Marantz SR7010 - SR7011









Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
καταρχάς 300 ευρώ λιγότερο
ευχαριστώ

σε ολα τα άλλα ειναι ίδια;
υπάρχει καποιο λινκ/συγκριτικό για τις διαφορές τους;
αυτά που γνωρίζω ειναι οτι και οι 2 υποστηρίζουν atmos, DTS-X και auro 3D (αχρείαστο να ειναι), εχουν την ίδια ισοστάθμιση audyssey, υποστήριξη 4K και HDR..
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.959
Reaction score
41.261
https://www.crutchfield.com/S-xfSoA...-AVR-X6300H-IN-Command-vs-Marantz-SR7011.html

προσοχή ο marantz έχει μέχρι 11 κανάλια processing που σημαίνει ότι θέλει ένα εξωτερικό δικαναλο τελικό για να παίξει και τα 11 κανάλια (εκτός αν έχεις ενεργά ηχεία οπότε όλο αυτό σου είναι αδιάφορο και έχεις ένα 11.2 pre-pro).
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
ευχαριστώ

σε ολα τα άλλα ειναι ίδια;
υπάρχει καποιο λινκ/συγκριτικό για τις διαφορές τους;
αυτά που γνωρίζω ειναι οτι και οι 2 υποστηρίζουν atmos, DTS-X και auro 3D (αχρείαστο να ειναι), εχουν την ίδια ισοστάθμιση audyssey, υποστήριξη 4K και HDR..
εχει 2 καναλια παραπανω ο denon και δεν χρειαζεσαι ενισχυτικα αν παιζεις σε νορμαλ σταθμες με ευκολα ηχεια

πολυ καλος ο 6300


υγ. μαζι γραφαμε αγαπη :)
 




Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
απο την στιγμη που ο 8012 δεν κανει αυτο που θελω και ο av 8805 θα ειναι ακριβος για μενα(αλλα κανει αυτο που θελω) δεν υπαρχει λογος να παω στον 7012 ....

σιγουρα θα ειναι πιο πιο φρεσκος και θα σηκωνει καποιες αναβαθμισεις παραπανω απο τον 7011......
....αλλα αυτα που εχει ο 7011 ειναι μια χαρα ...
γλυτωνω και 350e τα οποια τακανα ηχεια υψους front ;)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.091
Reaction score
8.101
Έχει και το φιλιστρίνι ! (που με παρέσυρε και πέρασα από το αντίθετο στρατόπεδο, και τελικά δεν μετάνιωσα).
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Τελικα ολοι marantz παιρνουν
οχι όλοι, μονο αυτοί που δεν έχουν απαιτήσεις σε ποιότητα ήχου στης ταινίες!
αν τα θες ολα ναι...;)
αν τα θες όλα, Αλλά μέτρια...;)
Αυτο που λες ,εδω ενεδωσαν και οι Γιαμαχακηδες
η πρώτη μου εμπειρία στο hc ηταν με denon, απογοήτευση μεγάλη........ να μου τούς χαριζαν marantz k denon δεν θα επερνα! οταν έρθει η ώρα αλλαγής ANTHEM !
Μετά για μενα Pioneer yamaha ;)
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
οχι όλοι, μονο αυτοί που δεν έχουν απαιτήσεις σε ποιότητα ήχου στης ταινίες!
αν τα θες όλα, Αλλά μέτρια...;)
η πρώτη μου εμπειρία στο hc ηταν με denon, απογοήτευση μεγάλη........ να μου τούς χαριζαν marantz k denon δεν θα επερνα! οταν έρθει η ώρα αλλαγής ANTHEM !
Μετά για μενα Pioneer yamaha ;)
mas g@mises! :lol::lolsign:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.643
Μηνύματα
2.870.155
Members
37.935
Νεότερο μέλος
daemon76
Top