Τι είδαμε, τι θα δούμε

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Η πρώτη θυμάμαι μόνο ότι μου άρεσε. Όχι πόσο.
Η δεύτερη μου άρεσε κι αυτή λόγω της μεγάλης σε διάρκεια απουσίας αντίστοιχων ταινιών. Είχε βέβαια αυτά τα οικογενειακά δράματα με την κορούλα του που ξενερώνω αλλά τα ξεπέταξα γρήγορα.
Συνολικά έμεινα ικανοποιημένος.

6/10
Έπος το Reacher 2...:D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
- ίσως η καλύτερη ταινία με τον Louis de Funès , εδώ η απόλυτη παράνοια . . .

Oscar (1967) - With Greek Subtitles



Ο κύριος Bertrand Barnier στα πρόθυρα νευρικής κρίσης! Ποιοι ευθύνονται; Ένας υπάλληλός του που ομολογεί ότι του έκλεψε χρήματα και ζητά το χέρι της κόρης του, η κόρη του που είναι δήθεν έγκυος από τον σωφέρ που την εγκατέλειψε, μια κοπέλα που έχει πει στον υπάλληλό του ότι είναι κόρη του, μια υπηρέτρια που φεύγει για να παντρευτεί τον βαρόνο που εκείνος προξένευε στην κόρη του, ένας μασέρ που δέχεται να γίνει γαμπρός του, μια σύζυγος στον κόσμο της και τρεις πανομοιότυπες βαλίτσες με διαφορετικό περιεχόμενο. Ο Louis de Funès σε μια ξεκαρδιστική κωμωδία του Édouard Molinaro

http://www.imdb.com/title/tt0062083/






 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Lalala Land

Μου άρεσε μόνο η μουσική του.

IMG_1506.JPG


Jane Eyre 1970

6/10

Με αυτούς τους ηθοποιούς θα μπορούσε να γίνει μια υπέροχη μεταφορά του έργου έστω και σε δυο ώρες.Δεν μου άρεσαν καθόλου οι διάλογοι....Ίσως περίμενα περισσότερη ζωηράδα .

IMG_1505.JPG
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Nothing Personal (2009)
Dutch-irish weird wave. Κοτζάμ Stephen Rea δεν τον τυλίγεις σαν σακούλα με γιαούρτι. Γαμώ όλους τους χιπστεράδες που πήραν τσάμπα πρόσκληση για έκθεση φωτογραφίας συγχωριανού τους και πίστεψαν ότι μπορούν να κάνουν σινεμά. Σιφτ-ντιλίτ. Σας αφήνω τώρα γιατί μου ήρθε περίοδος.
 











xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.111
Προχθές και χθες είδα στη σειρά τις δύο τελευταίες ταινίες του Zach Galifianakis. Και οι δύο είναι comedy/action στα χαρτιά. Στην πράξη είναι ταινίες για να περνάει η ώρα (σχετικά αξιοπρεπώς) σαν τη μουσική στην υποδοχή των ιατρείων. Οι θαυμαστές του Gal (εγώ δεν είμαι) ίσως τις εκτιμήσουν περισσότερο.

Masterminds 4,5/10
Keeping Up with the Joneses 5,5/10
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
The Nice Guys 9/10.
Αν ψάχνεις να περάσεις σχεδόν 2 ώρες ευχάριστα είναι 9/10.
Χαβαλές με σενάριο που δεν κάνει κοιλιά, ότι πρέπει για ποπκορν.

The Swiss Army Man -10/10.
Με διαφορά η πιο κακή ταινία που έχω δει, να μην πω καμιά πιο βαριά κουβέντα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top