Μετρήσεις χώρου...

Y

Yiannis_B

Guest
Σε περιμένω το Π-Σ-Κ να με ξεβρακώσεις δημοσίως.... εάν δεν έρθεις όμως....:rolleyes: :geek: :laugh:.
Περιμένουμε να έρθει το Σ/Κ, που θα σε ξεβρακώσει ο Βου...:roflmao:
Σήμερα πάντως... ΔΕΝ:thumbsdown:
Είπα θα με πω...λάθος καταλάβατε. :rolleyes:

...πάρε να 'χεις χωρίς φρου-φρου κι αρώματα...:fuckyou:

Κάτσε να τα ξανα-ακούσω - τουλάχιστον τα 2 από τα 3- , και θα με πω...:rolleyes:....στο τρίτο δεν πατάω, εκτός και αν δω τον Skal με μολότωφ στο Σύνταγμα...:whistling:
 






Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Παρακαλώ εδώ κυκλοφορούν οι "Μετρημένοι".... οι "ΜΗ" να περάσουν έξω....:laugh: :roflmao: :laugh: :roflmao: :laugh:
Σκαλούμπαξ, ΜΗ και gonis συνεχίστε!
Οι υπόλοιποι αμέτρητοι ΟΞΩ ΡΕΕΕ!
Ακούτε και χορεύετε ως φυσιολογικοί άνθρωπες!:lolsign:

 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Σκαλούμπαξ, ΜΗ και gonis συνεχίστε!
Οι υπόλοιποι αμέτρητοι ΟΞΩ ΡΕΕΕ!
Βρε τι λες... :o είναι και άλλοι μετρημένοι... πάρε ένα δείγμα...:rolleyes:

Vlassis (η αρχι-λούγκρα :p)
ep4nder
zakman35
Yiannis_B
Vlassis_S
dapost
stathis
Bhutia (το ξέρω...:whistling:)
costas EAR
geomiat
Zizik (kotec)
και λοιποί.....

Οι υπόλοιποι αμέτρητοι ΟΞΩ ΡΕΕΕ! :roflmao:
 
Last edited:


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Tωρα τι θελω εγω στη λιστα δεν ξερω,την αρχιλουγκρα ειδα αρχικα και το συνεχισα.. Χαχαχ
Γιαυτό τον έβαλα πρώτο... για κράχτη....:p :laugh:

Καλά εσύ δεν είσαι "μετρημένος"...? 8-) ΟΞΩ ΡΕΕΕ! :roflmao:
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Βρε τι λες... :o είναι και άλλοι μετρημένοι... πάρε ένα δείγμα...:rolleyes:

Vlassis (η αρχι-λούγκρα :p)
ep4nder
zakman35
Yiannis_B
Vlassis_S
dapost
stathis
Bhutia (το ξέρω...:whistling:)
costas EAR
geomiat
Zizik (kotec)

Οι υπόλοιποι αμέτρητοι ΟΞΩ ΡΕΕΕ! :roflmao:
Αααααα!!! Sorry! :o
Δεν ήξερα ότι είστε δώδεκα όλοι κι όλοι!:roflmao::roflmao:








Εγώ την κοπανάω...
Πάω να κάνω παρεάκι με τους "λοιπούς", που ανήκουν στην κατηγορία του γνωστού γνωμικού... ξέρετε μην τα λέω!:p
 
Last edited:








Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Tωρα τι θελω εγω στη λιστα δεν ξερω,την αρχιλουγκρα ειδα αρχικα και το συνεχισα.. Χαχαχ
Ρε φίλε είδες;
Τούτοι δώ (κι' εγώ μαζί) βλέπουν ματζούνια στους τοίχους, σου λέει... "αααα... μετρημένος ειν' τούτος..."

:laugh:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
2. Πως ένας τελείως αφρόντιστος χώρος έχει καλές μετρήσεις.
Eπιλέχθηκε ηθελημένο το λιγότερο...στενόχωρο ζήτημα.:D

Ένας χώρος χωρίς στοχευτική προς την ακουστική του βελτίωση φροντίδα είναι δυνατόν να παρουσιάσει υποφερτές μετρήσεις αποκλειστικά στη θέση ακρόασης υπό κατάλληλες συνθήκες:

-Πρώτα απ'όλα,ριζικά διαφοροποιημένο σχήμα από το κλασσικό ορθογώνιο παραλληλεπίπεδο και αρκετά μεγάλος όγκος.Ευτυχής συγκυρία η ενδοτικότητα δαπέδου,οροφής και της τοιχοποιίας.
(Ηθικόν Δίδαγμα:Τυχεροί και από ακουστικής άποψης οι κάτοχοι μεγάλων ξύλινων...chalet:sneaky:)

-Επιμελημένη διακόσμηση με παχιές κουρτίνες,ζωγραφικούς καμβάδες,καθώς και ογκώδεις μαλακές πολυθρόνες ή καναπέδες στις γωνίες αυτού.Επιπρόσθετα ατού η ψευδοροφή και τζάκι με ενδοτική ψευδοτοιχία σε κεντρική θέση όπισθεν του συστήματος.

-Διαρρύθμιση στερεοφωνικού τριγώνου και συστήματος κατά τρόπον ώστε ηχεία μονόπολης εκπομπής -και ακουστικά κέντρα των μονάδων πλησίον μεταξύ τους- να τοποθετηθούν σε αποστάσεις άνω του 1,5 μέτρου από την κατακόρυφη τοιχοποιία και την οροφή,με τη θέση ακρόασης να προσεγγίζει την Κρίσιμη Απόσταση γιά το δεδομένο χώρο και να μη συμπίπτει με κόμβους ή κοιλίες στασίμων κυμάτων.

Εναλλακτικά,τοποθέτηση επί κήπου ή μεγάλης βεράντας σε απομονωμένη εξοχική κατοικία,υπό επιτρέποντα θόρυβο υποβάθρου και καιρικές συνθήκες.Προϋπόθεση να είναι το όλο σύστημα εύκολα και γρήγορα μεταφερόμενο.Εννοείται ότι θα υποβάλλεται ο ακροατής σε αποδοση ελευθέρου πεδίου με ό,τι τούτο συνεπάγεται...

Άμεσες συνέπειες εάν ικανοποιηθεί το σύνολο και των τριών γενικευμένων συνθηκών με ιδιαίτερη έμφαση στην τρίτη,είναι ότι περιορίζονται οι δυνατές επιλογές ηχείων,προσπερνάμε τα δίπολα με την ιδιαίτερη σκηνική τους παρουσίαση,όπως και τον επονομαζόμενο ΄΄μεγάλο ήχο΄΄.
...
προσωπικά, αντί να μετράω τον χώρο (κακώς. δεν λέω…),
προτιμώ να ξεμετράω (ξεματιάζω : ) ) τα μηχ/τα.
καλή χρονιά! και από 'δώ.
Λεπτή γραμμή χωρίζει την τσιμεντοκονία από την...τσιμεντοκτονία.:lolsign:
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top