Να aurισω το αυτοκίνητο;

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Σε συνέχεια του θέματος που παρουσίασα εδώ αλλά και της διαθέσιμης εδώ και καιρό εμπορικής λύσης όπως εδώ μπαίνω στις σκέψεις για το πως θα μπορούσε να γίνει μια custom εγκατάσταση ενός συστήματος auro3d στο αυτοκίνητο.
Πρέπει να μελετήσουμε διάταξη και τοποθέτηση ηχείων, είδος ηχείων και φυσικά τον κατάλληλο πολυκάναλο επεξεργαστή και ενισχυτή, κατά προτίμηση marantz.

Ας καταγραφούν λοιπόν οι απόψεις σας :beach:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Ένας 7011 και μόνο (είναι ο καλύτερος εξάλλου), ένας ανορθωτής, μια ακόμη μπαταρία, 5 ηχεία σαν του Κεφάλα, σφυράκι, καρφάκια, καλεμάκι, κόλλα, 5-6 βιδούλες, κατσαβιδάκι ίσο, duct tape, Blu Tac.

Φέρ' τα εδώ και θα σ' το φτιάξω κούκλα.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Ένας 7011 και μόνο (είναι ο καλύτερος εξάλλου), ένας ανορθωτής, μια ακόμη μπαταρία, 5 ηχεία σαν του Κεφάλα, σφυράκι, καρφάκια, καλεμάκι, κόλλα, 5-6 βιδούλες, κατσαβιδάκι ίσο, duct tape, Blu Tac.

Φέρ' τα εδώ και θα σ' το φτιάξω κούκλα.
sub?????
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Έχω κάτι παλιά Kicker, νομίζω και ενισχυτές. Θα σου χαρίσω ένα, διάλεξε 10' ή 12'.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Έχω κάτι παλιά Kicker, νομίζω και ενισχυτές. Θα σου χαρίσω ένα, διάλεξε 10' ή 12'.
Θέλω 3, έχω 3 σειρές καθισμάτων αφού. Από την άλλη όμως αν το θεωρήσουν δονητή και τον παρεξηγήσουν οι επιβάτες; ερωτηματικά;;;;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Δεν θέλεις τρία, δύο αρκούν. Θα πρέπει όμως να πάρουμε έναν δικάναλο ενισχυτή.

Οι συχνότητες των δονητών διαφέρουν απο αυτές των [Bhutia]υποβαθυφώνων[/Bhutia], μην ανησυχείς.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.876
Reaction score
41.086
Τέλος πάντων συνφορουμίτη, σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου αλλά επέτρεψε μου επειδή είσαι δηλωμένος antiaurος να κρατάω κάποιες επιφυλάξεις για αυτά που γράφεις. Ελπίζω να τύχει της εκτίμησης σου η ειλικρίνεια μου.
Εξάλλου υπάρχουν καλύτεροι γνώστες του θέματος στο φόρουμ και όταν θα μιλήσουν θα φανεί αμέσως η διαφορά ποιότητας στην άποψη τους. Και όπως μόλις τώρα άκουσα να λέει ο Πάκης, "τα υπόλοιπα απόψε στο δείπνο" :laugh::laugh::laugh: (τι 'ν τούτοι ρε!)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ένας 7011 και μόνο (είναι ο καλύτερος εξάλλου), ένας ανορθωτής, μια ακόμη μπαταρία, 5 ηχεία σαν του Κεφάλα, σφυράκι, καρφάκια, καλεμάκι, κόλλα, 5-6 βιδούλες, κατσαβιδάκι ίσο, duct tape, Blu Tac.

Φέρ' τα εδώ και θα σ' το φτιάξω κούκλα.
Τα ροκα ξέχασες ρε για να καρφωσεις τα καλώδια στην ταπετσαρία..
dr-electronics-electrics-viokar-vioclips-roka-plastic-cable-clips (2)-774x735.jpg
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Τέλος πάντων συνφορουμίτη, σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου αλλά επέτρεψε μου επειδή είσαι δηλωμένος antiaurος να κρατάω κάποιες επιφυλάξεις για αυτά που γράφεις. Ελπίζω να τύχει της εκτίμησης σου η ειλικρίνεια μου.
Η προσβολή και έλλειψη εμπιστοσύνης έχουν επιπτώσεις. Αποσύρω την προσφορά.

Τα ροκα ξέχασες ρε για να καρφωσεις τα καλώδια στην ταπετσαρία..
Είσαι σάχλας γιατί αφού είμαι μερακλής, θα τραβούσα την οροφή και θα τα περνούσα απο πάνω ή απ' τα χερούλια.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ο ένας θέλει να να aurίσει το αμάξι...ο άλλος να atmίσει το σαλόνι..
Με βλέπω και μένα που είμαι πιο οπισθοδρομικός ,να ανοίγω θέμα για να prologήσω το λουτροκαμπινέ..:D
[DOUBLEPOST=1512654619][/DOUBLEPOST]Θα μπορουσα μάλιστα να προσθέσω και ένα poll ,για το αν πρέπει ή όχι να ξηλωθεί ο μπιντές για να μπει στη θέση του το subwoofer...
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ένας 7011 και μόνο (είναι ο καλύτερος εξάλλου), ένας ανορθωτής, μια ακόμη μπαταρία, 5 ηχεία σαν του Κεφάλα, σφυράκι, καρφάκια, καλεμάκι, κόλλα, 5-6 βιδούλες, κατσαβιδάκι ίσο, duct tape, Blu Tac.

Φέρ' τα εδώ και θα σ' το φτιάξω κούκλα.
 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Φέρ' τα εδώ και θα σ' το φτιάξω κούκλα.
Aστα αυτά και αν δεν μπορεί ο caraudio test, στείλτον στον Σπανουδάκη , ή θα τον στείλω εγώ στον Καλογερόπουλο.

Υ.Γ. Δεν πιστεύω να κάνετε πλάκα ρε κwλόπαιδα...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.275
Reaction score
93.711
Υ.Γ. Δεν πιστεύω να κάνετε πλάκα ρε κwλόπαιδα...
Ε, όχι δα.... Έχει μαζέψει τόσες ταινίες Auro η Μελίνα, που θέλει να τις απολαύσει και στο αυτοκίνητο. :roflmao:

Πάρε την Porsche που το έχει προεγκατεστημένο ρε τσίπη....:p:laugh:
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.058
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top