Όροι χρήσης avsite και GDPR

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.984
Reaction score
20.503
Δεν είπα ότι ζητούνται αλλά συλλέγονται και αποθηκεύονται. Αν είναι σωστά ή όχι είναι άλλη υπόθεση - άσε που σύμφωνα με τους όρους χρήσης οφείλουν να είναι ακριβή στοιχεία.

View attachment 89484
Αυτή δεν είναι η αίτηση (φόρμα) εγγραφής. Συνεπώς, οτιδήποτε συμπληρώνεται (συμπληρώνετε) εκεί είναι προαιρετικό. Όταν όμως κάνεις π.χ. μια συναλλαγή ζητούνται (απαιτούνται) κάποια στοιχεία για τη διεκπεραίωση της συναλλαγής, διαφορετικά δεν ολοκληρώνεται η συναλλαγή. Στην περίπτωση του AVsite δεν συμβαίνει αυτό - δεν θα σου πει κάποιος "Α, εάν δεν δηλώσεις επάγγελμα, δεν θα μπορεί να συμμετέχεις στο forum", δεν είναι υποχρεωτικό.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.984
Reaction score
20.503
Δεν έχω απάντηση στο συγκεκριμένο ερώτημα. Για να το αναφέρει ο αρθρογράφος, ο οποίος είναι Λειτουργός του Κυπριακού Οργανισμού Τυποποίησης, θεωρώ πως ναι. Εκτός κι αν αναμένεται νέα έκδοση του πιστοποιητικού και δεν το γνωρίζουμε. Σε κάθε περίπτωση, μία επικοινωνία με τον Οργανισμό στα στοιχεία που αναγράφονται στο τέλος του άρθρου, πιθανόν να απαντήσει την ερώτησή σου και - πιθανώς - πολλές άλλες.:)
Ξέρεις που είναι το γραφείο μου?
Στην πολυκατοικία που είναι ο κυπριακός οργανισμός τυποποίησης. :D
Μα, τι κουφάλα που είσαι....!!! Κατέβα (ή ανέβα) ρε 1-2-3 ορόφους και πήγαινε ρώτα! Αμάν πια! Όλα εγώ θα στα λέω;:D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.906
Reaction score
77.522
ιιιιιιιιιιιιιιιιιι:rofl::rofl:

Μην το αρνείστε!!
ξυπνησαν οι δούλοι! (λίγο κομμουνιστικό ακούγεται αλλά τεσπα..όλο και κάποιος θα χαρεί:whistling::p:D)
το avsite είναι βιτρίνα :gotcha:
συλλέγει στοιχεία..
δουλεύει για τα μεγάλα θιωνιθτικά συμφέροντα

εντολοδόχοι της ΝΤΠ !
ΔΕ ΘΑ ΘΑΘ ΠΕΡΑΘΕΙ!! :roflmao::roflmao::lol:


Υ.Γ. ακολουθούν φωτό ντοκουμέντο από την απόκρυφη ιεραρχία της avδελφότητας
Ο Μεγας μερακληστρος

και ο Μέγας Ταβερνογυριστής
:lol::lolsign:
 

T

Tadakis

Guest
Αυτή δεν είναι η αίτηση (φόρμα) εγγραφής. Συνεπώς, οτιδήποτε συμπληρώνεται (συμπληρώνετε) εκεί είναι προαιρετικό. Όταν όμως κάνεις π.χ. μια συναλλαγή ζητούνται (απαιτούνται) κάποια στοιχεία για τη διεκπεραίωση της συναλλαγής, διαφορετικά δεν ολοκληρώνεται η συναλλαγή. Στην περίπτωση του AVsite δεν συμβαίνει αυτό - δεν θα σου πει κάποιος "Α, εάν δεν δηλώσεις επάγγελμα, δεν θα μπορεί να συμμετέχεις στο forum", δεν είναι υποχρεωτικό.

Το GDPR έχει να κάνει με το τρόπο διαχείρησης, επεξεργασίας και αποθήκευσης προσωπικών δεδομένων στην ευρωπαική ένωση. Αν τα συλλέγεις προαιρετικά, αν τα απαιτείς ή αν κάνεις εμπορικές συναλλαγές βάσει αυτών δεν είναι παράμετροι που καθορίζουν κάτι παραπάνω.
 





Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ουφ έπηξα τώρα με όλα αυτά τα τεχνοφρικονομικά, έχει γράπσει τίποτε κανούριο ο Μπουτιά να ξελαμπικάρω λίγο;
Πριν γίνεις έντιτορ ,προτείνω να περάσεις από το στάδιο του "Bhutia's (not so) expert translator"...

Eεεε @Zizik , τί λες?:D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.906
Reaction score
77.522
Ουφ έπηξα τώρα με όλα αυτά τα τεχνοφρικονομικά, έχει γράπσει τίποτε κανούριο ο Μπουτιά να ξελαμπικάρω λίγο;
τι σημασία έχει...και τα παλιά να διαβάζεις...όλο και κάτι καινούριο θα ανακαλύψεις
τον δίσκο της Φαιστού έναν αιώνα τον διαβάζουν και μόλις προχθές κατάλαβαν τι γράφει :roflmao::roflmao:
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
ενα βιογραφικο που εχω πανω στο γραφειο μου και μου το εχει δωσει ενας φιλος εμπιπτει στα gdpr?

επιτυχεις απαντησεις θα εχουν τη τιμη να ακουσουν τα jbl305 σπιτι μου να δουν και την oled μου

παρακαλω απαντησεις μονο απο κυριες ανω των 18 εως 28
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.957
Reaction score
41.248
Στοιχειοθετούνται προσωπικά δεδομένα χωρίς να υπάρχει ονομαστικά το πρόσωπο (ταυτοποίηση) στο οποίο ανήκουν τα δεδομένα;
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Στοιχειοθετούνται προσωπικά δεδομένα χωρίς να υπάρχει ονομαστικά το πρόσωπο (ταυτοποίηση) στο οποίο ανήκουν τα δεδομένα;
ναι ειναι electronic identifier, οπως τα login details, τα cookies και η ip

το ονομα, η διευθυνηση οικιας κλπ ειναι personal identifiers
[DOUBLEPOST=1518010415][/DOUBLEPOST]απο rt60 δεν κατεχω αλλα απο gdpr,audit, compliance και forensic κατι κατεχω

akarl Ολα καλα ;;;; :p:p:p
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.401
Reaction score
79.596
Ασταυτα. Εσύ πουλάς τα χρέπια σου στον ντιμιφουτ, κι ο ντιμιφουτ ξεφορτώνεται τα χρέπια του στον άλλο, που θέλει να γίνει βοηθός του ακαρλ που θέλει να γίνει ανθυπομούτσος, μπας και ξεφορτωθεί το σκρίνιο του, εκείνο που μοιάζει με πικάπ.

Και ξέρεις και που μένει ο ντιμιφουτ, και τι δουλειά κάνει, και τι ηχεία έχει και τι Μπουχάρα τινάζει (τίγκα στη σκόνη λέμε ζιζικο μου, άστα άστα.. να στα πω από κοντά να κλαίνε τα μουστάκια σου), και τα κάνεις κουσκους στο ιντερνέτ.
Επειδή πραγματικά εχω συγκινηθεί με τον καημό που εχει ο Εαρ για τη μπουχάρα μου, σκέφτομαι να διοργανώσω φιλομπουχαρικό γκαλά στο σπίτι του, για να συγκεντρωθεί το απαραίτητο κεφάλαιο να πάρει και αυτός μια δική του (μπουχάρα).

Με 0,1 αβουγουδού τιμή πρόσκλησης (55€).
Θα ψήσουμε να φάμε τα ψάρια (τα μαύρα τα μεγάλα) που εχει στο ενυδρείο, θα ανοίξουμε κρασί, θα ακούσουμε και Κραλ. Λεω να το κάνουμε 25η Μαρτίου, να τα φάμε με σκορδαλιά.
 
Last edited:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Ρε μλκς... έλεος λίγο. Το νήμα αφορά κάτι πραγματικά σοβαρό που αφορά όλους μας είτε άμεσα είτε έμεσα και δεν μπορεί κανείς να το παρακολουθήσει.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.422
Reaction score
74.785
Πήξαμε στις νεοφιλελεύθερες και στις στρουμφίτες!:D
Αν δε σας αρέσω, να φύγω.

απο rt60 δεν κατεχω αλλα απο gdpr,audit, compliance και forensic κατι κατεχω
Απο πού; :p
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.668
Μηνύματα
2.869.584
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top