Blu-Ray με Ελληνικούς υπότιτλους

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αγγλικούς έχουν σχεδόν όλα, αναφέρεται απο κάτω.
Ελληνικούς έχουν πολλά της Universal, αλλά γενικά δεν είναι ο κανόνας.

Εδώ και χρόνια ψωνίζω αποκλειστικά απο 'κει.
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
HEAT - ΕΝΤΑΣΗ Premium Edition [Εισαγωγής ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ] (BLU-RAY)




ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ... σε Full HD Blu-ray™... μια από τις κορυφαίες στιγμές… έντασης στην ιστορία του κινηματογράφου, ανάμεσα σε δύο ιερά τέρατα της μεγάλης οθόνης !!!

ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ με 23.50EUR

http://www.blu-rayshop.gr/heat-entasi-premium-edition-eisagogi-ellinikous-ypotitlous-p-12057.html
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
STEVEN SPIELBERG_DIRECTORS_COLLECTION_BOX SET_BLU-RAY.jpg

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΙ 8 ΤΑΙΝΙΕΣ του STEVEN SPIELBERG σε 8 Blu-ray™ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ !!!

Περιλαμβάνει τις ταινίες:

  1. Duel
  2. The Sugarland Express
  3. Jaws
  4. 1941 (Theatrical and Extended Versions)
  5. E.T. The Extra-Terrestrial
  6. Always
  7. Jurassic Park
  8. The Lost World: Jurassic Park
ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ 4 ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΝΕΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕ Blu-ray (Duel, The Sugarland Express, 1941 και Always)



ΤΙΜΗ: 129.00EUR 119.00EUR
(Γλιτώνετε 7%)

http://www.blu-rayshop.gr/steven-sp...agogi-ellinikous-ypotitlous-rays-p-12081.html
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447



Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Εχει βγει το Star wars τα 6 μαζι σε BD με English: DTS-HD Master Audio 6.1 (48kHz, 24-bit) και ελληνικους υποτιτλους?????

ΓΙατι το εψαξα και δεν το βλεπω
 


Μηνύματα
68
Reaction score
168
Ξαναζωντανεύω το θέμα γιατί ψάχνω εδώ και βδομάδες σε ξένες σελίδες να δω ποια Blu Ray έχουν ελληνικούς υπότιτλους, μπας και αυξήσω την συλλογή μου.

- Hannibal Lecter Trilogy Blu-ray



Προσοχή:
Ελληνικά έχει το Red Dragon και το Hannibal. Δεν έχει ελληνικά το The Silence of the Lambs

- The Dark Knight Trilogy 4K

 

Μηνύματα
68
Reaction score
168
- Star Wars: The Last Jedi 3D (Includes 2D Version) Blu-ray


Η UK έκδοση

- Baby Driver



EAN: 5050629427738

- Iron Man 1-3 Complete Collection



Προσοχή: Ελληνικά έχει το 1o και το 3o. Δεν έχει ελληνικά το 2o
EAN: 0799491431348

- Whiplash


EAN: 5051124377696


 

Μηνύματα
365
Reaction score
382
Καλημέρα
Δεν ξέρω εάν το έχει αντιμετωπίσει κάποιο μέλος, ή εάν έχει γραφτεί ξανά, εγώ όμως την πάτησα και το ξαναγράφω.
Παρήγγειλα από το AMAZON (Γαλλίας) κάποιες τηλεοπτικές σειρές box. Στην περιγραφή αναφερόταν ρητά ότι έχουν ελληνικούς υποτίτλους. Όταν τις παρέλαβα διαπίστωσα ότι μόνο κάποιες από τις seasons που περιέχονταν στα box είχαν ελληνικούς υπότιτλους και όχι όλες. Συμπτωματικά (;) όλες οι seasons που είχαν ελληνικά είχαν κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα. Το θεωρώ απάτη, το AMAZON διαφωνεί και επειδή είχα ανοίξει την ζελατίνα, δεν τις παίρνει και πίσω.
Για την ιστορία το συγκεκριμένο box ήταν της σειράς Boardwalk Empire. Είχε ελληνικά μόνο στις δύο πρώτες seasons από τις πέντε (τα άλλα δύο ήταν τα Χρονικά της Σάρας Κόνορ και ένα εγγλέζικο με τρομοκράτες, δεν θυμάμαι καν πως το λένε).
Προσοχή λοιπόν, εάν θέλετε να παραγγείλετε box, να επικοινωνήσεται πρώτα με τον πωλητή.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Το Amazon (ψωνίζω αποκλειστικά απο το UK γιατί μισώ τα εξώφυλλα σε τρίτες γλώσσες και δεν ενδιαφέρομαι για υπότιτλους) είναι ιδιαίτερα ασαφές όσον αφορά τα στοιχεία των ταινιών.
Για να ανακαλύψω στοιχεία, ψάχνω με το κωδικό ASIN & EAN μήπως τα βρω αλλού πληρέστερα. :)
 

Μηνύματα
68
Reaction score
168
Και εγώ προσπαθώ όσο μπορώ να βρίσκω στοιχεία βάση EAN και να το ψάχνω περισσότερο και σε άλλα site.

- Groundhog Day (4K - 25th Anniversary)


EAN: 5050630459490

- Taxi Driver: Anniversary Edition


EAN: 5050629001976

- King Kong (Ultimate Edition)


EAN: 5053083106676

- The Accountant


EAN:5051892204187

- Mad Max: Fury Road (Black & Chrome Edition)


EAN:5051892207959

- Hostel: Parts I, II and III


Προσοχή
: Ελληνικά έχει το 1o και το 2o. Δεν έχει ελληνικά το 3o

- Batman v Superman: Dawn of Justice (Ultimate Edition)


EAN: 5051892195560

 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
ΔΕΝ φταίει η Άμαζον σε αυτό αλλά ο Ευρωπαϊκός νόμος όσον αφορά τις μεταγλωττίσεις ή και τους υπότιτλους που θα μπουν, καθώς αυτό αποφασίζεται από το Λουξεμβούργο (τα εν λόγο εργοστάσια και τα στούντιο που ελέγχουν τα δικαιώματα)
ΠΧ για Ελλάδα είναι η Αυστρία , από κει διανέμονται και φτιάχνονται όλα τα δισκάκια ταινιών/σειρών
Από ότι είδα έχουν και digital HD μερικά εκ το οποίων... όπου βλέπεις την ένδειξη digital HD σημαίνει ότι ΔΕΝ υπάρχει υπότιτλος κατά 98%
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: Blu-ray με ελληνικους υποτιτλους !!!



Ναι ρε π@ύστη μου............εντάξει η Fox(πήρα το Fantastic Four και δεν έχει καθόλου υπότιτλους.....σε καμία γλώσσα.........μόνο English for the Hearing Impaired)..............αλλά αυτή η Buena Vista πια έβαλε στο Pearl Harbor όλες τις άλλες ευρωπαικές γλώσσες εκτός από ελληνικά.............σε δίσκο 50GB................................:pc: :pc: :pc: :pc: :pc: .............έλεος.......:crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
ναι.... αυτό καθορίζεται από τον Ευρωπαϊκό νόμο περί αγοράς στο αν θα μπουν ή όχι, προφανώς ακόμη δεν έχουν ενταχθεί αυτές οι 2 εταιρίες σ' αυτήν την συμφωνία προς το παρών διότι στην Ευρώπη φεύγουν πιο γρήγορα οι δίσκοι χαμηλής αυτών παρά οι δίσκοι υψηλής ευκρίνειας , προσωπικά εγώ έχω πάρει τα αγαπημένα μου σε Blu-ray από ΗΠΑ καθώς βγαίνουν σε free & A region κι ότι δεν έχει βγει πχ Veronica Mars or Charmed or Yu-Gi-Oh or Pokemon 'till 14th season τα δημιουργώ εγώ
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Το ίδιο και πολύ χειρότερο δράμα ζούμε τώρα με το UHD. Κάτι τόσο απλό και όμως δεν μας υπολογίζουν καν καθώς οι περισσότερες κυκλοφορίες ούτε καν για Ελληνικά.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Πλέον με τους streaming παρόχους τα φυσικά μαγαζιά που ενοικιάζουν blu ray έχουν παρακμάσει τελείως και οι νέοι τίτλοι είναι σχεδόν ανύπαρκτοι. Το θέμα είναι ότι με τα δισκάκια λαμβάνεις απίστευτη πληροφορία ειδικά στον ήχο που δεν υπάρχει πχ αντίστοιχα στο νετφλιξ σε σειρές και ταινίες.
Οπότε εμείς που μας ενδιαφέρουν οι Ελληνικοί υπότιτλοι τον έχουμε πιει ή υπάρχει διαδικτυακά κάποιο μαγαζί που να μπορούμε να βρούμε νέες ταινίες ή σειρές σε δίσκους blu ray ;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.625
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top