καλο ηχοσυστημα για υπνοδωματιο ή αγορα ενισχυτη(ηχεια υπαρχουν) ???

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Nick ο φιλος δεν μπορει να υπερβει τα 250 ευρω μαξιμουμ, καλο το μοντελο που του προτεινεις αλλα φευγει αρκετα γι' αυτον, χαμηλοτερη τιμη στην αγορα ειναι στα 370 ευρω απ' οτι ειδα.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Nick ο φιλος δεν μπορει να υπερβει τα 250 ευρω μαξιμουμ, καλο το μοντελο που του προτεινεις αλλα φευγει αρκετα γι' αυτον, χαμηλοτερη τιμη στην αγορα ειναι στα 370 ευρω απ' οτι ειδα.
Τα πράγματα είναι χειρότερα φίλε, το 370 ευρώ δεν ισχύει , γιατί η ανάρτηση είναι απο μαγαζί που δεν είναι εξουσιοδοτημένο να πουλάει H/K.
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
τελικα, η ζυγαρια γερνει προς το PANASONIC SC-PMX5EG-S ... με την προσφορα στα 219ε.
Το trustedreviews εδω λεει καλα λογια.. ειναι αξιοπιστο για θεματα ηχου;
Εχει τα βασικα που χρειαζομαι σε μια λογικη τιμη..πχ το "ξυπνητηρι με μουσικη" το βρισκω μονο σε τετοιες λυσεις (αν γνωριζει κανεις μηχανημα αλλης κατηγοριας οπως ενισχυτη,συστηαμ 2.1 ή 5.1, ας μου το αναφερει).
Πιστευω και ο ηχος ικανοποιητικος θα ειναι.
Δεν ειχα προβλημα να ανεβω σε λεφτα αλλο το θεμα ειναι να αξιζει και να με καλυπτει..

Κοιταγα σε λυσεις 2.1 ηχειων και ηχοσυστηματων επισης, για να εχω μικροτερα ηχεια..αλλα συνηθως τα καλα θα πανε πολυ ακριβοτερα.
Αυτα τα Ηχοσυστήματα Pioneer πως συγκρινονται απο ηχο σε σχεση με το PANASONIC SC-PMX5EG-S ?
 


Μηνύματα
17
Reaction score
0
και πως συγκρινονται αυτα δηλαδη απο ηχο σε σχεση με το Panasonic?
θα μου δωσουν κατι παραπανω στον ηχο;
εδω βλεπω:
Pioneer X-HM31V-K
Pioneer X-HM51-K
οτι το ακριβο δινει παραπανω το BT και απο κει και περα εχουν και μικροτερα Woofer 10 και 12 cm αντιστοιχα
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Ο ηχος τους ειναι καλυτερος απο του Panasonic. To X-HM31V-K αποδιδει 30 + 30 watts στα 4 ΩΜ με 10 cm γουφερ και το X-HM51-K αποδιδει 50 + 50 watts στα 4 ΩΜ με 12cm γουφερ, εχει δυνατοτερο ενισχυτη και λιγο μεγαλυτερα γουφερ + τον adapter για iphone, ipad, ipod + BT
 
Last edited:

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.673
Reaction score
2.728
Κατι διαφορετικο, απο τα value for money διαμαντακια σε χαμηλο κοστος που ερχονται απο την Απω ανατολη. Ψηφιακος με dac, με σχετικα χαμηλη ισχυ, οχι την αναγραφομενη που συνηθως μετραται σε υψηλη THD, αλλα ικανη για ενα υπνοδωματιο, καλος ηχος αλλα οχι σταθμες για παρτυ. http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...smsl+q5.TRS0&_nkw=smsl+q5&ghostText=&_sacat=0

Λιγη προσοχη γιατι καποιοι τον προσφερουν με το εξ. τροφοδοτικο του, καποιοι οχι.
 


Μηνύματα
17
Reaction score
0
Ο ηχος τους ειναι καλυτερος απο του Panasonic. To X-HM31V-K αποδιδει 30 + 30 watts στα 4 ΩΜ με 10 cm γουφερ και το X-HM51-K αποδιδει 50 + 50 watts στα 4 ΩΜ με 12cm γουφερ, εχει δυνατοτερο ενισχυτη και λιγο μεγαλυτερα γουφερ + τον adapter για iphone, ipad, ipod + BT
το Panasonic ειναι στα 3 ΩΜ.. αυτο ειναι χειροτερο νομιζω ε;
το πιο καλο ειναι στα 8 ΩΜ απ οτι βλεπω στα πιο καλα συστηματα/ηχεια


Κατι διαφορετικο, απο τα value for money διαμαντακια σε χαμηλο κοστος που ερχονται απο την Απω ανατολη. Ψηφιακος με dac, με σχετικα χαμηλη ισχυ, οχι την αναγραφομενη που συνηθως μετραται σε υψηλη THD, αλλα ικανη για ενα υπνοδωματιο, καλος ηχος αλλα οχι σταθμες για παρτυ. http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...smsl+q5.TRS0&_nkw=smsl+q5&ghostText=&_sacat=0

Λιγη προσοχη γιατι καποιοι τον προσφερουν με το εξ. τροφοδοτικο του, καποιοι οχι.
ναι, ευχαριστω για την προταση, αλλα ειναι για πιο ψαγμενους
 





Μηνύματα
271
Reaction score
92
Αν έχετε να προτείνετε κανένα που να έχει και ξυπνητήρι, αλλά με επιλογή και για mp3, θα ήταν σούπερ! Παρακολουθώ τη νήμα γιατί ψάχνομαι κι εγώ, να μην ανοίγω καινούργιο!
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
http://www.skroutz.gr/s/3212297/LG-CM2630B.html εχει και μια αξιολογιση
από letsbelowzero στις 29/01/2015

προσωπικα το εχω ακουσει ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.
το αναφερει σαν 2.1 αλλα δεν βλεπω να εχει Sub, και ειναι λογικο αφου βλεπω να εχει σχετικα μεγαλα ηχεια.. τι να εννοει με το 2.1 ;
http://www.lg.com/gr/home-entertainment/lg-CM2630-micro-hi-fi

Αν έχετε να προτείνετε κανένα που να έχει και ξυπνητήρι, αλλά με επιλογή και για mp3, θα ήταν σούπερ! Παρακολουθώ τη νήμα γιατί ψάχνομαι κι εγώ, να μην ανοίγω καινούργιο!
το αρχικο Panasonic εχει ξυπνητηρι με mp3.. και καποιοα αλλα all-in-one
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
σε ερωτηση στην INTERTEK, την αντιπροσωπεια της PANASONIC σχετικα με την εγγυηση του PANASONIC SC-PMX5EG-S, μου ειπαν οτι προιοντα απο το e-shop δεν τα καλυπτουν αυτοι με εγγυηση αλλα τα αναλαμβανει το ιδιο το e-shop..
αρα ειναι δικη τους παραεισαγωγη..
 


Μηνύματα
271
Reaction score
92
σε ερωτηση στην INTERTEK, την αντιπροσωπεια της PANASONIC σχετικα με την εγγυηση του PANASONIC SC-PMX5EG-S, μου ειπαν οτι προιοντα απο το e-shop δεν τα καλυπτουν αυτοι με εγγυηση αλλα τα αναλαμβανει το ιδιο το e-shop..
αρα ειναι δικη τους παραεισαγωγη..
Τα περί Ευρωπαϊκής Ένωσης και εγγύησης δεν ισχύουν???
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.247
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top