Klipsch Greek club





Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Τελικά είδαμε το justice league. Blue ray με ήχο true hd 7.1. Πραγματικά δε περίμενα να πω ότι δεν θα άντεχαν τα αυτιά μου την ένταση σε δωμάτιο 4χ6 και απόσταση ακρόασης 3 μέτρα στο -10. όταν με τα προηγούμενα ηχεία αλλά με ίδια ενισχυτικά για να φτάσω αυτή την ένταση το έβαζα +κάτι με παραμόρφωση. Το σύστημα εννοείτε δεν είναι σεταρισμένο. Μόνο αποστάσεις και τα υπόλοιπα large και χωρίς extra και eq through. Ήταν η πρώτη φορά που έπαιξαν σε τέτοια ένταση, συνολικά να έχουν 60 ώρες λειτουργίας. Σε κάποιες στιγμές ένιωσα τις κολώνες να μπουμάρουν έντονα και λίγο το κεντρικό στα ψηλά να ξυρίζει, βέβαια είναι όπως είπα μιας βδομάδας ηχεία και χωρίς κάποιο setup αν και οι περισσότεροι μου λέτε να μη πειράξω τα διάφορα μπλιμπλικια του yamaha. Πιστεύω ότι χρειάζεται και λίγο ποιο πίσω να πάει η θέση ακρόασης, τα ένιωσα πολύ κοντά μου.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Exclusive Wide Dispersion Surround Technology (WDST) enables surrounds to reproduce localized and ambient sounds with unlimited placement flexibility.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.070
Reaction score
8.083
Μια βδομαδουλα ακομη πριν τον ερχομο των rf 63.Αναμενω με ανυπομονησια.:dance2:
Τελειώνει η Εβδομαδούλα όπου νάνε!

Ετοιμάσου για αναλυτικό Review... αναμένουμε!
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Αποφασισα να κανω μια μικρη αναβαθμιση στο συστημα μου...
Τα μπροστινα R-15M αντικαθηστανται απο τα RP-160M και πανε πισω.
Συνεπως το συστημα γινεται
Ενισχυτης Denon Avr 1300w
Μπροστα klipsch RP-160M (τα αναμενω..)
Κεντρικο klipsch R25C
Πισω klipsch R-15M
Sub klipsch R10SW
Atmos klipsch RP- 140SA

..και τα Dali Zensor 3 θα πανε για πουλημα.
Βασικα το χρησιμοποιω κατα 70% ταινιες και 30% μουσικη
Ενα ερωτημα που εχω ειναι το υπαρχων R25C θα δεσει καλα μετα RP-160M ή να το στειλω πακετο με τα DALI?
Και αν οχι τι να παρω?
 


Μηνύματα
275
Reaction score
320
Τελειώνει η Εβδομαδούλα όπου νάνε!

Ετοιμάσου για αναλυτικό Review... αναμένουμε!
Βεβαιως.Παντως σκεφτομαι ποιο ζευγαρι να βαλω για μουσικη και ποιο για ταινιες.Τα ζευγαρια ειναι τα KG 4.5 και RF 63.
Κεντρικο ειναι το RC 25 και πισω τα RB 51.
Ακουω γνωμες.
 

Μηνύματα
92
Reaction score
120
Ενα ερωτημα που εχω ειναι το υπαρχων R25C θα δεσει καλα μετα RP-160M ή να το στειλω πακετο με τα DALI?
Και αν οχι τι να παρω?
Μόλις στρώσεις τα 160 θα αρχίσεις να ψάχνεσαι για νέο κεντρικό, στο υπογράφω! Οπότε είμαι 100% σίγουρος ότι αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις στο 450C ή στο 440 αν δεν υπάρχει χώρος.

Ίσως σου έχω και αγοραστή για το 25C παρεπιπτόντως...
 

Μηνύματα
834
Reaction score
1.034
Καλησπέρα, προτίθεμαι να πάρω klipsch (rp-160m) για χρήση home cinema κυρίως. Από ότι έχω διαβάσει, είτε τα ερωτεύεσαι είτε τα μισείς λόγω του χαρακτήρα τους. Δυστυχώς όμως στα Χανιά όπου μένω δεν υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιο μαγαζί να ακούσω κάποιο μοντέλο. Οπότε ρωτάω, υπάρχει κάποιος συμφορουμίτης, ο οποίος να με προσκαλέσει σπίτι του να ακούσω και να πάρω μια ιδέα; Δεν θα έρθω με άδεια χέρια , ένα cd (για την ακρόαση) θα το κρατάω!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Μηνύματα
92
Reaction score
120
3ACAD6E4-33D4-4BB3-94E2-2ACA63A7FA49.jpeg
Εάν δεν βρεις κάποιον πιο κοντά, έλα το επόμενο Σάββατο. Ευκαιρία για κρουαζιέρα με το Πρέβελης!!! :)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.070
Reaction score
8.083
Και η Αθήνα δεν πέφτει μακριά. όμως επειδή μετά από 5 λεπτά ακρόασης από την πολυθρόνα μου ,θα νιώσεις δυστυχισμένος για τον χαμένο χρόνο χωρίς κλιπσ , δεν το συνιστώ! :drinks:
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.070
Reaction score
8.083
Πάντα ήθελα να μάθω τις διαφορές μεταξύ chario & klipsch.
Μου αρέσουν πολύ ως προς το ντιζάιν, αλλά πριν καταλήξω στα ρφ έτυχα ακρόασης και δεν με ενθουσίασαν σε ήχο.

Αρκετό καιρό μετά, κατά την αγορά των rp150, πάλι ξεκίνησα από τα delphinus - τριπλάσιας τιμής από τα rp και πάλι έφυγα μετά από εξοντωτική ακρόαση , με απογοήτευση.... (είχα αποφασίσει για αυτά λόγω ντιζάιν όμως πάλι κάτι μου έλειπε από τον ήχο τους).
 


Μηνύματα
26
Reaction score
18
Καλημερα.Τα Pegasus εχουν μαλακα-ζεστα μεσαια με διαχυτα χαμηλα και οχι αρθωτα οπως το RFII.Γεμιζουν τον χωρο με χαμηλο οπως ενα sub.Στα ψιλα τους και στην αναλυση τους ειναι πιο πισω.Καμμια σχεση με RFII.Eπισης για να ακουστουν καλα,θελουν μια μεσαια ενταση ενω το RFII με ευχαριστει οταν χρειαζεται να παιξει σε χαμηλες εντασεις.Η δε ποιτητα κατασκευης και το design της Chario ειναι αλλου.Παντως σε γενικες γραμμες οτι λειπει απο το Chario το εχει το RFII και αντιστροφως.Και τα δυο μου αρεσουν.Βγαζουν ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.353
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top