iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus

Μηνύματα
18.936
Reaction score
13.308
...και έχουμε ίδιες τιμές με τη Γερμανία και 10€ φθηνότερα από τη Γαλλία.....
Πολύ το αμφιβάλλω κι αυτό... Μόνο με την διαφορά του ΦΠΑ να βάλεις (24 αντί 19 της Γερμανίας), είναι σχεδόν απίθανο να έρθουν με ίδια τιμή με Γερμανία...
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Αυτά παθαίνεις αν δεν έχεις αγγίξει iphone στη ζωή σου.
Η οθόνη που ζητάει password βγαίνει και σήμερα ακόμα και όταν ο χρήστης έχει ορίσει το fingerprint για ξεκλείδωμα. Βγαίνει κάθε Χ ξεκλειδώματα (δεν το έχω μετρήσει) και ζητάει το password για να συνεχίσεις να λειτουργείς με αυτόν τον τρόπο (φαντάζομαι για λόγους ασφαλείας και ας μην το καταλαβαίνω απόλυτα).
Ο έμπειρος χρήστης θα αναγνωρίσει το μήνυμα που γράφει στην οθόνη στο βίντεο "your password is required to enable Face ID".

Οπότε ο τίτλος Face ID lock demo fails είναι για τους σανοφάγους :laugh::laugh::laugh::laugh::roflmao::roflmao::roflmao::lolsign::lolsign::lolsign:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Βρε δεν τον είδες τον καημένο; Για λύπηση ήταν. :roflmao:
Αυτός ναι, έπαθε κοκομπλοκ, δεν το περίμενε. Δεν είναι πάντως και η πιο εύκολη δουλειά του κόσμου να κάνεις παρουσίαση νέων προιόντων apple που την παρακολουθεί όλος ο κόσμος.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Ενδιαφέρον

Apple blocking ads that follow users around web is 'sabotage', says industry
https://www.theguardian.com/technol...-ios-11-and-macos-high-sierra-safari-internet
Βασικά έχει δίκιο σε αυτό που λέει. Καταγραφή ιστορικού χωρίς άδεια.
Αλλά μάλλον κάτι θα ετοιμάζει για να μπει και σε αυτο το παιχνίδι.
Το online marketing είναι το μέλλον, και στην Αμερική το e-commerce ξεπέρασε $400δις ετησίως, και στην Αγγλία κοντά στις £150δις, οπότε....
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.402
Reaction score
93.999
Ωχ... :unsure:

Πρόσφατη αναφορά από την Ταϊβάν παρουσιάζει ένα iPhone 8 Plus 64GB να σκάει κατά την διάρκεια της φόρτισης προκαλώντας αμφισβητήσεις για τον πάροχο μπαταριών της Apple, ATL, η οποίος μάλιστα είναι υπαίτιος και για τις ελλαττωματικές μπαταρίες του Samsung Galaxy Note 7.

https://secnews.gr/161147/iphone-8-plus-ekrignite-fortisi/
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Πέρασαν 10 ημέρες από την επίσημη κυκλοφορία του iPhone X και η πιθανότητα να βρεις ένα είναι πολύ μικρή ακόμα κι αν έχεις κάνεις προπαραγγελία από τις 27/10 που ξεκίνησαν επίσημα (οι προπαραγγελίες). Εγώ είχα κάνει με μία βδομάδα καθυστέρηση σε όλες τις ελληνικές αλυσίδες αλλά ταυτόχρονα έκανα βόλτες σε όλα τα καταστήματα μήπως και βρεθεί κανένα ξέμπαρκο ή από ακύρωση.

Τζίφος!

Η ζήτηση είναι (παγκοσμίως) πολύ μεγαλύτερη από τον ρυθμό παραγωγής και θα χρειαστεί περίπου ένα δίμηνο μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Κάθε κατάστημα παρέλαβε από 2-3 συσκευές όταν η λίστα αναμονής αριθμούσε διψήφιες ή και τριψήφιες καταχωρήσεις.

Σήμερα, δέχτηκα τηλεφώνημα από τον Γερμανό της περιοχής μου ότι το smartphone μου έφτασε! Το αστείο είναι ότι ο Γερμανός ήταν η μόνη αλυσίδα που δεν είχα κάνει κράτηση εγκαίρως. Απλά το Σάββατο που μας πέρασε θυμήθηκα ότι ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός και του είπα να με ειδοποιήσει αν βρει καμιά συσκευή. Τα κονέ στην Ελλάδα ποτέ δεν απογοήτευσαν! :D

IMG_20171115_145050.jpg
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Αντε επιτέλους! Σπάραζε η ψυχή μου που σε έβλεπα τόσο καιρό με τα ημίμετρα.
Καλορίζικο, να το χαρείς και να ψοφήσουν οι οχτροί μας.
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Πέρασαν 10 ημέρες από την επίσημη κυκλοφορία του iPhone X και η πιθανότητα να βρεις ένα είναι πολύ μικρή ακόμα κι αν έχεις κάνεις προπαραγγελία από τις 27/10 που ξεκίνησαν επίσημα (οι προπαραγγελίες). Εγώ είχα κάνει με μία βδομάδα καθυστέρηση σε όλες τις ελληνικές αλυσίδες αλλά ταυτόχρονα έκανα βόλτες σε όλα τα καταστήματα μήπως και βρεθεί κανένα ξέμπαρκο ή από ακύρωση.

Τζίφος!

Η ζήτηση είναι (παγκοσμίως) πολύ μεγαλύτερη από τον ρυθμό παραγωγής και θα χρειαστεί περίπου ένα δίμηνο μέχρι να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Κάθε κατάστημα παρέλαβε από 2-3 συσκευές όταν η λίστα αναμονής αριθμούσε διψήφιες ή και τριψήφιες καταχωρήσεις.

Σήμερα, δέχτηκα τηλεφώνημα από τον Γερμανό της περιοχής μου ότι το smartphone μου έφτασε! Το αστείο είναι ότι ο Γερμανός ήταν η μόνη αλυσίδα που δεν είχα κάνει κράτηση εγκαίρως. Απλά το Σάββατο που μας πέρασε θυμήθηκα ότι ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός και του είπα να με ειδοποιήσει αν βρει καμιά συσκευή. Τα κονέ στην Ελλάδα ποτέ δεν απογοήτευσαν! :D

View attachment 83352
Γραψε καμια γνωμη κ τι ειχες πριν?:D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Γραψε καμια γνωμη κ τι ειχες πριν?:D
Είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Μετά από μία ετήσια "Android παρένθεση" με Oneplus 3, επέστρεψα σε iPhone και βρήκα την υγειά μου. Δεν θα μπω στη αιώνια διαμάχη που έχει κουράσει. Απλά θα πω ότι για το γούστο μου το Android λειτουργικό δεν κάνει. Καλό, χρυσό και ...άγιο, αλλά σε αίσθηση, λειτουργικότητα και εμφάνιση έχει θέματα που με χαλάνε.

Το Oneplus 3 πολύ καλή συσκευή, τόσο σε επιδόσεις όσο και σε ποιότητα κατασκευής. Είναι όμως απρόσωπο και αδιάφορο. Το "οτιδήποτε κάνει καλά τη δουλειά του" δεν με καλύπτει. Θέλω το κάτι παραπάνω σε επίπεδο σχεδίασης, πολυτέλειας και brand name.

Το iPhone X είναι ιδιαίτερο και φυσικά ακριβό. Η ακρίβεια είναι όμως σχετική. Είμαι καταναλωτικός τύπος και δένομαι με διάφορα υλικά αγαθά, μάλλον για να ισοφαρίσω την αδιαφορία μου για τους ανθρώπους. :D Το smartphone μου τρώει πάνω από 3-4 ώρες ημερησίως, οπότε πρέπει να μου αρέσει, αλλιώς θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο για να ξεσπάσω.

Όλα αυτά τα γράφω για να δείξω ότι η ψυχολογία είναι πάνω από όλα, όσο δεν προσπαθούμε να την πούμε στον άλλο για το δικό του απόκτημα.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Καλα αφηνω εξω τις οπαδικες ηλιθιοτητες android vs ios
Λαμπατος vs ψηφιακός
Βισση vs βανδη
:D

Ειμαι με s7 edge κ πριν απο αυτο iphone 6 και ειμαι σε δίλημμα μεγαλο φετος γιατι πρέπει να αλλαξω τηλεφωνο
Αλλα s8 η x ?
Το android πλεον εχει κ καποια πολυ θετικά
Εχει κλεισει η ψαλιδα γεν ικοτερα
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Τι λέτε μωρε που δεν θα μπούμε στην αιώνια διαμάχη!!!! iOS rulezzzzz reeeee!!!!ΔΙΕΔΟΣΤΑΙΙΙΕΕΕΕ11!!1!1!!!111
[DOUBLEPOST=1510943956][/DOUBLEPOST]Ααααα και μη ξεχάσω, auro3d uber alles!!!!!
[DOUBLEPOST=1510943971][/DOUBLEPOST]:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top