Ένωση Βλαμμένων Κύπρου (Ε.Β.ΚΥ.)

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Το καλύτερο ήταν στη φάση που φεύγαμε κι αφού είχαμε εξηγήσει στον @okakosolikos τις αλλαγές που πρέπει να κάνει στον χώρο του, γυρίζει η, πραγματικά αξιαγάπητη, σύζυγός του και μου λέει "Πρέπει να γνωρίσω τη σύζυγό σου". Ο @okakosolikos κι ο @Gebreselassie αναφωνούν ταυτοχρόνως "Βεβαίως, βεβαίως" κι έρχεται αυτή η σουπιά ο @PURETONE και της λέει "Μα... Η σύζυγος του @wizzy συμφωνεί μαζί του, είσαι σίγουρη ότι θέλεις να την γνωρίσεις;":lol::lol::lol:

Ε, η κοπέλα άλλαξε γνώμη κι εκεί που είχε μια ευκαιρία ο @okakosolikos να κάνει κάτι με το χώρο του, την έχασε.:rolleyes:
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Επιβεβαιώνω ότι δεν ήταν σκεύος αλλά ο φάκελος με τα έγγραφα της αίτησης διαζυγίου που κατέθεσε η σύζυγος του.:D:D
Wow!!! Τι φακελος ηταν ?
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Η Ε.Β.ΚΥ. ετοιμάζεται για καλοκαιρινό τσιμπούσι, σε ταβέρνα με όνομα "Το μικρό γουρουνάκι". Αντιλαμβάνεστε...:whistling::drinks:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
20180702_213941.jpg


Ένα μικρό (πολύ μικρό) δείγμα του τι έγινε την προηγούμενη φορά. Για να δούμε τι θα γίνει στην επόμενη (@PURETONE ακούει;:D:D)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
...κι ενώ η μισή Ε.Β.Κ.Υ. απολαμβάνει τις διακοπές της στην ύπαιθρο της Ελλάδας, η άλλη μισή απολαμβάνει δροσερές καλοκαιρινές νύχτες συνοδεία των απαραίτητων…

Η αρχή:

20180822_213316.jpg


Η συνέχεια:​
20180822_215454.jpg


Το τέλος: Είπαμε να βγάλουμε μια selfie κι ο @PURETONE κοίταζε τα πόδια της κοπέλας στο απέναντι τραπέζι...:biggrin::biggrin:
20180822_224950.jpg


Καλά ήταν! Πώς πέρασαν δύο και κάτι ώρες, ούτε που το καταλάβαμε. Συζητήσεις επί συζητήσεων, είδαμε και τα δύο goals της ΑΕΚ, φάγαμε πολύ καλό κοτόπουλο σουβλάκι, μια χαρά ήταν! Αναμένουμε την επιστροφή των υπόλοιπων μελών της Ε.Β.Κ.Υ. για να επαναληφθεί η σύναξη.
 



PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
O wizzy μου εδειξε με το δακτυλο του που να κοιταζω.Εγω δεν ειμαι φωτογραφος να ξερω.Μου ειπε εκει να κοιτας,εκει κοιταξα.Εχει τελικα καλο ........ γουστο ο wizzy :p
[DOUBLEPOST=1535016229][/DOUBLEPOST]Τωρα που βλεπω ΚΑΙ την φωτογραφια......οχι μονο "κορδωσε" για να φαινεται και πιο ψηλος,πηρε και θεση στο κεντρο...... μπραβο wizzy ? :D
 
Last edited:





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Έξοδος της μισής Ε.Β.Κ.Υ. απόψε, συνοδεία φίλου, μη βλαμμένου, χωρίς πρόσβαση στο forum.:D

Θα ακολουθήσει φωτογραφικό υλικό...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Την προηγούμενη Πέμπτη, η ΕΒΚΥ συναντήθηκε μετά από πολύ καιρό για να συζητήσει τα τεκτενόμενα και τις εξελίξεις στο χώρο του audio video στην Κύπρο, στην Ελλάδα κι ανά το παγκόσμιο. Ή, τουλάχιστον, αυτή ήταν η αρχική πρόθεση... (not)

Οι συζητήσεις αρχικώς περιστράφηκαν γύρω από τους μεζέδες, τους οποίους καταναλώσαμε με μεγάλη ευχαρίστηση. Το μείζον θέμα που προέκυψε ήταν το εάν αυτό που μας σέρβιραν για παστουρμα ήταν όντως παστουρμάς ή όχι. Οι συνδαιτημόνες αντάλλαξαν απόψεις, με μεγάλη σπουδή, περί παστουρμάδων από καμήλα κι από άλογο και συμφώνησαν ότι αυτό που μας σέρβιραν ήταν χοιρινό με μπαχαρικά τυλιγμένο σε "κάτι", αλλά σίγουρα δεν ήταν παστουρμάς. Κατά τα άλλα, "παρέλασαν" από μπροστά μας διάφορες άλλες λιχουδιές, σε ικανοποιητικές ποσότητες για να χορτάσουμε.

Μιλήσαμε και για πολλά άλλα θέματα, ανταλλάξαμε νέα - προσωπικά, οικογενειακά κτλ, αστείες ιστορίες, σχολιάσαμε (λίγο...) την επικαιρότητα, μέχρι και το παιχνίδι του Άρη με την Α.Ε. Λεμεσού σχολιάσαμε (λάμβανε χώρα την ώρα που τρώγαμε) και κάναμε και λίγη καζούρα σε έναν εκ Θεσσαλονίκης γνωστό (κι αντιπρόσωπο μηχανημάτων ήχου) ο οποίος υποστήριζε τον Άρη. Για κάποιο, όχι περίεργο, λόγο δεν μιλήσαμε καθόλου για μηχανήματα, στέρεα, πολυκάναλα, δικάναλα, μονοκάναλα κτλ.:p Το μόνο που σχολιάστηκε είναι ότι από τη στιγμή που ολοκλήρωσα το χώρο στο σπίτι μου, έκανα επτά (7) μήνες :D:headbang::headbang::D να στήσω την κεφαλή στο πικ απ και να ακούσω λίγη μουσική, εξήγησα όμως τους λόγους και οι υπόλοιποι έδειξαν κατανόηση - ευτυχώς! :D

Σε κάποια φάση, ο @PURETONE αναφέρθηκε σε ένα κοριτσούδι, την μουσική του οποίου ακούει τώρα τελευταία, την Billie Eilish. Δεν την ήξερα την κοπέλα, οπότε το Spotify (των άλλων, εγώ δεν έχω :laugh:) ανέλαβε δράση. Άκουσα τριάντα δευτερόλεπτα και σχολίασα ότι εάν άκουγα αυτή τη μουσική στο αυτοκίνητο την ώρα που πάω στην ή επιστρέφω από την εργασία μου, θα ήθελα να σκοτώσω τους πάντες γύρω μου. Με ρώτησαν τι μουσική ακούω στο αυτοκίνητο κι απάντησα, με φυσικότητα και περίσσεια αυτοπεποίθηση, ότι "Αυτή την περίοδο ακούω αποκλειστικά death και black metal, ανελλιπώς"! Για κάποιο - ανεξήγητο!!! :rolleyes: - λόγο ήθελαν να μου φορέσουν "καπέλο" τα δισκάκια με τα φαγητά, συγκρατήθηκαν όμως - ευτυχώς, τι καλά παιδιά! :D

Περάσαμε περίπου 2.5 πολύ ευχάριστες ώρες. Ο Αύγουστος θα βρει τη μισή ΕΒΚΥ εκτός Κύπρου και την άλλη μισή "να λιώνει και να στάζει" από τη ζέστη εις γην εναλίαν Κύπρον.:headbang: Εις το επανιδείν!


IMG-7289a3d2ddba91ff90402f54552baa60-V.jpg
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
ΤΓια κάποιο - ανεξήγητο!!! :rolleyes: - λόγο ήθελαν να μου φορέσουν "καπέλο" τα δισκάκια με τα φαγητά, συγκρατήθηκαν όμως - ευτυχώς, τι καλά παιδιά! :D
Πρυτανευσε η λογικη.Καλυτερα στο στομαχι μας παρα στο κεφαλι σου :roflmao:.........ανκαι τωρα που το λες θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε κανενα παστουρμα εκει.......... χαχαχα
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
-παντα καλα να περνατε !
-εχεις δοκιμασει meteors στο αυτοκινητο ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top