Συνέντευξη δικού μας ανθρώπου για τα κρασιά του


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.423
Reaction score
94.052
Βρε βρε το Λευτεράκη! :)

 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.187
Reaction score
27.663
Αποκαλύφθηκαν όλα!!
Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον.
Κανένας δεν ξεφεύγει από του διαδικτύου τον ιστό.

Λευτέρη μόνο κρασιά;
Ούζα ή τσίπουρα μήπως;
 



Μηνύματα
29.084
Reaction score
23.117
Πως το συμπεραινεις; επειδη ειναι...ανοστη;:)
ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ!

ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ......
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
To καλο τσιπουρο/ρακη δεν πειραζει ποτε! Απλα, πρεπει να "νοιωθεις" και κατι οταν το καταπινεις

ΥΓ εκτος θεματος ειμαστε!
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.858
Επί του θέματος τον Λευτέρη τον γνώρισα πρόπερσυ που παραθέριζα στο Ηράκλειο και μου δώρισε μερικά πολύ αξιόλογα κρασιά απο την παραγωγή τους, που έχουν ήδη καταναλωθεί. Απο μεριάς μου επιστρέφοντας του έστειλα ένα πακέτο με φημισμένα φασόλια Καστοριάς (όχι δικής μου παραγωγής, αλλά έχω πελάτες που ελλείψει ρευστού πληρώνουν με φασόλια, όπως όταν παίζαμε χαρτιά πιτσιρικάδες και τα χρησιμοποιούσαμε για μάρκες...).
Στην παρακάτω σελίδα μπορείτε να δείτε όλα τα κρασιά του κτήματος
http://www.digenakis.gr/gr/
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.055
Reaction score
20.466
- Σύντροφε Δημήτρη, πώς σου φαίνονται τα κρασιά μας;
- Σύντροφε Λευτέρη, είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Όμως να κόψετε το λευκό και το ροζέ. Αυτά είναι προϊόντα των μονοπωλίων και του ιμπεριαλισμού. Μόνο κόκκινο να βγάζετε.
:D
 


Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Δε ντρέπεστε βρε... ρεζίλι με κάνατε !!:redface:
Και είπα να μη στείλω φωτο αλλά επέμεναν. Οι απόψεις έχουν σημασία όχι η μουρη μου !!
Να στε καλά για τις φιλοφρονήσεις σας.
Τσίπουρα δεν βγάζουμε, είμαστε μόνο οινοποιείο κρασιών υψηλής ποιότητας.
Ένα από τα πιο βραβευμένα μας κρασιά. Βγήκε ένα από τα 32 καλυτερα κρασιά στο κόσμο για το 2014 και βραβεύτηκε με χρυσό μετάλλιο στον παγκόσμιο διαγωνισμό του Decanter στο Λονδίνο. Τα υπόλοιπα ήταν κυριώς γαλλικά πενταπλάσιας τιμής. Εννοείται ότι οι δοκιμές είναι πάντα τυφλές.
Αφού με ......ξετρυπώσατε ...ας τα πούμε σχεδόν όλα !!!
http://www.botilia.gr/el-gr/p/κρασι/κοκκινο/Μαρισυνη_Ερυθρο_2011-Οινοποιειο_Διγενακη
 
Last edited:




Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Η πλάκα είναι ότι όταν είδα τον τίτλο "Συνέντευξη δικού μας ανθρώπου" στα recent posts νόμιζα ότι ήταν καμιά κομματική συνέντευξη όπως λέμε τα "δικά μας παιδιά" (πράσινα και μπλε) και πριν το ανοίξω είπα μέσα μου.... ποιός μ@λάκας να ναι πάλι αυτός !!:D:D
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.883
Reaction score
20.368
Κύπρο στέλνεις;:D (τα υπόλοιπα με pm)
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top