συνδεση tv σε dlna δικτυο

eys

Μηνύματα
6
Reaction score
0
καλημερα εχω lg 47lw650s δεν μπορω να στησω το δικτυο dlna ουτε με το laptop ουτεμε το desktop.Παρακαλω αν μπορει καποιοσ να μου πει τα βηματα ενα ενα που χρειαζονται.εχω στικακι wi fi στην tv ασυρματο router
 

Μηνύματα
698
Reaction score
10
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

δεν θελει κατι το ιδιαιτερο.αν εχεις ενεργοποιηση το dlna στην τιβι ολα γινονται αυτοματα.εγω ακομη και hi definition βιντεο μεσω του κινητου βλεπω στην τηλεοραση.δεν ξερω πως τα παει η lg, αλλα με τη δικη μου samsung ειναι παιχνιδακι.
 


Μηνύματα
58
Reaction score
0
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

πως γινετε αυτο
θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις στον υπολογιστή σου (για να δηλώσεις κοινόχρηστους φακέλους) την εφαρμογή Nero MediaHome 4 Essentials που υπήρχε μέσα στη συσκευασία. Αυτό το πρόγραμμα θα "εκπεμπει" στο δύκτιό σου τους κοινόχρηστους φακέλους, θα τους εντοπίζει η τηλεόρασή σου και θα μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή , φωτογραφίες, μουσική ή και βίντεο.
 

eys

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

το εχω κανει μηπως δεν ειναι συμβατο με τα windows7 και θελει τα χρ
 

Μηνύματα
499
Reaction score
14
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

Κάνε μια δοκιμή να απενεργοποιήσεις το firewall των windows και πες μας.
 


eys

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ MODEM ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ 3D MKV ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΜΕ ΤΟ NERO MEDIA ΣΤΗΝ TV MOY ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ ΕΝΩ ΤΑ ΟΧΙ 3D ΜΚV ΑΡΧΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
 

Μηνύματα
58
Reaction score
0
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

κάποια χαρακτηριστικά δεν είναι συμβατά! δες το εγχειρίδιο σε σχεση με τον ηχο και το bitrate της εικόνας. αλλιώς μετατροπή.
 

eys

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: συνδεση tv σε dlna δικτυο

μετατροπη σε τι και με ποιο προγραμμα ευχαριστω
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.043
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top