Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Μηνύματα
5.291
Reaction score
6.442
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

H συλλεκτικότητα δεν έχει να κάνει με τις αντικειμενικές δυνατότητες,ακόμα και αν για την εποχή του ένα αντικείμενο ήταν κορυφαίο.


Σε κανέναν δεν κάνει εντύπωση που είναι η έννοια vintage δεν υπάρχει στα video αντικείμενα,τουλάχιστον υπό την έννοια που έχει στο audio.
Και μην μπου πείτε ότι η εικόνα εξελίσσεται,γιατί θα σας πω:Kuro.
Ε,δεν έχω δει αγγελία για τις εν λόγω που η τιμή της να ξεπερνά την αρχική.
Δεν ειπε κανεις το αντιθετο η συλεκτικοτητα εχει να κανεις με τη συλεκτικοτητα η οποια ως συλεκτικοτητα ειναι επιλεκτικη, τα φωτα της τραβανε καποιες ορισμενες κατηγοριες αν το παμε και λιγο παρακατω ναι μαλλον ειναι αντικειμενο ψυχολογικης ερευνας(μιας και οπως το θετεις θα επρεπε τα παλαιοτερα να εχουν την ηλικιακη τους αξια)
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Με λίγα λόγια η συλεκτικότητΑ εχει μέλλον . ε?
 

Μηνύματα
4.007
Reaction score
3.854
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Μη μιλάς καθόλου Σανσουίτο Σαν, το προ τελευταίο σου απόκτημα σούκατσε μάνα εξ ουρανού πωπόφαρδε!

Αν και το τελευταίο σου παίξει στο ίδιο κονσέρτο, θάναι πολύ κοντά στη νιρβάνα σου το αποτέλεσμα.

Μετά?

Τι σου απέμεινε?

Α να σε δώ!
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.038
Reaction score
1.489
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. Τι σημαίνει συλεκτικότητα; Πως ορίζεται ο συλέκτης, ειδικά σε μηχανήματα ήχου; Με την χρονολογία, με το χρώμα, ασημί ή μαύρα, με το είδος, ενισχυτές, κασσετόφωνα, ραδιόφωνα, μπομπινόφωνα, με την μάρκα με, με, με....και πάει λέγοντας...Επειδή τυχαίνει να εχω στην κατοχή μου αρκετά "συλεκτικά" κομμάτια, αυτά τα διάλεξα για τις αναμνήσεις που έχω και τις εποχές-καταστάσεις που μου θυμίζουν. Και γιατί τα περισσότερα από αυτά παίζουν πολύ καλύτερα από τα σημερινά τενεκεδοκούτια που θέλουν να λέγονται μηχανήματα ήχου.Το κακό είναι πως τα δυσεύρετα τα "κοπανάνε" Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με Ιαπωνία μεριά, το 99% από τα μηχανήματα εκεί είναι 100 ή 110 VAC, στην καλύτερη περίπτωση, και τα μεταφορικά αρκετά περισσότερα ακόμα και από Αμερική. Για οφθαλμόλουτρα καλά είναι...Καλή Ανάσταση, γενικώς! Γιάννης
 




Μηνύματα
5.633
Reaction score
3.446
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Κάποια μηχανάκια αξίζουν να τα έχεις και σήμερα!:smile:
 




Μηνύματα
5.291
Reaction score
6.442
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Αυτο μαλιστα ,δια του 130 μας βγανουν σε ευρω? κανα τριαρι δηλ?
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Ε βάλε και τα διάφορα fees , το shipping , που είναι ακριβό απο κει και λίγο τελωνείο εδω.....
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Ενα απο τα καλύτερα tuners όλων των εποχών.Εκτός του TU-X1 βέβαια.
Δεν έκανα σέρτζ αλλά πάω στοίχημα ότι είναι Sansui και αυτό... :laugh:



ΥΓ. Βλέπω ο τίτλος να μετονομάζεται σε “Μεταχειρισμένα μηχανήματα Sansui” :cautious: :laugh:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.279
Reaction score
96.314
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Βλέπω ο τίτλος να μετονομάζεται σε “Μεταχειρισμένα μηχανήματα Sansui” :cautious: :laugh:
Βλέπω να διαγράφω το θέμα... ''παπαγαλάκι'' Μάρκου! :smg:
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

ΠΑΠΑΓΑΛΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

SANSUI. FOR EVER.
 

Μηνύματα
12.912
Reaction score
10.142
Λοιπόν που λέτε, έτσι που αρέσουν στο Μάρκου τα σανσούγια, έτσι μου αρέσει κι εμένα η BMW M3 E30.
Κοιτάξτε τιμές που ζητάνε σήμερα για αυτό το καταπληκτικό αυτοκίνητο!!

Φτηνό:
http://suchen.mobile.de/auto-insera...red=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Μέτριο:
http://suchen.mobile.de/auto-insera...red=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Ακριβό:
http://suchen.mobile.de/auto-insera...red=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Και μη πει κανείς ότι δεν είναι καλό, θα μαλώσουμε!!:devilish:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Re: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Λοιπόν που λέτε, έτσι που αρέσουν στο Μάρκου τα σανσούγια, έτσι μου αρέσει κι εμένα η BMW M3 E30.
Κοιτάξτε τιμές που ζητάνε σήμερα για αυτό το καταπληκτικό αυτοκίνητο!!


Ακριβό:
http://suchen.mobile.de/auto-insera...red=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

Και μη πει κανείς ότι δεν είναι καλό, θα μαλώσουμε!!:devilish:
Βρε Πετράν, δεν μπορεί να με πείσει ο πωλητής για τα παρακάτω μπολνταρισμένα... είναι δυνατόν??

State of the car:
-> No more M3 E30 like this one available on the market!
-> Like a brand new car inside, outside and mechanically (no oil or fluid consumption at all!) :thumbsup:
-> Meguiar's or Swissvax wax treatment at least 1 time a year
-> Leather wax treatment at least 1 time a year
-> Always driven very carefully on dry opened roads (Δηλαδή όταν έβρεχε, άνοιγε ομπρελίτσα στο δρόμο?)
-> Never involved in accident
-> Never used on racetrack (Πως άντεξε?)
-> Parked in a closed car park with controlled air humidity and BMW cover (...είχε και ιονιστή?)
-> Never more than 2000 rpm and 20% engine load until oil temperature at 90° (...ίσως και να το χάψω):tongue:
-> All keys, books available -> Matching numbers (original engine and bodyworks)
-> 100 % original car except the 16’’ BBS RS 3-parts alloy wheels (tire size : 225/45/16)
 

Μηνύματα
27.724
Reaction score
26.045
Απάντηση: Μεταχειρισμένα μηχανήματα

Θανασάκη πάρε την απάντησή σου στον dalipi και αλλού , οχι εδω.
Εδω το νήμα αφορά σε παλιά κυριλέ audio μηχανήματα.
Σαν αυτά που μερικοί δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσουν.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.009
Μηνύματα
2.885.242
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top