Επιτέλους home cinema!!!


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Re: Επιτέλους home cinema!!!

Ειμαι σχεδόν έτοιμος. Τελειώνουν τα βαψίματα σήμερα.... Επανέρχομαι με photos!!! :105:
Πάω να ρίξω μια βουτιά σε μια από τις πολλές βραβευμένες παραλίες μας-γυρνώντας ελπίζω να έχεις τελειώσει με το upload:105:
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Πάω να ρίξω μια βουτιά σε μια από τις πολλές βραβευμένες παραλίες μας-γυρνώντας ελπίζω να έχεις τελειώσει με το upload:105:
Δυστυχώς φιλε δεν είμαι ακόμα έτοιμος. Σήμερα τελείωσε το βάψιμο (το σκουρινα κ ταιριαζει πολυ ωραια με την πετρα στο τζακι!!!), η τοποθέτηση οθόνης κ καλωδίων ψηλά.. Απο Δευτέρα τα καλά. μέχρι τότε...

ImageUploadedByTapatalk1340405110.185745.jpg
 





Μηνύματα
627
Reaction score
39
Όπως βλέπετε τα 3 μπροστά ανέβηκαν ψηλά. Με τις βάσεις που είχαν τα Martin Logan δεν θα μπορούσαν να στριψουν προς τα μέσα ώστε να στρέφονται προς το χώρο ακροασης. Τη λύση έδωσαν κάποιες βάσεις της vogels με τις οποίες τα ηχεία παίρνουν κλίση προς τα κάτω κ προς τα δεξιά και αριστερά το αριστερό κ δεξί ηχείο αντίστοιχα... Για την τοποθέτηση των L και R βέβαια μου βγήκε η πίστη...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Η οθόνη άλλαξε. Μου κόστισε κάτι παραπάνω αλλα τελικά κ με την υποστήριξη του Βαγγέλη καταφέραμε να βγάλουμε άκρη. Εύχομαι να μην ξαναυπαρξει πρόβλημα. Πλέον είμαστε στις 120' με εντατηρες κ οχι ηχοδιαπερατη. Ο συγκεκριμένος τύπος είναι ιδανικός για τοποθέτηση σε γυψοσανιδα. Πρόκειται για την Invideo Stealth (Adeo Inceel) classic tension.

Θα επανέλθω με λοιπές λεπτομέρειες...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
94.000
Απάντηση: Επιτέλους home cinema!!!

Έγινε ακόμα πιο όμορφο. Συγχαρητήρια!!
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Και πολύ καλά κάνεις και σε ευχαριστώ πραγματικά! Και εγώ τις επεξεργάζομαι. Κάτι που ίσως θα μπορούσε να γίνει, είναι αυτό:
Γιώργο, Γιαννη και Δημήτρη θυμάστε τότε που το συζητούσαμε;; Αυτο και έγινε!!!
Ευχαριστώ και πάλι!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Επιτέλους home cinema!!!

Γιώργο και Δημήτρη θυμάστε τότε που το συζητούσαμε;; Αυτο και έγινε!!!
Ευχαριστώ και πάλι!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άσε τις ευχαριστίες και πες μας αν τώρα σου ακούγεται καλύτερα.
(Να ξέρουμε δλδ αν σε πήραμε άδικα στον λαιμό μας)
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Άσε τις ευχαριστίες και πες μας αν τώρα σου ακούγεται καλύτερα.
(Να ξέρουμε δλδ αν σε πήραμε άδικα στον λαιμό μας)
Χθες το βράδυ τελείωσα κ έβαλα ίσα ίσα για 5 λεπτά να παίξει κάτι. Μου φάνηκε καλύτερο σαν αίσθηση αλλα δεν έχω καθαρή εικόνα ακόμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Είδα χθες το πρώτο εργακι με το νέο setup. Transformers 3. Μάπα, αλλα οπτική κ ηχητική απόλαυση... Ελειπε κ ο απο κατω κ το ευχαριστηθηκα! Ενα κλικ περισσοτερο μπασο μου λειπει... Το κεντρικό ψηλά δίνει άλλη αίσθηση. Οι διάλογοι ακούγονται σαν να βγαίνουν μεσα απο την οθόνη.. Παρα πολυ καλα θα έλεγα!!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Επιτέλους home cinema!!!

τα ηχεια ψηλα,ε;







....copycat!!! :136::136::136:

αντε τωρα να αναβαθμισεις και σε Μιραζ...
τα καταλληλοτερα για τετοιες καταστασεις λογω omni-guide μοναδος....
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: Επιτέλους home cinema!!!





Με δεδομένο τις δυσκολίες τοποθέτησης των ηχείων στον πανέμορφο-κατά τα άλλα-χώρο σου,νομίζω ότι έκανες το καλύτερο δυνατό....super έγινε:126:

Το κάθε εμπόδιο για καλό ίσχυσε στην περίπτωσή σου...έγινε πιο όμορφο και με μεγαλύτερη οθόνη....μακάρι να 'δουλέψει' απερίσκεπτα αυτή χωρίς προβλήματα με ζάρες,σκισίματα και προβλήματα στο μοτέρ γιατί σε βλέπω στο τέλος με καμιά Stewart και τον Βαγγέλη να χαμογελάει 'εγώ στα έλεγα':105:
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
Απάντηση: Επιτέλους home cinema!!!

ωραιος χωρος και σιγουρα παιζεις ωραια.......:615:
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Το κάθε εμπόδιο για καλό ίσχυσε στην περίπτωσή σου...έγινε πιο όμορφο και με μεγαλύτερη οθόνη....μακάρι να 'δουλέψει' απερίσκεπτα αυτή χωρίς προβλήματα με ζάρες,σκισίματα και προβλήματα στο μοτέρ γιατί σε βλέπω στο τέλος με καμιά Stewart και τον Βαγγέλη να χαμογελάει 'εγώ στα έλεγα':105:
Ευχαριστώ Μανώλη μου αλλα πραγματικά δεν θα αντέξω άλλες αλλαγές!! Τις stewart ας τις χαίρονται οι τυχεροί που τις έχουν. Η οθόνη μου είναι πλέον το πιο ακριβό κομμάτι του setup. Την υπέρβαση μου την έκανα!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Μηνύματα
627
Reaction score
39
τα ηχεια ψηλα,ε;







....copycat!!! :136::136::136:

αντε τωρα να αναβαθμισεις και σε Μιραζ...
τα καταλληλοτερα για τετοιες καταστασεις λογω omni-guide μοναδος....
Μιράζ Μιράζ... Θύμισέ μου ποια είναι αυτά;;;



ΧΑΧΑΧΑΧΑ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.295
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top