Τι είδαμε, τι θα δούμε

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Cube




max1111635572-front-cover.jpg





Κατηγορια:Τρομου

Κλειστοφοβικη με πρωτοτυπο σεναριο,σε κραταει μεχρι το τελος
Πολυ καλη

Βαθμος 7/10





Cube²: Hypercube



maxresdefault.jpg




Παρ'ολο που αποτελει το sequel,εχει ολα τα στοιχεια του πρωτου,πλαισιωμενα απο προσεκτικους νεωτερισμους,με αποτελεσμα να κρατα το καλο του επιπεδο


Βαθμος 7/10




Cube Zero



Μεχρι το sequel ηταν...
No
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.278
Reaction score
96.302




Μηνύματα
20.284
Reaction score
14.854
The Hateful Eight

Απολαυστικός Ταραντίνο. Αγωνία που κλιμακώνεται, εξαιρετικοί διάλογοι, ωραία πλάνα. Τα 167 λεπτά της General Version που ήρθε στην Ελλάδα, περνούν χωρίς να το καταλαβαίνεις κι ας είναι σχεδόν "θεατρικό" το έργο. Δεν είναι Reservoir Dogs ούτε Pulp Fiction, αλλά σίγουρα ένα από τα καλύτερά του.


Δυο φορες προσπαθησα να τη δω. Δεν χαραμιζω το χρονο μου σε ταινια που με κανει και βαριέμαι στα πρωτα εικοσι λεπτα...Μπορει να ηταν και περισσοτερα....Απορω με τη βαθμολογια του imdb.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.172
Reaction score
41.718
Το imdb εχει 9 :o
Ειναι τοσο καλο melina;
Να σου πω, έχει ένα αφηγηματικό χαρακτήρα που σε κάποια σημεία το κάνει σαν ρεπορτάζ, αν ψάχνει κανείς υψηλή αισθητική και τεχνική στις σκηνές και στα εφφέ δεν θα τη βρει, οι ηθοποιοί παίζουν πάντως πολύ καλά, γενικά σε βάζει μέσα στην ιστορία του μεγαλύτερου από ότι κατάλαβα παραγωγού και διακινητή κοκαϊνης στον κόσμο όπως την εισέπραξε ο αμερικανός πράκτορας που τον κυνηγούσε. Νομίζω ότι είναι περισσότερο η ιστορία από μόνη της που σε καθηλώνει και όχι τόσο η δραματοποίηση αυτής. Για αυτό άλλωστε και το σχόλιο μου ήταν αυτό που ήταν.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.278
Reaction score
96.302
Νομιζω οτι ουτε φετος θα παρει το οσκαρ ο Λεοναρντο :(
The Danish Girl
Καταπληκτικος ο Eddie Redmayne , πολυ καλο το εργο 8+ στα 10 !
7+/10

Θεέ μου, τι ηθοποιός ο Eddie Redmayne! :o

Δύσκολα πιστεύω θα χάσει το όσκαρ!

Πολύ καλή και η Alicia Vikander.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.542
Reaction score
94.784
Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά φέτος είναι η χρονιά του DiCaprio. Όσο κι αν βρεθούν καλύτερες ερμηνείες από τη δική του (δεν έχω δει ακόμα το Danish Girl) πιθανή μη βράβευσή του και φέτος θα ξεσηκώσει θύελλα. Και αφού η Ακαδημία έχει ήδη ζοριστεί με το θέμα των μαύρων ηθοποιών, αποκλείεται να θελήσει να τραβήξει τα αρνητικά βλέμματα αρνούμενη και πάλι να του δώσει το Όσκαρ.
 

Μηνύματα
5.291
Reaction score
6.442
7-/10 http://www.imdb.com/title/tt1741273/

Ριμέικ της Αργεντίνικης βραβευμένης με oscar ταινίας:http://www.imdb.com/title/tt1305806/


Δεν εχω δει την πρωτοτυπη, ευχαριστη εκλπηξη με εξαιρετικες ερμηνιες , ξεχωριζει ο μαυρος με τα εκφραστικοτατα ματια 7,5/10
[DOUBLEPOST=1455866233][/DOUBLEPOST]Δεν εχω δει την πρωτοτυπη, αλλα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη, με ωραιες ερμηνιες , ξεχωριζει ο μαυρος ...7,5/10
 


Μηνύματα
20.284
Reaction score
14.854
[DOUBLEPOST=1455866233][/DOUBLEPOST]Δεν εχω δει την πρωτοτυπη, αλλα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη, με ωραιες ερμηνιες , ξεχωριζει ο μαυρος ...7,5/10

Δεν εχω δει το ριμέικ,αλλα εχω δει την πρωτοτυπη.Συνηθως σπανια ξεπερνουνται από τις αμερικανικες εκδοχες...

Δειτε την!

El secreto de sus ojos

 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.510
Reaction score
75.121
Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά φέτος είναι η χρονιά του DiCaprio. Όσο κι αν βρεθούν καλύτερες ερμηνείες από τη δική του (δεν έχω δει ακόμα το Danish Girl) πιθανή μη βράβευσή του και φέτος θα ξεσηκώσει θύελλα. Και αφού η Ακαδημία έχει ήδη ζοριστεί με το θέμα των μαύρων ηθοποιών, αποκλείεται να θελήσει να τραβήξει τα αρνητικά βλέμματα αρνούμενη και πάλι να του δώσει το Όσκαρ.
http://redcarpetrampage.com/
 


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
The Equalizer











Δε με νοιαζει που ειναι αμερικανια...
Δε με νοιαζει που εχει υπερβολες...
Δε με νοιαζει που το σεναριο χαρακτηριζεται "χιλιοπαιγμενο"...

Με νοιαζει οτι δεν κανει κοιλια ουτε για μισο λεπτο...
Με νοιαζει οτι δεν πηρα στιγμη,τα ματια μου απο την οθονη...
Με νοιαζει οτι τελειωσε χωρις να το καταλαβω...

Ο Denzel-Caterpillar-Washington ειναι απολαυστικος

Καθηλωτικη punisher-περιπετεια

Λογω των "δε με νοιαζει" δε μπορω να βαλω 8.Το 7 απο την αλλη,μου μοιαζει λιγο
Βαθμος 7,5/10

 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.764
Reaction score
31.378
Moonwalkers το ειδα στον υπολογιστη για να περασω την ωρα αλλα ειναι αρκετα καλο
και για κανονικη θεαση . 7 στα 10
[A] cheerfully insane, comically violent, often confounding, sometimes tedious but ultimately entertaining trip through the looking glass.

imgres.jpg
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.138
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top