Ιστορίες hi end για κλάματα: Director's Cut (Τα κομμένα)

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
....διοτι απο μακρου χρονου διαθετω εν τετοιο Δημητριε, της ιδιας εταιριας. Η προσβολη απο τον αγαπητο Κο Κωνσταντινο ειναι βαρυτατη! Κατοπιν τουτου δεν απομενει εις εμε τιποτε αλλον απο το να τον προσκαλεσω εις μονομαχιαν με πιστολας τας οποιας θα προμηθευθωμεν απο οπλοπωλειων της αρεσκειας του, θα μεταβωμεν αμφοτεροι, και με τη συνοδεια ατομου ο οποιος θα εποπτευσει την ολην διαδικασιαν, εις τον χωρον ασκησεων του συνταγματος. Θα λαβωμεν τας προβλεπομενας θεσεις και, ευθυς δωθησεις το συνθημα, θα μετρησωμεν 10 βηματα και θα πυροβολησωμεν κατα μετωπον. Δυστυχως μονον με αιμα ημπορει να ξεπλυθει αυτη η καταπτυστη κατηγορια!!!
Ποιον ακριβως εχεις αν επιτρεπεται να ρωτησω
Πριν παρω τον λαμπατο ειχαν περασει απ το μυαλο μου οι ολοκληρωμενοι τους ειχα μαλιστα βρει εξαιρετικη τιμη για τον 8000 απο εξωτερικο
Ομως δεν εβρισκα πουθενα να ακουσω οποιοδηποτε μοντελο για να παρω μια γευση του ηχου τους και ακομα δεν εχω ακουσει ποτε
Οποτε τους αφησα
 


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Αυτό είναι το 1/10 του thread. Eδώ πιάσαμε πικάπ, cd, βινύλια, χώρους, πυκνωτές, dumping factor, spotify, flac, πιθήκους, ποιός την έχει μεγάλη, ποιός θα την σφυρίξει, Nick Cave, τα φιλαράκια, τα φυλλαράκια τα Σαλλλλλονικιώτικα......:headbang:

Χαχαχ
Ναι ειχε ποικιλια
Οτι να ναι
 




gonis

Luger
Μηνύματα
4.229
Reaction score
11.517
Το Director's Cut ή αλλιώς "Τα κομμένα" πολύ μου άρεσε. :thumbsup:
Τιτλος "σιδηρόδρομος":o

Οι νεότεροι στο φόρουμ διαβάστε αυτό για προπονησουλα
http://www.avsite.gr/forum/threads/otl-παραλειπόμενα.126044/
Ακόμη γελάω,οταν το θυμάμαι,με την ιδέα του vet να αλλάξει το avatar και σε ελάχιστα λεπτά να τον εχουν μιμηθεί οι υπόλοιποι :dance2::dance2::dance2:
Ζήσαμε ιστορικές στιγμές :)
Κομμάτι της ιστορίας του hi end
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
....διοτι απο μακρου χρονου διαθετω εν τετοιο Δημητριε, της ιδιας εταιριας. Η προσβολη απο τον αγαπητο Κο Κωνσταντινο ειναι βαρυτατη! Κατοπιν τουτου δεν απομενει εις εμε τιποτε αλλον απο το να τον προσκαλεσω εις μονομαχιαν με πιστολας τας οποιας θα προμηθευθωμεν απο οπλοπωλειων της αρεσκειας του, θα μεταβωμεν αμφοτεροι, και με τη συνοδεια ατομου ο οποιος θα εποπτευσει την ολην διαδικασιαν, εις τον χωρον ασκησεων του συνταγματος. Θα λαβωμεν τας προβλεπομενας θεσεις και, ευθυς δωθησεις το συνθημα, θα μετρησωμεν 10 βηματα και θα πυροβολησωμεν κατα μετωπον. Δυστυχως μονον με αιμα ημπορει να ξεπλυθει αυτη η καταπτυστη κατηγορια!!!
Πάω στοίχημα πρέπει να ησασταν "διπλανοί" με τον bhutia στο σχολείο.:p:drinks:
 

Μηνύματα
444
Reaction score
293
Τώρα που αναφέρθηκαν τα ενεργά και οι υπηρεσίες στριμινγκ ως πηγές (καλες) ποια ή γνώμη των υποστηρικτών των ενεργων για το σονοσ πλέυ 5 που πήρε και βραβείο και είναι και ενεργό με 6 ενισχυτες; ( δε ξέρω βέβαια τι κρος έχει αναλογικό ή ψηφιακο). Μου γυαλισε γιατί είναι στο 600αρικο.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.452
Reaction score
125.913
Τώρα που αναφέρθηκαν τα ενεργά και οι υπηρεσίες στριμινγκ ως πηγές (καλες) ποια ή γνώμη των υποστηρικτών των ενεργων για το σονοσ πλέυ 5 που πήρε και βραβείο και είναι και ενεργό με 6 ενισχυτες; ( δε ξέρω βέβαια τι κρος έχει αναλογικό ή ψηφιακο). Μου γυαλισε γιατί είναι στο 600αρικο.

Μπα; Φυσιολογικό παιδί εδώ μέσα;

Μη μου το διωξετε κακομοίρηδες, σας έφαγα.

Το νου σας, ρεμαλια


 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.615
Reaction score
38.023
http://www.mcintoshlabs.com/us/Pages/Home.aspx#
μιας και αναφερθηκε, ολοι μπορειτε να εχετε ενα mcintosh σπιτι :p
(1 στα 20 song κοιτας τον τιτλο..)

[DOUBLEPOST=1475523209][/DOUBLEPOST]παρενθεση, γιατι δεν μπαινει ενα chat application στο φορουμ... καλα μην παμε σε IRC .. αλλα...ενα απλο html..app..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.452
Reaction score
125.913
...σας διαβεβαιω οτι δε θα προκαμετε να τα δειτε αγαπητε! Επομενως ουδεν σχετικον προβλημα!!!!
Α, νταξ τοτες.

Αναμεινατε στο ακουστικό σας να φτιαξω τη διαθήκη μου, και πάμε να σφαχτουμε!:smg:

Λοιπόν, που να αφήσω το στέρεο; Κάτσε να το σκεφτώ.. :lol:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Πάω στοίχημα πρέπει να ησασταν "διπλανοί" με τον bhutia στο σχολείο.:p:drinks:
Θηρίο είσαι που κατάλαβες ότι αντέγραφε από τον υποφαινόμενο...:D
της φρενιτιδας :p
Δεν θα ονόμαζα ποτέ thread "Μαλλιοτραβηχτείτε άφοβα". Μοιραία αποκλείει επιφανή στελέχη (Ear, Gonis, Abcd και λοιπούς) για...ευνόητους λόγους, χωρίς την παρουσία των οποίων δεν θα γινόταν ο κακός χαμός. :D
Παρακαλώ προτείνετε τίτλο άφοβα, αβίαστα, αβάδιστα. :)
Υπάρχει και το ενδεχόμενο της διεξαγωγής poll. :wink::)
Όπως έχει σαφώς διαπιστωθεί εκ των απαντήσεων,το ΄΄άφοβα΄΄ διαφοροποιείται δυνητικώς από το ΄΄αβίαστα΄΄.
Η πρόταση από τον υποφαινόμενο για νέο τίτλο είναι..."Μελο-τραυματικές εμπειρίες"

1) ... και σ' ευχαριστώ,
2) Γι’ αυτό αναφέρθηκε ως «απόδειξη» με εισαγωγικά. Υπάρχουν και άλλοι παράγοντες όπως σωστά αναφέρεις. Μέχρι και ο μονωτής που περιβάλει τον κλώνο επεμβαίνει άμεσα ή έμμεσα στο χρόνο. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός της αναφοράς μου,
3) Κατά την ταπεινή μου ανοησία, πιστεύω πως όσο η αντίληψη του ήχου μέσω της ακοής ανά άτομο είναι προϊόν των εγκεφαλικών διεργασιών κατά τη στιγμή απολαβής του, τότε ο καθένας έχει το δικαίωμα να περιγράψει αυτό που αισθάνθηκε ή αισθάνεται και τον ευχαριστεί αλλά όχι να το επιβάλει.
Αυτός που θα προσπαθήσει να το επιβάλλει με εκφράσεις τύπου «βλαξ», «κορόιδο» κ.λπ. είναι ξεκάθαρο «κατηγορώ» και προσβάλλει τον οποιοδήποτε συμμετέχοντα σε ένα νήμα ανεξάρτητα της ψυχοσύνθεσής του.
Πέραν της θεωρητικής γνώσης,ο μηχανισμός για σύλληψη διαφορών στην ακροαματική απόδοση συνιστά έμφυτο χαρακτηριστικό διαμορφωμένο από την επίδραση της εξελικτικής πορείας στο ανθρώπινο ακουστικό σύστημα.Ο τρόπος διαχείρισης όμως ως προς τις αντιλαμβανόμενες διαφορές είναι χαρακτηριστικό επίκτητο κι εξαρτώμενο από την επίδραση του κοινωνικού κι εργασιακού περίγυρου.

Ανεξήγητα μένουν εκείνα τα φαινόμενα που συνειδητώς επιλέγουμε.Πειράματα όπως τα προαναφερθέντα δικαιολογούν την παρατεινόμενη παρουσία λυχνιακών υλοποιήσεων στο προσκήνιο,παρά τις δεδομένες υστερήσεις τους.Για τη δε αναιμική απόδοση μεταβατικών συμβάντων σε συνάρτηση με υψηλές ενεργειακές απαιτήσεις του προγράμματος και ανάλογη στάθμη ακρόασης,συνδυάζεται κιόλας με το έτερο ψυχοακουστικό δεδομένο ότι ο διπλασιασμός της ηχηρότητας ενός σήματος στην αντίληψη του ακροατή απαιτεί κατά μέσον όρο δεκαπλασιασμό στην εκπεμπόμενη στάθμη εκείνου.Αυτό λειτουργεί και αντιστρόφως,αφού υποδιπλασιασμός της ηχηρότητας θα προκύπτει σε υποδεκαπλασιασμό της αντίστοιχης στάθμης.

H πρώτη ιδιότητα που καταχωρείται αβίαστα στον Ear δεν είναι η ασέβεια,αλλά ο άκρατος...αυθορμητισμός.;)
 
Last edited:


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Α, νταξ τοτες.

Αναμεινατε στο ακουστικό σας να φτιαξω τη διαθήκη μου, και πάμε να σφαχτουμε!:smg:

Λοιπόν, που να αφήσω το στέρεο; Κάτσε να το σκεφτώ.. :lol:
Τα interconnect σου αν δεν εχεις καπου να τα αφησεις...ενδιαφερομαι
[DOUBLEPOST=1475524269][/DOUBLEPOST]Πέραν της θεωρητικής γνώσης,ο μηχανισμός για σύλληψη διαφορών στην ακροαματική απόδοση συνιστά έμφυτο χαρακτηριστικό διαμορφωμένο από την επίδραση της εξελικτικής πορείας στο ανθρώπινο ακουστικό σύστημα.Ο τρόπος διαχείρισης όμως ως προς τις αντιλαμβανόμενες διαφορές είναι χαρακτηριστικό επίκτητο κι εξαρτώμενο από την επίδραση του κοινωνικού κι εργασιακού περίγυρου.

Ανεξήγητα μένουν εκείνα τα φαινόμενα που συνειδητώς επιλέγουμε.Πειράματα όπως τα προαναφερθέντα δικαιολογούν την παρατεινόμενη παρουσία λυχνιακών υλοποιήσεων στο προσκήνιο,παρά τις δεδομένες υστερήσεις τους.Για τη δε αναιμική απόδοση μεταβατικών συμβάντων σε συνάρτηση με υψηλές ενεργειακές απαιτήσεις του προγράμματος και ανάλογη στάθμη ακρόασης,συνδυάζεται κιόλας με το έτερο ψυχοακουστικό δεδομένο ότι ο διπλασιασμός της ηχηρότητας ενός σήματος στην αντίληψη του ακροατή απαιτεί κατά μέσον όρο δεκαπλασιασμό στην εκπεμπόμενη στάθμη εκείνου.Αυτό λειτουργεί και αντιστρόφως,αφού υποδιπλασιασμός της ηχηρότητας θα προκύπτει σε υποδεκαπλασιασμό της αντίστοιχης στάθμης.

Θα το διαβασω αυριο το πρωι που θα χω καθαρο μυαλο
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ποιον ακριβως εχεις αν επιτρεπεται να ρωτησω
Πριν παρω τον λαμπατο ειχαν περασει απ το μυαλο μου οι ολοκληρωμενοι τους ειχα μαλιστα βρει εξαιρετικη τιμη για τον 8000 απο εξωτερικο
Ομως δεν εβρισκα πουθενα να ακουσω οποιοδηποτε μοντελο για να παρω μια γευση του ηχου τους και ακομα δεν εχω ακουσει ποτε
Οποτε τους αφησα
Δημητρη θα ηθελα να σου απαντησω, κολυομαι ομως διοτι τρεμω την οργη του Κων/νου. Ηδη εχω διαπιστωσει οτι στην περιοχη μου πετουν u'avs πληρως εξοπλισμενα με πυραυλους και πυροβολα διαφορων διαμετρηματων ετοιμα να βαλλουν! Κυνδυνευω, δεν το καταλαβαινεις;
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Δημητρη θα ηθελα να σου απαντησω, κολυομαι ομως διοτι τρεμω την οργη του Κων/νου. Ηδη εχω διαπιστωσει οτι στην περιοχη μου πετουν u'avs πληρως εξοπλισμενα με πυραυλους και πυροβολα διαφορων διαμετρηματων ετοιμα να βαλλουν! Κυνδυνευω, δεν το καταλαβαινεις;
Σε καταλαβαινω φιλτατε...εχεις δικιο....προφυλαξου
:D
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.781
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top