Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)



Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μηπως επρεπε να παρεις κορνες ; :D

μαρεσει που για να δειχνει ωραιο το διαγραμμα εκανες RT ανα 0.2 :roflmao:
 
Last edited:




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.422
Reaction score
79.734
τι σαμπ ειναι αυτο που εχεις?
sis sb2000. Μικρούλι.


Αφού φάγαμε με @marios και @Μελίδης Μιχάλης είπα να τρέξω ενα Dirac στα γρήγορα, με ελάχιστη παρέμβαση.

(Σημειωτέον πως οι προηγούμενες μετρήσεις μάλλον ήταν με την προηγούμενη ισοστάθμιση των Β&W, ας τις σβήσει κάποιος moderator, είναι άκυρες παντελώς)

Δεν έκανα manual...γενικά ηταν μια κακή μέρα, πολλά λάθη συνδέσεων, κόντεψα να κάψω διάφορα, χαζές μετρήσεις. Ούτε ο εξ Αλεξανδρουπόλεως δεν κάνει τέτοια.

Θα ξαναασχοληθώ όταν έρθει το κεντρικό, και θα τα βάλω και small μαλλον, με cross στα 40

Ρίξτε μια ματιά

LR.jpg


Center.jpg


SL SR.jpg
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.937
Reaction score
77.613
sis sb2000. Μικρούλι.


Αφού φάγαμε με @marios και @Μελίδης Μιχάλης είπα να τρέξω ενα Dirac στα γρήγορα, με ελάχιστη παρέμβαση.

(Σημειωτέον πως οι προηγούμενες μετρήσεις μάλλον ήταν με την προηγούμενη ισοστάθμιση των Β&W, ας τις σβήσει κάποιος moderator, είναι άκυρες παντελώς)

Δεν έκανα manual...γενικά ηταν μια κακή μέρα, πολλά λάθη συνδέσεων, κόντεψα να κάψω διάφορα, χαζές μετρήσεις. Ούτε ο εξ Αλεξανδρουπόλεως δεν κάνει τέτοια.

Θα ξαναασχοληθώ όταν έρθει το κεντρικό, και θα τα βάλω και small μαλλον, με cross στα 40

Ρίξτε μια ματιά

View attachment 84897

View attachment 84896

View attachment 84895
Dr...μη μου κολλάς τέτοια ώρα
:p:lolsign::lol:
 

Μηνύματα
3.668
Reaction score
5.504
sis sb2000. Μικρούλι.


Αφού φάγαμε με @marios και @Μελίδης Μιχάλης είπα να τρέξω ενα Dirac στα γρήγορα, με ελάχιστη παρέμβαση.

(Σημειωτέον πως οι προηγούμενες μετρήσεις μάλλον ήταν με την προηγούμενη ισοστάθμιση των Β&W, ας τις σβήσει κάποιος moderator, είναι άκυρες παντελώς)

Δεν έκανα manual...γενικά ηταν μια κακή μέρα, πολλά λάθη συνδέσεων, κόντεψα να κάψω διάφορα, χαζές μετρήσεις. Ούτε ο εξ Αλεξανδρουπόλεως δεν κάνει τέτοια.

Θα ξαναασχοληθώ όταν έρθει το κεντρικό, και θα τα βάλω και small μαλλον, με cross στα 40

Ρίξτε μια ματιά

View attachment 84897

View attachment 84896

View attachment 84895
svs sb2000 μαλλον εννοεις? Αν ναι πως σου φαινεται για τον χωρο σου. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στην υπερβαση του sb13 ultra.... (οχι οτι περισσευουν φραγκα για καποιο απο τα 2 αλλα λεμε τωρα )
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.422
Reaction score
79.734
svs sb2000 μαλλον εννοεις? Αν ναι πως σου φαινεται για τον χωρο σου. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στην υπερβαση του sb13 ultra.... (οχι οτι περισσευουν φραγκα για καποιο απο τα 2 αλλα λεμε τωρα )
Ναι Svs, ορθογραφικό λαθος...

Μικρό ειναι, χρειάζομαι και δεύτερο.
Δεν ξέρω ποσα τετραγωνικά εχεις, αλλα για μένα δεν φτάνει.
 

Μηνύματα
3.668
Reaction score
5.504
Ναι Svs, ορθογραφικό λαθος...

Μικρό ειναι, χρειάζομαι και δεύτερο.
Δεν ξέρω ποσα τετραγωνικά εχεις, αλλα για μένα δεν φτάνει.
27 τμ με 3.30 μ υψος και ανοιγμα με μπαρ στην κουζινα..... μηπως η ported version ειναι πιο επαρκης?
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.601
Reaction score
31.038
Ελα ντε που το ηθελε για καθαροαιμη και αποκλειστικα stereo χρηση , γιατι ηταν μονο της μουσικης και δεν θα εβαζε projector , και ηθελε να του γεμιζει σφικτα το χαμηλο :D.
Γιατι νομιζεις το νημα βρισκεται στην γενικη συζητηση περι high fidelity?

Τωρα στα ονειρα του βλεπει το pb 16 (οπως ολοι οι νορμαλ ανθρωποι) αλλα θα συμβιβαζοταν με ενα 13,5 :)
 
Last edited:




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.248
Reaction score
27.903
Για πες βρε @Μελίδης Μιχάλης σου άρεσαν; Γιατί αν περιμένουμε από τον ντοκ ριβιού θα αργήσουμε.
Λοιπόν θα πω μόνο ότι αυτό που εγώ άκουσα μ΄άρεσε πολύ.
Εκπλάγηκα ευχάριστα από το χαμηλό που βγάζουν, ελεγχόμενο, σφικτό κι ας μην τους φαίνεται με τόσο μικρή και στενή καμπίνα.
Αν και αρύθμιστα και άστρωτα, έπαιξαν πολύ καλά.
Βέβαια ο ντόκτορ δεν μπορούσε να δεχτεί ότι μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα αφού δεν πέρασαν από Dirac και λέει ότι θέλουν μήνες για να στρώσουν.
Δεν μας άφησε και πολύ πολύ να ακούσουμε, λύσιαξε με το Dirac, αλλά τα ηχεία δείχνουν ότι "τόχουν"
Μεσσαία και υψηλά είναι πολύ υψηλού επιπέδου.
Είναι πολύ διακριτικά σε εμφάνιση, χάθηκαν μέσα στην μαυρίλα που μάσκινγκ και δίπλα από την Stewart οθόνη και έδεσαν υπέροχα με τον χώρο του.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.422
Reaction score
79.734
Ελα ντε που το ηθελε για καθαροαιμη και αποκλειστικα stereo χρηση , γιατι ηταν μονο της μουσικης και δεν θα εβαζε projector , και ηθελε να του γεμιζει σφικτα το χαμηλο :D.
Γιατι νομιζεις το νημα βρισκεται στην γενικη συζητηση περι high fidelity?

Τωρα στα ονειρα του βλεπει το pb 16 (οπως ολοι οι νορμαλ ανθρωποι) αλλα θα συμβιβαζοταν με ενα 13,5 :)
Ακριβώς αυτό

:oops:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.721
Reaction score
10.537
Πέρα από την πλάκα τώρα, το μοναδικό μειονέκτημα είναι η φαλάκρα στην κορυφή. Αντανακλάσεις, σκόνη, δαχτυλιές.
Σεμεδάκι ή αυτοκόλλητο βινυλίου.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.248
Reaction score
27.903
Πέρα από την πλάκα τώρα, το μοναδικό μειονέκτημα είναι η φαλάκρα στην κορυφή. Αντανακλάσεις, σκόνη, δαχτυλιές.
Σεμεδάκι ή αυτοκόλλητο βινυλίου.
Είναι ένα καπάκι που μπορεί να βγει αν θέλεις.
Εγώ έχω πολλά σεμεδάκια από τη μάνα μου, θα μπορούσα να του δώσω για να βάλει, αλλά είναι όλα άσπρα!!
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.635
Μηνύματα
2.870.297
Members
37.929
Νεότερο μέλος
daemon76
Top