Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.106
Reaction score
84.803
το ειδα χτες! το πηρες απ το στομα μου αυτο περι εσκεμμενων καθυστερησεων!! ενταξει ειπαμε να το τραβαμε αλλα οχι κ τοσο. σε μερικες σκηνες ημουν ετοιμος για fast forward..
Εγώ το έτρεξα. Σιγά μη χάνω την ώρα μου για τη δήθεν τέχνη άλλων. :)
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.784
Δεν ξέρω πόσες ώρες έσβησε ο προβολέας το τριήμερο...

1. The Bourne Identity (2002)
2. The Bourne Supremacy (2004)
3. The Bourne Ultimatum (2007)
4. The Devil Wears Prada (2006)
5. Notting Hill (1999)
6. Love Actually (2003)
7. Pretty Woman (1990)
8. Four Weddings and a Funeral (1994)

Χρόνια είχα να δω τόσες ταινίες με όλη την οικογένεια. Βαθμολογίες μην περιμένετε. :cool:

Είδα και όλον τον πέμπτο κύκλο του Homeland, με την αγαπημένη τρελή του xfader. :D Επιτέλους, ένας κύκλος με καλό ρυθμό, μεγάλο ενδιαφέρον και σύγχρονες αναφορές.

Edit: ξέχασα άλλη μία
9. The Holiday (2006)
 
Last edited:


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.784
The Martian (2015)

the matrian.jpg




Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η

2 ώρες και 20 λεπτά που παρακαλάς να μην τελειώσουν. Πλοκή, υπέροχα πλάνα, φοβερός ήχος, απίστευτη εικόνα, κι ένας Matt Damon πιο απολαυστικός κι από την εποχή του Bourne.

8,2 στο imdb? Who gives a shit? 10/10 από 'μένα.
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.278
Reaction score
96.302
Για το 10/10 μήπως ευθύνεται και η αλλαγή του βιντεοπροβολέα σου; :whistling:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.784
Σίγουρα δεν θα απολάμβανα την εικόνα τόσο, αλλά το 10άρι θα το 'παιρνε.

Εδώ βέβαια ο JVC είχε την ευκαιρία να δείξει τα δόντια του.
 

Μηνύματα
5.291
Reaction score
6.442
Dragon Blade 2015 6/10 για την ιστορια και την προσπαθεια του Τσακι σε κατι διαφορετικο και μονο αλλιως ειναι για ποιο κατω ,επαιζε και αυτος ο ψηλος ο ξινος (εχω και εγω τις συμπαθιες μου τι μονο ο Χ θα εχει ξινους :D)
και παλι καλα μετα τον οδοστρωτηρα The Μartian ...~ ....Interstellar τρεμει η καρεκλα του η μου φαινεται??
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.784
Φαίνεται ότι έχω προβλήματα αντίληψης...:whistling:

Επειδή βαριέμαι να το ξαναδώ, ποιό καλό παιδί που είδε το Sicario μπορεί να μου πει τι ήταν ο Del Toro στην ταινία; Στο τέλος χάθηκα...

Πληροφορίες με pm. :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
Φαίνεται ότι έχω προβλήματα αντίληψης...:whistling:

Επειδή βαριέμαι να το ξαναδώ, ποιό καλό παιδί που είδε το Sicario μπορεί να μου πει τι ήταν ο Del Toro στην ταινία; Στο τέλος χάθηκα...

Πληροφορίες με pm. :D
Μην ασχολείσαι, και εγω που ειχα καταλάβει (ετσι νομίζω) τωρα το εχω ξεχάσει :laugh::laugh::laugh:
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.106
Reaction score
84.803
Φαίνεται ότι έχω προβλήματα αντίληψης...:whistling:

Επειδή βαριέμαι να το ξαναδώ, ποιό καλό παιδί που είδε το Sicario μπορεί να μου πει τι ήταν ο Del Toro στην ταινία; Στο τέλος χάθηκα...

Πληροφορίες με pm. :D
Από τη Wikipedia:

Kate's boss, Dave Jennings (Victor Garber), recommends her to Matt Graver (Josh Brolin), a CIA Special Activities Division undercover officer and Department of Defense adviser leading a team of Delta Force operators searching for the men responsible, including cartel boss Manuel Díaz. Kate volunteers to join the team.

On the plane to El Paso, Texas, Kate meets Matt's partner, Alejandro Gillick (Benicio del Toro),
Κι εγώ τώρα το είδα που το έψαξα. Όταν είδα την ταινία δεν ήξερα ούτε ποιος είναι ο Matt γιατί στο σημείο που συναντήθηκαν και τα έλεγαν το έτρεξα γιατί βαρέθηκα. :D
 

Μηνύματα
7.252
Reaction score
4.635
Άντε να ξαναγράψω και εγω ...
Τις τελευταίες μέρες εχω επισκέψεις απο το νησί το βαπτιστηρι με την παρέα του .
Μόλις τελείωσε αλλο ενα παιδικό , παλιό αλλα καλο λόγω εποχής ...
Το πολικό εξπρές .
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Κουλαμάρες: Έχοντας ξεμπερδέψει με την προσεκτική επιλογή της προβολής της πρώτης ταινίας της χρονιάς, μια όμορφη συνήθεια που διατηρώ με τους φίλους μου, είπα σε μια άδεια μέρα να το γλεντήσω. Διαβάζοντας λοιπόν ένα και μόνο άρθρο και δίχως να ψάξω τίποτα περισσότερο, βρήκα, είδα, σε δόσεις 15λεπτων καθότι δεν αντεχόταν παραπάνω (σηκώθηκα για να πλύνω τα πιάτα μέχρι και για τσιγάρο ενώ δεν καπνίζω) και βλαστήμησα το Classroom 6, μια τεμπέλικη αθλιότητα, ταφόπλακα ενός προ πολλού πεθαμένου είδους που νεκρανασταίνεται σπάνια και όλο και λιγότερο εντυπωσιακά, από κάποιο φωτεινό αστέρι, μέχρι να στραβωθούμε όλοι. Υπόσχομαι να μην ξαναδώ κανένα found footage film, ακόμη κι αν τα χάσω τελείως και το γυρίσω εγώ ο ίδιος
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.106
Reaction score
84.803
Κουλαμάρες: Έχοντας ξεμπερδέψει με την προσεκτική επιλογή της προβολής της πρώτης ταινίας της χρονιάς, μια όμορφη συνήθεια που διατηρώ με τους φίλους μου, είπα σε μια άδεια μέρα να το γλεντήσω. Διαβάζοντας λοιπόν ένα και μόνο άρθρο και δίχως να ψάξω τίποτα περισσότερο, βρήκα, είδα, σε δόσεις 15λεπτων καθότι δεν αντεχόταν παραπάνω (σηκώθηκα για να πλύνω τα πιάτα μέχρι και για τσιγάρο ενώ δεν καπνίζω) και βλαστήμησα το Classroom 6, μια τεμπέλικη αθλιότητα, ταφόπλακα ενός προ πολλού πεθαμένου είδους που νεκρανασταίνεται σπάνια και όλο και λιγότερο εντυπωσιακά, από κάποιο φωτεινό αστέρι, μέχρι να στραβωθούμε όλοι. Υπόσχομαι να μην ξαναδώ κανένα found footage film, ακόμη κι αν τα χάσω τελείως και το γυρίσω εγώ ο ίδιος

Screenshot (1).png


Ούτε για το πόστερ δεν φτάνουν για κανονική ταινία. :D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Φαίνεται ότι έχω προβλήματα αντίληψης...:whistling:

Επειδή βαριέμαι να το ξαναδώ, ποιό καλό παιδί που είδε το Sicario μπορεί να μου πει τι ήταν ο Del Toro στην ταινία; Στο τέλος χάθηκα...
Medellin cartel "member".
 


Μηνύματα
12.911
Reaction score
10.142
Είδα σήμερα ταινία, πλάκα-πλάκα δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι πρόκειται για την πρώτη της χρονιάς.
Είχα μια κωμωδία μιάμιση ώρα, αλλά αφού είχα 3 ώρες μπροστά μου, είπα να δω κάτι μεγαλύτερο σε διάρκεια. Έτσι διάλεξα το

We Were Soldiers (2002)


Εντάξει, ψυχοπλακώθηκα... Πολύ δυνατή ταινία, με έντονη συναισθηματική φόρτιση και ωμές σκηνές από τα γεγονότα. Πάρα πολύ καλή ταινία.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
Και η χρονιά ξεκινησε δυνατα με,

The Martian (2015)

View attachment 54987



Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η

2 ώρες και 20 λεπτά που παρακαλάς να μην τελειώσουν. Πλοκή, υπέροχα πλάνα, φοβερός ήχος, απίστευτη εικόνα, κι ένας Matt Damon πιο απολαυστικός κι από την εποχή του Bourne.

8,2 στο imdb? Who gives a shit? 10/10 από 'μένα.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.368
παραθετω ποιες ειδα χωρις το γνωστο χασιμο χρονου και το fast forward κουμπι!!! :D


Τhe Martian 9.5/10 διαστημικο-φαντασιας σχεδον τελεια

Burnt 2015 7/10 (με μαγειρικη σεφιλικια κτλπ,ωραιο)

Pawn Sacrifice 7/10 (με σκακι,σε παει πισω σ αλλη εποχη αλλα βλεπεται ευχαριστα)
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.137
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top