Ένωση Βλαμμένων Κύπρου (Ε.Β.ΚΥ.)


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Επεράσαμε όμορφα.
Το μουσικαντήρι στην αρχή έπαιζε σαν χαλασμένο γραμμόφωνο. Μετά κάτι έκανε ο κακός λύκος και έστρωσε η κομπόστα. Οι περιορισμοί είναι αρκετοί λόγω χώρου και οι αντανακλάσεις από τον πίσω τοίχο μας την σπάγανε. Μας ενοχλεί επίσης ένα έπιπλο που υποχρεώνει τα ηχεία να είναι σε μεγάλη απόσταση (σε σχέση με την απόσταση ακρόασης), η στερεοφονική εικόνα θα βελτιωθεί με πειραματισμούς στην κλίση των ηχείων. Εμένα μ αρέσει γενικώς το near field. Νέο σπίτι, νέοι όροι, μωρό, είναι λογικά όλα αυτά, όμως ο λύκος έχει αυτί γαμηστερό και θα τη βρει την άκρη, εφόσον ακολουθήσει την ορθή οδό και βγάλει επιτέλους ένα διαζύγιο. Τα λαμπατέρ οδηγούσαν επαρκώς τα ηχεία, είχαμε και μπάσα και μπίτια κι απ' όλα σε ένα σύνολο γενικώς εύηχο. Είχε και πικάπ, απ' αυτό που βάζεις επάνω κάτι μαύρους δίσκους που είχανε παλιά οι παππούδες. Δεν ξέρω να σας πω αν είναι καλό. Μια χαρά έπαιζε πάντως κάτι τύπους με πρόβλημα στις φωνητικές χορδές που έβαζε ο wizzy, εγώ προτίμησα τα flacs. Είχε και κάτι μουσικάρες που τις έβαλα με τη μια στο spotify για περαιτέρω έλεγχο. Τα τυροπιτάκια ήταν γαμηστερά, ευχαρίστως θα ξανάτρωγα μια 12άδα. Ευχαριστούμε για την φιλοξενία, η επόμενη μάζωξη θα είναι στο φτωχικό μου για να δούμε καμιά ταινία βασικά. Τσόντα εννοείται.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
[...] Ευχαριστούμε για την φιλοξενία, η επόμενη μάζωξη θα είναι στο φτωχικό μου για να δούμε καμιά ταινία βασικά. Τσόντα εννοείται.
Να φροντίσεις να έχει υπόθεση:rolleyes:, αλλιώς δεν έρχομαι.:roflmao:
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Να φροντίσεις να έχει υπόθεση:rolleyes:, αλλιώς δεν έρχομαι.:roflmao:
Για τσόντες με υπόθεση πεθαίνει ο @xfader . Μέχρι και αεροπλάνο για Κύπρο θα πάρει για να μην τις χάσει. Ενημερώστε εγκαίρως! :laugh:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Δεν ξέρω να σας πω αν είναι καλό. Μια χαρά έπαιζε πάντως κάτι τύπους με πρόβλημα στις φωνητικές χορδές που έβαζε ο wizzy, εγώ προτίμησα τα flacs. Είχε και κάτι μουσικάρες που τις έβαλα με τη μια στο spotify για περαιτέρω έλεγχο. Τα τυροπιτάκια ήταν γαμηστερά, ευχαρίστως θα ξανάτρωγα μια 12άδα. ι.
:D:D:p:hi:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Για τσόντες με υπόθεση πεθαίνει ο @xfader . Μέχρι και αεροπλάνο για Κύπρο θα πάρει για να μην τις χάσει. Ενημερώστε εγκαίρως! :laugh:
Τώρα που το ξέρω, θα το φροντίσω! Θα του έχω και road bike έτοιμο, για να κάνει τη διαδρομή Λάρνακα - Λευκωσία, για να ξεμουδιάσει από το ταξίδι!:lol::lol:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.107
Για τσόντες με υπόθεση πεθαίνει ο @xfader . Μέχρι και αεροπλάνο για Κύπρο θα πάρει για να μην τις χάσει. Ενημερώστε εγκαίρως! :laugh:
Η υπόθεση στην τσόντα είναι σαν το μυαλό στον αριστερό. Άχρηστο.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Ανακοινώνουμε στους φίλους μας στο AVsite ότι οι βλαμμένοι της Κύπρου θα κόψουν την βασιλόπιτΣα την Κυριακή 04/02.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις (απειλές;:o προειδοποιήσεις;:oops:) του βλαμμένου που θα φιλοξενήσει την εκδήλωση θα ακροαστούμε αποκλειστικά ψηφιακά αρχεία μουσικής μίας και μοναδικής καλλιτέχνιδος, της Diana Krall. Με τον τρόπο αυτό θα μας δοθεί η ευκαιρία να ασχοληθούμε με τους τρόπους που επηρεάζει την μικροτονικότητα του τίμπρου η υγρασία της Ανατολικής Μεσογείου :roflmao::roflmao:- όπως δήλωσε, εξάλλου, ο ίδιος βλαμμένος.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κόψαμε πίτσα. Επειδή ήμασταν τρεις, κόψαμε τρεις πίτσες οπότε και οι τρεις βρήκαμε φλουρί.
Το φάγαμε κι αυτό.

Ο Πιουρτόουν είχε πλυντήριο με άσπρα και δεν μπόρεσε να έρθει.
Εγώ ήπια μπακάρντι. Ο κακός ο λύκος ήπιε κάπτεν μόργκαν. Ο μάγος ήπιε νερό. Χωρίς φουσκάλες.

Ακούσαμε κλασσική, ποπ, τέκνο, χάουζ, όπερα, κουβανέζικα, μέταλ, δημοτικά με έμφαση στο τσάμικο, μπλουζ, σέικ, τζαζ, ροκ εντ ρολ με τζατζίκι και με σουβλάκια, σκυλάδικα και έντεχνο. Βάλαμε και την ξινή την Krall αλλά δεν μας άρεσε.

Καλά ήταν, θα το ξανακάνουμε. :dance2:
 

A

AKARL

Guest
Ακούσαμε κλασσική, ποπ, τέκνο, χάουζ, όπερα, κουβανέζικα, μέταλ, δημοτικά με έμφαση στο τσάμικο, μπλουζ, σέικ, τζαζ, ροκ εντ ρολ με τζατζίκι και με σουβλάκια, σκυλάδικα και έντεχνο.
Αν όχι τα πάντα, σίγουρα τα κοάλα! :drinks: :roflmao:

Βάλαμε και την ξινή την Krall αλλά δεν μας άρεσε.
:thumbsup: :) :D :hi:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Ιδού τα πειστήρια...

20180204_200439.jpg

...να σημειωθεί ότι η πιο κάτω φωτογραφία δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης πέραν του να φαίνεται το κασκόλ του ΠΑΟΚ κι η οποία λήφθηκε μετά από φιλική, πολύ φιλική, πάρα πολύ φιλική παραίνεση του @Gebreselassie...:D:D
20180204_200446.jpg


Ακούσαμε πολλά, ευχαριστηθήκαμε αρκετά, συζητήσαμε περί πολλών και διαφόρων θεμάτων. Το κυριότερο δε ήταν εάν θα διαγράψουμε ή όχι τον @okakosolikos επειδή συνελήφθη να μην γνωρίζει βασικούς "παίχτες" της εγχώριας (Ελληνικής) και μη μουσικής σκηνής - μα να μην ξέρεις τον Ηλία Ζάικο, ρε φίλε...;;;; Δεν θα σχολιάσω καν ότι δεν ήξερε τον ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ Chuck Magnione και το επίσης ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ "Children of Sanchez".... Ντροπή και ξύλο του έπρεπε, αλλά επειδή είχαμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε (π.χ. να κάνουμε καζούρα στον @okakosolikos για το 1-2 της ξαδέρφης του ΠΑΟΚ στο τηγάνι), πόσα κομμάτια πίτσα θα φάμε κτλ, αποφασίσαμε να την γλιτώσει ο @okakosolikos με μια απλή παρατήρηση και την επόμενη φορά θα περάσει ξανά από εξετάσεις μουσικογνωσίας!

Θα το κάνουμε ξανά, σίγουρα!:drinks:
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Ο μάγος ήπιε νερό. Χωρίς φουσκάλες.

Ακούσαμε κλασσική, ποπ, τέκνο, χάουζ, όπερα, κουβανέζικα, μέταλ, δημοτικά με έμφαση στο τσάμικο, μπλουζ, σέικ, τζαζ, ροκ εντ ρολ με τζατζίκι και με σουβλάκια, σκυλάδικα και έντεχνο. Βάλαμε και την ξινή την Krall αλλά δεν μας άρεσε.

Καλά ήταν, θα το ξανακάνουμε. :dance2:
Τι? metal με νερό; Χωρίς ξύδια; Report κατευθείαν λέμε :smg:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Τι? metal με νερό; Χωρίς ξύδια; Report κατευθείαν λέμε :smg:
Metal δεν ακούσαμε, μην τον πιστεύεις.

Έβαλε το "Tom Sawyer" των Rush και το άλλαξε στα 2 λεπτά (ο βλάσφημος!!!) και στο τέλος βάλαμε και λίγο R.A.T.M. από το remaster του πρώτου, ομώνυμου δίσκου. Ως εκεί. Εάν έβαζα metal θα μου φόραγε το κασκόλ του ΠΑΟΚ και θα με ανάγκαζε να βγάλω φωτογραφία για να με διαπομπεύει επ' άπειρον (όπως έκανε στον @VLASSIS-S). Λίγο Skinny Puppy έβαλα, το "Antagonism" και παραπονέθηκε στο λεπτό ότι "ματώσανε τα αυτιά του"... Ο μικρός ευαίσθητος...

Α! Επίσης, δεν πίνω αλκοόλ, έχω αλλεργία - εξ ου και το νερό/χυμοί κτλ.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.872
Reaction score
20.362
Πάντως, για να πιάσουμε και την ουσία του θέματος, τα Maggies γαμούν και δέρνουν, όπως έχω παραδεχτεί πολλάκις στον φίλτατο @Gebreselassie.

Θεωρώ ότι στο χώρο και υπό τις συνθήκες ακρόασης, δεν χρειάζονται συνοδεία από subwoofers, αλλά επειδή ο @Gebreselassie είναι ένας αδιόρθωτος hi-endάς, πήγε κι έβαλε όχι ένα (1), αλλά δύο (!!!2!!!) ενεργά 10" Presonus, πού, αν αγαπάτε...; Πίσω από τα Magnepans! Oh mon Dieu και τρία LOLs, δηλαδή, αλλά τα γ@μήδια παίζουν... Και παίζουν πολύ καλά! Αφού, μπήκα κι εγώ σε σκέψεις για 2 ή 4 μικρά subwoofers στον μελλοντικό χώρο μου αντί για ένα μεγάλο... Ουφ, first world problems...
 

A

AKARL

Guest
Ιδού τα πειστήρια...

View attachment 89378
...να σημειωθεί ότι η πιο κάτω φωτογραφία δεν έχει άλλο λόγο ύπαρξης πέραν του να φαίνεται το κασκόλ του ΠΑΟΚ κι η οποία λήφθηκε μετά από φιλική, πολύ φιλική, πάρα πολύ φιλική παραίνεση του @Gebreselassie...:D:D View attachment 89379

Ακούσαμε πολλά, ευχαριστηθήκαμε αρκετά, συζητήσαμε περί πολλών και διαφόρων θεμάτων. Το κυριότερο δε ήταν εάν θα διαγράψουμε ή όχι τον @okakosolikos επειδή συνελήφθη να μην γνωρίζει βασικούς "παίχτες" της εγχώριας (Ελληνικής) και μη μουσικής σκηνής - μα να μην ξέρεις τον Ηλία Ζάικο, ρε φίλε...;;;; Δεν θα σχολιάσω καν ότι δεν ήξερε τον ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ Chuck Magnione και το επίσης ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟ "Children of Sanchez".... Ντροπή και ξύλο του έπρεπε, αλλά επειδή είχαμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε (π.χ. να κάνουμε καζούρα στον @okakosolikos για το 1-2 της ξαδέρφης του ΠΑΟΚ στο τηγάνι), πόσα κομμάτια πίτσα θα φάμε κτλ, αποφασίσαμε να την γλιτώσει ο @okakosolikos με μια απλή παρατήρηση και την επόμενη φορά θα περάσει ξανά από εξετάσεις μουσικογνωσίας!

Θα το κάνουμε ξανά, σίγουρα!:drinks:
:roflmao::roflmao::roflmao:

Εντάξει, να μην ξέρει τον Αλέξη, το Σωτήρη ή τον Γιώργο το ψιλοκαταλαβαίνω αλλά τον Ηλία ή τον Νίκο με την καμία.

Ούτε τον Μαντζιόνε;

Τουλάστιχον απαράδεκτος οκακοςολύκος ... τρεις ωρες δεμένος σε καρέκλα και στα ακουστικά ποτ-πουρί από Τσέσκυ Ρέκορντς .... με ΠΟΛΥ επιείκεια.

Την επόμενη φορά ολοήμερος εγκλεισμός σε δωμάτιο με βαρβάτο στέρεο με 16 υποβαθύφωνα και χρέη DJ να εκτελούν εν σειρά οι αξιότιμοι κ.κ. Stathis, Cosmarpan, PaulT και Georgesod ο κ. Γουίζυ θα αποκλειστεί λόγω τρυφερής καρδιάς προς τον κουμπάρο του.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top