Εσωφυλλο απο αλλη εποχη

Μηνύματα
519
Reaction score
57
Δεν αντεξα στον πειρασμο και επισυναπτω φωτο απο εσωφυλλο δισκου που μολις απεκτησα με οδηγιες χρησης δισκων βινυλιου.Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι.


BD9A48FE-0DBC-4963-ADF0-6F4CEC1AC57F.jpeg
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.934
Reaction score
20.437
Δεν αντεξα στον πειρασμο και επισυναπτω φωτο απο εσωφυλλο δισκου που μολις απεκτησα με οδηγιες χρησης δισκων βινυλιου.Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι.
Αξίζει να σημειωθεί ότι μέρος της τρίτης οδηγίας, είναι λανθασμένη. Εάν τοποθετήσουμε πολλούς δίσκους οριζόντια, τον ένα πάνω στον άλλον, θα στραβώσουν.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Αξίζει να σημειωθεί ότι μέρος της τρίτης οδηγίας, είναι λανθασμένη. Εάν τοποθετήσουμε πολλούς δίσκους οριζόντια, τον ένα πάνω στον άλλον, θα στραβώσουν.
Σωστα.
 

Μηνύματα
519
Reaction score
57
Αξίζει να σημειωθεί ότι μέρος της τρίτης οδηγίας, είναι λανθασμένη. Εάν τοποθετήσουμε πολλούς δίσκους οριζόντια, τον ένα πάνω στον άλλον, θα στραβώσουν.
Ειναι αξιο αποριας που προτειναν κατι τετοιο.Αν και δεν το εχω δοκιμασει για να το επιβεβαιωσω,ολοι γνωριζουμε πως στραβωνουν οι δισκοι οριζοντια.
Απο την αλλη αν θελει κανεις να ισιωσει εναν ηδη στραβωμενο δισκο αρκει να τον τοποθετησει στον ηλιο οριζοντια αναμεσα σε δυο τζαμια βαζοντας πανω ενα βαρος τουλαχιστον 20 κιλων .Το εχω δοκιμασει και πετυχε
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
Αν κρίνω από το εσώφυλλο μιλάμε για πολύ παλιό δίσκο long play.
Τα πετροχημικά εκείνης της εποχής ήταν πολύ σκληρά εν αντιθέσει με τα επόμενα που είχαν ελαστικότητα. Οπότε δεν νομίζω να πάθαιναν κάτι και με την στοίβαξη.

Αλλά όντως δεν είναι σωστή η αποθήκευση έτσι.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.276
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top