ αυτών που απάντησαν και των απαντήσεων που έδωσαν; επομένως αυτά που γράφεις για προσωπικά δεδομένα είναι εκτός πραγματικότητας.
Για το πρωτο εχεις δικιο... δεν το ειδα ... πιθανως γιατι βιαζομουνα... ναι ειναι η σωστη επιλογη για την θεση του καθενος μας.

Για το δευτερο αγαπητε μου φιλε... ναι το διαβασα αλλα αυτο εναπόκειται στη θέληση του μελους να το αποδεχτει η να το αμφισβητησει στη σημερινη εξελιγμενη κατασταση των υπολογιστικων
δικτυων κλπ. Μόνο και μόνο λόγω αυτου του θεματος πιστευω ότι η Συντονιστική Ομαδα (Σ.Ο.) του
φόρουμ που έστησε το ερωτηματολόγιο θα έπρεπε να αποφυγει μια τετοια ερώτηση.
Το όφελος ποιό.?? Δηλαδή τι σημασια εχει για σας σαν Σ.Ο. να ξερετε ότι το 15% του φορουμ εχει
εισοδημα 40.000 ,το 25% εχει εισόδημα 15.000 και το 45% εχει εισόδημα 7.000 ...??
Σε τι εξυπηρετει τη διαδικασια της ιντερνετικης παρεας η γνωση του ποσο πλουσιοι η φτωχοι ειναι
τα μελη του φορουμ..??

Ολα τα παραπάνω αγαπητέ Δευκαλίωνα είναι απλά φιλική κουβέντα ...( ελπίζω να το καταλαβαίνεις) και οχι κακόπιστη κριτική στη Σ.Ο. απλα για να δημιουργησω θέμα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Μα προφανώς, δεν έχω εγώ κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω ως προς τις προθέσεις σου, εξάλλου δε σε γνωρίζω όπως και τους περισσότερους, ούτε έχω κάποια ανάμιξη στην ιδιοκτησία του σάιτ, η ανάμιξή μου εδώ είναι τεχνική όπως ενδεχομένως έχετε καταλάβει.

Κατανοώ την οπτική σου σχετικά με το θέμα της δυσπιστίας, αλλά θα σου πω το εξής: γραφόμενος εδώ στο avsite, δίνεις πολύ περισσότερα προσωπικά σου στοιχεία (πχ το email σου), απ'ότι συμπληρώνοντας το ερωτηματολόγιο, στο οποίο δε δίνεις κανένα (ούτε username, ούτε email, ούτε τίποτα). Άρα πολύ περισσότερο σε "γνωρίζουμε" από τα γραπτά σου εδώ, παρά από τις απαντήσεις σε ένα -τονίζω πάλι- ανώνυμο ερωτηματολόγιο. Από εκεί και πέρα είναι προφανές ότι δε μπορώ εγώ να σε πείσω ότι το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο, πέραν των όσων ήδη έχω πει και εγώ και έχω βάλει και ως ξεκάθαρο statement στο ερωτηματολόγιο.

Όσον αφορά το θέμα επί της ουσίας, γιατί δηλαδή μπήκε αυτή η ερώτηση, θα πρέπει να έχεις κατά νου ότι ένα σάιτ τόσο μεγάλο όπως ετούτο, οφείλει πάντα να παρακολουθεί τις εξελίξεις και να συντάσσεται με αυτές ή ακόμα και μπροστά τους αν θέλει να επιβιώσει. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξέρει σε ποιον κόσμο απευθύνεται, με μοναδικό στόχο να μπορεί να τους προσφέρει καλύτερα τα πράγματα που τους ταιριάζουν. Μην πάει πάντα ο νους σας στο πονηρό, απ'όσο ξέρω το avsite δεν έχει πουλήσει ποτέ κάτι ούτε το ερωτηματολόγιο γίνεται επειδή από πίσω στήνει καμιά εμπορική δραστηριότητα. Είναι σημαντικές όμως οι ερωτήσεις γιατί δείχνουν σε τι κοινό απευθύνεται, πράγμα που προφανώς και επηρεάζει το τί πορεία θα πάρει.

Η συμμετοχή σας πάντως μέχρι στιγμής είναι εντυπωσιακή, βλέπω 422 απαντημένα ερωτηματολόγια μετά από μόλις 1,5 μέρα και μάλιστα σαββατοκύριακο!
 

Μηνύματα
786
Reaction score
73
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Σ' ευχαριστω για τη μακροσκελη απαντηση σου...:615:

Δεκτές οι εξηγησεις σου.
 


Μηνύματα
16
Reaction score
0
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

απαντησα!!! ελπιζω να ληφθουν υποψη σε τελικες αποφασεις για την διαρθρωση του φορουμ.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Όσον αφορά το θέμα επί της ουσίας, γιατί δηλαδή μπήκε αυτή η ερώτηση, θα πρέπει να έχεις κατά νου ότι ένα σάιτ τόσο μεγάλο όπως ετούτο, οφείλει πάντα να παρακολουθεί τις εξελίξεις και να συντάσσεται με αυτές ή ακόμα και μπροστά τους αν θέλει να επιβιώσει. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξέρει σε ποιον κόσμο απευθύνεται, με μοναδικό στόχο να μπορεί να τους προσφέρει καλύτερα τα πράγματα που τους ταιριάζουν. Μην πάει πάντα ο νους σας στο πονηρό, απ'όσο ξέρω το avsite δεν έχει πουλήσει ποτέ κάτι ούτε το ερωτηματολόγιο γίνεται επειδή από πίσω στήνει καμιά εμπορική δραστηριότητα. Είναι σημαντικές όμως οι ερωτήσεις γιατί δείχνουν σε τι κοινό απευθύνεται, πράγμα που προφανώς και επηρεάζει το τί πορεία θα πάρει.
Τα bold δικα μου.

Για ενα καταναλωτικο προϊον το καταλαβαινω .Ο παραγωγος ενδιαφερεται να μαθει τις τασεις του κοινου και πιθανως να προσαρμοσει το προϊον του στις "καταναλωτικες αναγκες"
Σε ενα δικτυακο καφενειο ποικιλης υλης ,ετσι το βλεπω εγω,τι νοημα εχει αν μιλαω με πλουσιους η πτωχους ?
Θα προσαρμοστω αναλογα,θα αλλαξω τροπο γραφης και σκεψης ,θα την κανω με ελαφρα πηδηματακια γιατι δεν ειναι της λιγκας μου ? Η μονη χρεια της γνωσης της οικονομικης καταστασης των μελων ειναι για τους διαφημιζομενους στο site .
Αμα πουλαει κομματια των 20 η 30 η 130 χιλ € και εχει μονο 5 μελη με εισοδημα ας πουμε 50+ γιατι να διαφημιστει.
Καταννοω απολυτα την αναγκη πορων του site για την λειτουργια του εξ ου και οι διαφημισεις.Αλλα η θεματολογια του ειναι νομιζω οι αποριες,τα κεφια και οι γνωσεις των μελων του.Εδω μεσα γνωρισα και πλουσιοτερους και φτωχοτερους απο μενα.Δεν αλλαξε η πορεια μου .

Μια αποψη
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Τα bold δικα μου.

Για ενα καταναλωτικο προϊον το καταλαβαινω .Ο παραγωγος ενδιαφερεται να μαθει τις τασεις του κοινου και πιθανως να προσαρμοσει το προϊον του στις "καταναλωτικες αναγκες"
Σε ενα δικτυακο καφενειο ποικιλης υλης ,ετσι το βλεπω εγω,τι νοημα εχει αν μιλαω με πλουσιους η πτωχους ?
Θα προσαρμοστω αναλογα,θα αλλαξω τροπο γραφης και σκεψης ,θα την κανω με ελαφρα πηδηματακια γιατι δεν ειναι της λιγκας μου ? Η μονη χρεια της γνωσης της οικονομικης καταστασης των μελων ειναι για τους διαφημιζομενους στο site .
Αμα πουλαει κομματια των 20 η 30 η 130 χιλ € και εχει μονο 5 μελη με εισοδημα ας πουμε 50+ γιατι να διαφημιστει.
Καταννοω απολυτα την αναγκη πορων του site για την λειτουργια του εξ ου και οι διαφημισεις.Αλλα η θεματολογια του ειναι νομιζω οι αποριες,τα κεφια και οι γνωσεις των μελων του.Εδω μεσα γνωρισα και πλουσιοτερους και φτωχοτερους απο μενα.Δεν αλλαξε η πορεια μου .

Μια αποψη
Πολύ σωστό κείμενο, δε βλέπω να διαφωνούμε κάπου, το ερωτηματολόγιο γίνεται για να βγάλουν συμπεράσματα και να βοηθηθούν οι υπεύθυνοι του site, δε νομίζω ότι αλλάζει το παραμικρό όσον αφορά τα μέλη και την επικοινωνία μεταξύ τους.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα (ως ποσοστα εννοω) η θα γινει "εσωτερικη χρηση" ?
 

Μηνύματα
20.216
Reaction score
14.737
Απάντηση: Έρευνα AVsite !

Μου επετρεψε ν απαντησω δυο φορες στο ερωτηματολογιο...Τριτη δε δοκιμασα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.781
Μηνύματα
2.875.927
Members
37.950
Νεότερο μέλος
tzino
Top