Διαλέγοντας ηχεία

Μηνύματα
94
Reaction score
26
Τι ηχεια να διαλεξω για μικρο χωρο μετριες εως δυνατες εντασεις για τα περοσσοτερα ειδη μουδικης.Μεχρι τωρα παιζω με ηχεια ραφιου jpw 90db 60w και παθητικο woofer.Σκεφτομαι για τα klipsch rp 15M και αργοτερα ενα καινουριο ενισχυτη yamaha.Μηπως να παω σε κατι profesional?
 






Μηνύματα
94
Reaction score
26
Υπαρχουν πολυ καλα ηχεια για καθε γουστο αλλα οσοι παρουν klipsch ξαναπερνουν.Μηπως να παρω τα αυτοενισχυομενα r15pm;
 

Μηνύματα
774
Reaction score
782
Υπαρχουν πολυ καλα ηχεια για καθε γουστο αλλα οσοι παρουν klipsch ξαναπερνουν.Μηπως να παρω τα αυτοενισχυομενα r15pm;
Δες και για jbl ενεργα.
Παιζουν πολυ καλα που τα ακουσα τα 5αρια της για την τιμη τους,πολυ παραπανω
 

Μηνύματα
94
Reaction score
26
Ειναι καγκουρια να εχω δαπεδου στη σοφίτα; Ειναι μικρός ο χώρος γυρω στα 5 μετρα επι 3 αλλα εκει που ειναι τα ηχεια κατεβαινει το ταβανι στο 1.10μ εκει που καθομαι εγω 2.20 σκαρτο.
 

Μηνύματα
683
Reaction score
296
Ηχεία δαπέδου σε 15τμ μάλλον δεν θα έχεις στερεοφωνικη εικονα. Καλύτερα διδρομα.
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Τι ηχεια να διαλεξω για μικρο χωρο μετριες εως δυνατες εντασεις για τα περοσσοτερα ειδη μουδικης.Μεχρι τωρα παιζω με ηχεια ραφιου jpw 90db 60w και παθητικο woofer.Σκεφτομαι για τα klipsch rp 15M και αργοτερα ενα καινουριο ενισχυτη yamaha.Μηπως να παω σε κατι profesional?
https://www.avsite.gr/forum/threads/Αγοράζοντας-ηχεία.58727/
 

Μηνύματα
94
Reaction score
26
Οπότε ραφιού ή βάσης απλά με 5,5 ή 6.5 woofer και αν πάλι έχω θέμα βάζω και ένα μικρό sub.Επειδη τώρα παίζω με jpw ραφιού και ένα sub , έχουν καθαρό ήχο, απλά που και που θες και λίγο χαμηλές και με 4'' midwoofer δεν γίνεται.
 

B

Berzo

Guest
Τι ηχεια να διαλεξω για μικρο χωρο μετριες εως δυνατες εντασεις για τα περοσσοτερα ειδη μουδικης.Μεχρι τωρα παιζω με ηχεια ραφιου jpw 90db 60w και παθητικο woofer.Σκεφτομαι για τα klipsch rp 15M και αργοτερα ενα καινουριο ενισχυτη yamaha.Μηπως να παω σε κατι profesional?
Δοκίμασε να ακούσεις κάποιο μοντέλο epos. Νομίζω έρχονται Ελλάδα. Εξαιρετικά ηχεία και στα λεφτά που ζητάς.
 

Μηνύματα
94
Reaction score
26
Βασικα εχω ενα ερωτημα μηπως να παω σε κατι επαγγελματικο να εχει αντοχη στις εντασεις αλλα τι γινεται με την ποιοτητα;
 

Μηνύματα
600
Reaction score
674
Βασικα εχω ενα ερωτημα μηπως να παω σε κατι επαγγελματικο να εχει αντοχη στις εντασεις αλλα τι γινεται με την ποιοτητα;
Πάρε τα rp 15m και δεν θα χάσεις.
Τα έχω σε παρόμοιο χώρο (σοφίτα ) και παιζουν φανταστικά.
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.631
Μηνύματα
2.868.525
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top