Amazon echo dot 2

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Καλησπέρα!

Έχω το Sonos play 1 το οποίο βγάζει καταπληκτικό ήχο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά λόγω της ευκολίας κ του μικρού μεγέθους σκέφτομαι να αγοράζω κάτι περισσότερο εύκολο στην μετακίνηση από δωμάτιο σε δωμάτιο του σπιτιού.

Στην αρχή κοιτούσα το Amazon echo 2nd generation αλλά λόγω μεγέθους σχεδόν ίσου με το Sonos 1 , είπα να κοιτάξω και το μικρό του αδερφάκι amazon echo dot 2nd generation. Δε ν με ενδιαφέρει τόσο η καλή ποιότητα ήχου αλλά όπως είπα η φορητότητα.

Το έχει δοκιμάσει κανείς?
 

Μηνύματα
157
Reaction score
696
Το έχω εγώ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος, βέβαια δεν ξερω αν θα σε βολέψει για την χρήση που το θες.
Για το μικρόφωνο του mixed feelings δλδ, οταν έχει ησυχία με ακούει και απο τα δίπλα δωμάτια και σιγά να μιλήσω αλλά όταν έχει θόρυβο πχ tv ή να μιλήσει κάποιος άλλος την ώρα που δείνεις εντολή εκεί δεν σε πιάνει τόσο καλά.
Φορητό δεν είναι από μόνο του αλλά μπορεί να γίνει με κάποιο powerbank ή ειδικές θήκες που πουλάνε.
Ήχος μέτριος στην καλύτερη αλλά μπορεί να συνδεθεί με jack ή BT με άλλα ηχεία όποτε μια χαρά.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Το έχω εγώ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος, βέβαια δεν ξερω αν θα σε βολέψει για την χρήση που το θες.
Για το μικρόφωνο του mixed feelings δλδ, οταν έχει ησυχία με ακούει και απο τα δίπλα δωμάτια και σιγά να μιλήσω αλλά όταν έχει θόρυβο πχ tv ή να μιλήσει κάποιος άλλος την ώρα που δείνεις εντολή εκεί δεν σε πιάνει τόσο καλά.
Φορητό δεν είναι από μόνο του αλλά μπορεί να γίνει με κάποιο powerbank ή ειδικές θήκες που πουλάνε.
Ήχος μέτριος στην καλύτερη αλλά μπορεί να συνδεθεί με jack ή BT με άλλα ηχεία όποτε μια χαρά.
https://www.skroutz.gr/s/9384800/Xiaomi-Mi-Portable-Bluetooth-Speaker.html

Εχω επισης αυτο το xiaomi ηχειο.. Δεν ξερω αν το εχεις ακουσει .. απορω αν το amazon θα εχει καλυτερο ηχο.
 

Μηνύματα
157
Reaction score
696
Οχι δεν το έχω ακούσει για να σου πω.
Σε σύγκριση πάντως με ενα JBL Clip που έχω είναι χειρότερο το amazon.
 



Μηνύματα
778
Reaction score
375
Εσύ τι θες? Να το έχεις σαν BT ηχείο? Δεν κάνει.
Οχι, δεν με νοιαζει το blutooth τοσο αλλα το wifi.. Στην αυλη πχ εχω πριζες.. Να βγαινω και να ακουω εκει. Δεν απαιτω ηχο ενισχυτη αλλα αν ειναι το Jbl clip καλυτερο, τοτε γιατι να μην παρω αυτο που ειναι και απο Ελλαδα? Το καλυτερο στα ιδια επιπεδα τιμης + 30% ηχειο αλλα wifi, ποιο θεωρεις πως ειναι?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.133
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top