Svs vs Power sound

Μηνύματα
189
Reaction score
331
Καλησπερα....ειμαι στην αναζητηση sub και κοιταζω το pb 13ultra της svs η καποιο απο την power sound v1500 -v 1801...συνολικος χωρος 50τμ....θα ηθελα τις προτασεις σας...τις γνωμες σας...ευχαριστω..!
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Δωσε καποιες πληροφοριες ακομα. Υπολοιπο συστημα, σταθμες, για cinema χρηση? κτλ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Δωσε καποιες πληροφοριες ακομα. Υπολοιπο συστημα, σταθμες, για cinema χρηση? κτλ
ΩΧ!
Βρε άσε τον ήσυχο τον άνθρωπο...μην τον μπλέξεις!:tongue::roflmao:
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ταινιαρα το LEON 10 στα 10 ;)

κατσε να δουμε :)

κανε μια ζωγραφικη καλε να δουμε τον χωρο και πως ειναι το σεταπιον ;)
 


Μηνύματα
189
Reaction score
331
Ενισχυτης προς το παρον pioneer lx83.....δεν εχω θεμα μπορω παιξω δυνατα....δεν ενοχλω καποιον....ταινιες βλεπω κοντα στο -10 αναλογως την ταινια...
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Κοιτα. Πιο ευκολα βρίσκεις SVS απο PSA πάντως στην Ελλάδα, τόσο σε ηδη εγκατεστημένους οικιακους κινηματογράφους, οσο και στα καταστήματα. Νομιζω σε αυτη την κατηγορία, δεν θα απογοητευθεις από κάποιο, όποιο και να πάρεις.

Αν σου βγει το PSA στα μισα λεφτα απο το PB13, που έχει 2300€ Ελλαδα, θα το σκεφτομουν σοβαρα. Αλλα δεν νομίζω, ειδικα αν το φέρεις από Αμερική, θα σου έρθει μια η άλλη νομίζω
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν υπαρχει λογος να δωσεις 800e παραπανω
...μαζεψε μηπως παρεις και δευτερο :)
 

Μηνύματα
189
Reaction score
331
Εκτος και αν παιξει καποιο μεταχειρισμενο pb13....αξιζει;.....υπαρχει και το psa v1891
[DOUBLEPOST=1500393714][/DOUBLEPOST]V1801 ηθελα να πω στα 1850
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Σε περιπτωση καποιας βλαβης τι γινεται;
ΟΙ βλάβες συμβαίνουν, είτε στον ενισχυτή, είτε στον driver, οπότε θα σου στείλουν το αντιστοιχο τμήμα να το αντικαταστήσεις μόνος σου, γιατι να στέλνεις ΟΛΟ το sub πίσω είναι ασυμφορο εντελώς.

Για μεταχειρισμένο PB13 θα δυσκολευτεις να βρεις, εκτός και αν stampol με ζηλέψει και αποφασίσει και αυτός να πάρει PB16, οπότε θα βγάλει στο...σφυρι το δικό του 13άρι. Το δικό μου, ΑΝ το δώσω ποτέ, θα αργήσει λίγο. Black Oak του stampol, Piano Black το δικό μου... Έχεις και επιλογές!
 




TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Καλησπερα....ειμαι στην αναζητηση sub και κοιταζω το pb 13ultra της svs η καποιο απο την power sound v1500 -v 1801...συνολικος χωρος 50τμ....θα ηθελα τις προτασεις σας...τις γνωμες σας...ευχαριστω..!
το svs ειναι δοκιμασμενο Ελλαδα και χωρις ρισκο θα παρεις ενα απο τα κορυφαια sub.
το powersound v1801 πιστευω θα παιξει πιο δυνατα και εγω προσωπικα αυτο θα επερνα για να δω τι κανει και αυτο το ρημαδι απο κοντα.
σε τι τιμες τα βρισκεις?
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
καλα ειναι ......και ειναι βελτιωμενο στα πολυ χαμηλα απο το v1800

αλλα επιμενω :D για 2 sub

το ενα θελει θεση μη αντιληπτη ακουστικα......αναμεσα στα LR :)
....και φυσικα να μπορει να σταθει εκει με καλη ακουστικη καμπυλη.....

να ξερεις οτι υπαρχει ανισορροπια ακουστικη αν δεν εχει δυνατοτητα αναπαραγωγης το sub στις πολυ χαμηλες συχνοτητες 15-25hz

εκει πρεπει ναχεις db καλα...;)
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.502
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top