Χαϊεντάδες με Περικεφαλαία

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
για γραψτο κ στα Ποντιακα, στανταρ θα παιζει καλυτερα!!!

Audible.

(αν ειναι και Ποντιακο τραγουδι, ακομα καλυτερα θα παιζει!)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Απάντηση: Re: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

ΞΕΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΚ ΑΠΟ ΤΗ ΡΗΞΙΚΕΛΕΥΘΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΟΥ REVIEWER ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΑ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΗ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΧΑΙΕΝΤΑΔΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΕΡΩΤΗΜΑ: ΠΟΣΟ AUDIBLE ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.

ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΟΤΡΙΒΗ ΣΥΝΔΕΣΑ ΤΟΝ ΠΙ-ΤΣΙ ΣΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΚΑΙ ΑΝΕΣΥΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ...ΕΕ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΟΥ ΣΚΛΗΡΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ,ΤΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΤΩΝ PINK FLOYD.ΑΚΟΥΣΑ ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ "IF" (2 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ) ΑΠΟ ΤΟ ALBUM ATOM HEART MOTHER KAI TO ΚΟΜΜΑΤΙ "SEVERAL SPECIES OF SMALL FURRY ANIMALS GATHERED TOGETHER IN A CAVE AND GROOVING WITH A PICT" (76 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ) AΠΟ ΤΟ ALBUM UMMAGUMMA. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ καρα-AUDIBLE!!!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Για δοκίμασε και με Ζαμπέτα, και πες μας την εμπειρία σου... :114:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Για δοκίμασε και με Ζαμπέτα, και πες μας την εμπειρία σου... :114:
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΤΕ ΔΥΣΠΙΣΤΟΙ...
ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΕΣ ΑΚΡΟΑΣΕΙΣ ΣΕ ΥΛΙΚΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΩΝ ΚΟΝΙΤΟΠΟΥΛΑΙΩΝ...(ΓΑΜΠΡΟΙ ,ΝΥΦΕΣ,ΣΥΜΠΕΘΕΡΙΑ κ.λ.π)
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.997
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Παράκληση, όχι κεφαλαία!
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Απάντηση: Re: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Αν ακούς pink floyd αλλά έχεις μετονομάσει το αρχείο σε Ζαμπέτας.flac πως παίζει;

...
Η μετονομασία του αρχείου εμπίπτει στο νόμο περί πνευματικής ιδιοκτησίας και πίστεψε με...δε θέλεις να μπλέξεις με το Roger Waters στα δικαστήρια...!
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Αν του Γουώτερς δεν του γουστάρει ο Ζαμπέτας, εγώ θα τον μηνύσω πρώτος. :114:
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

μια ειναι η λυση !!!:107:

οι τιτλοι πρεπει να τελειωνουν σε ατσι ( απο το κριτικατσι ) για να παρουν τα αρχεια την παναρχαιη κρητικη μουσικη και παραδοση και να παιζουν καλυτερα ειδικα σε χορευτικα κομματια για να παιρνουν την ζωντανια της κρητικης μουσικης.

px

aeroshithaktsi.flac οr mp3
ironmaideatsi.flac or mp3
nirvanatsi.flac or mp3

συντεκνε kosta f συμφωνεις ???
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Για δοκίμασε και με Ζαμπέτα, και πες μας την εμπειρία σου... :114:
 
Last edited by a moderator:

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Αν ακούς pink floyd αλλά έχεις μετονομάσει το αρχείο σε Ζαμπέτας.flac πως παίζει;

...

εκσαρταται απο την πχιοτητα του usb καλωδιου
 

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

Εγω ακούω έντονη ηχητική διαφοροποίηση στον ήχο μου, με συνδεδεμένα ηχεία σε σχέση με τα ασύνδετα.
Για την ακρίβεια οχι απλά AUDIBLE, αλλα KARAUDIBLE.

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει το φαινόμενο ?

Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
86
Reaction score
2
Απάντηση: Η μεγαλύτερη μπούρδα του 2011...

mon dieu, ειστε ολοι ασχετοι ... δε το ξερετε οτι τα mp3 τα βαζουν σε ξεχωριστο partition με μικρο cluster size και παντα σε βαθος ενος φακελου απ τον κεντρικο για ταχυτερη προσβαση με λιγοτερους κραδασμους απ το δισκο ?
Φανταζομαι ουτε στρωσιμο τους κανετε ε ?
 

Μηνύματα
362
Reaction score
152
Εδω υπαρχουν "Audiophiles"
που αγοραζουν ακριβα καλωδια τροφοδοσιας και τα βαζουνε στην πριζα του σπιτιου τους...
Εχει δει κανεις απο αυτους τι υπαρχει απο πισω 3χ2.5...

Σε τοσα μαγαζια που εχω παει δεν εχω δει πουθενα κατι τετοιο ¨http://www.positive-feedback.com/Issue63/accuphase.htm

Και προσπαθουνε να σε πεισουνε οτι το καλωδιο των 1000++ € κανει το συστημα σου να ακουγεται καλυτερα...

Now Tell me some Bullshit
 

Μηνύματα
1.921
Reaction score
346
Παντα αναρωτιομουν αν αμα χτυπαω το pc στο ρυθμο του κομματιου θα εχει καλυτερα μπασα.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.229
Reaction score
8.109
Σε τοσα μαγαζια που εχω παει δεν εχω δει πουθενα κατι τετοιο ¨http://www.positive-feedback.com/Issue63/accuphase.htm

Και προσπαθουνε να σε πεισουνε οτι το καλωδιο των 1000++ € κανει το συστημα σου να ακουγεται καλυτερα...

Now Tell me some Bullshit
I tried it with several digital front-ends, all to good effect. However, something special happens when it is paired with the companion Accuphase DP-600 SACD Player: Performance leaps and new vistas open up. This combo is unmatched, especially for unamplified instruments—classical and acoustic jazz enthusiasts take note. Once you hear this combination there is no going back.

ευτυχως δεν ακουω jazz και δεν εχω dp-600 sacd οποτε δεν το χρειαζομαι, γλυτωσα 12000 δολαριακια…
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.229
Reaction score
8.109
Συντονιστής στην audio hi-fi και δεν ακούς jazz???
Τσ τσ τσ...:p
ουτε ο κογιας ακουει…

αλλα αυτo το "κουρεμα" εκει στην κορφη, που το "στρωνει" λεει το accuphase , λες να ακουγεται???

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top