Focal 826w, ψάχνω subwoofer να τα παντρέψω

Μηνύματα
6
Reaction score
0
καλησπέρα και χρόνια πολλά ψαχνω subwoofer γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος απο τα χαμηλα των focal και θελω λιγο ενταση παραπάνω!!!!
 




Μηνύματα
6
Reaction score
0
Γράψε διαστάσεις χώρου και ενισχυτικά που έχεις.
εχω 2 μονομπλοκ λαμπατους εναν προενυσχητη conrad Johnson pv12 και προσπαθω σε ολα αυτα να προσαρμοσω και εναν 7.1 για home cinema οσο ειναι αυτο δυνατό!!!
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
εχω 2 μονομπλοκ λαμπατους εναν προενυσχητη conrad Johnson pv12 και προσπαθω σε ολα αυτα να προσαρμοσω και εναν 7.1 για home cinema οσο ειναι αυτο δυνατό!!!
ο χωρος ειναι μικρος 5μ×5μ
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Έψαχνες να βρεις μέτρο και έλλειπε και ο γείτονας για σβκ; :D
Πόσα βατ είναι οι ενισχυτές σου;, είναι και λάμπες...γράψε και αποστάσεις από πίσω, πλάι, τοίχους, ύψος, ταβάνι, απόσταση ακρόασης, και θέση αυτής απόσταση από τοίχους...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Έψαχνες να βρεις μέτρο και έλλειπε και ο γείτονας για σβκ; :D
Πόσα βατ είναι οι ενισχυτές σου;, είναι και λάμπες...γράψε και αποστάσεις από πίσω, πλάι, τοίχους, ύψος, ταβάνι, απόσταση ακρόασης, και θέση αυτής απόσταση από τοίχους...
κατσε να παρω τον μηχανικο να μου στειλει τα σχεδια του σπιτιού αν ειναι να το γκρεμισω και να αρχισω απο την αρχη ειναι ενα δωματιο 5×5 χαμηλοταβανο και θελω απλα ενα sub να μπορεσει να συνοδευσει τα fokal δεν στηνω στουντιο!!
[DOUBLEPOST=1523813247][/DOUBLEPOST]
κατσε να παρω τον μηχανικο να μου στειλει τα σχεδια του σπιτιού αν ειναι να το γκρεμισω και να αρχισω απο την αρχη ειναι ενα δωματιο 5×5 χαμηλοταβανο και θελω απλα ενα sub να μπορεσει να συνοδευσει τα fokal δεν στηνω στουντιο!!
μου πρότειναν απο ενα φορουμ στο εξωτερικο το bk electronic 400xxls400 αλλά δεν το βρησκω στην Ελλάδα...
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
To bk το 10-ιντσο sealed το είχα παλιά και ήταν μια χαρά. Παίζουν πολύ καλά για τα λεφτά τους. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι έχουν αβ ενισχυτή προσθέτοντας βάρος χωρίς να υπάρχει λόγος. Μόνο από αγγλία θα το βρεις
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Αύριο λοιπόν να πας σε ένα βουλκανιζατερ, να ζητήσεις μια τετράδα ελαστικά,αλλά ποιο φαρδιά γιατί δεν αισθάνεστε ότι κρατανε, και μην τους πεις τίποτε άλλο....είναι τόσο λίγες οι διαστάσεις και γόμες που θα πέσουν μέσα εύκολα, άμα δε βρεις Ελλάδα, σίγουρα εξωτερικό θα μαντέψουν καλύτερα. . :o
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Αύριο λοιπόν να πας σε ένα βουλκανιζατερ, να ζητήσεις μια τετράδα ελαστικά,αλλά ποιο φαρδιά γιατί δεν αισθάνεστε ότι κρατανε, και μην τους πεις τίποτε άλλο....είναι τόσο λίγες οι διαστάσεις και γόμες που θα πέσουν μέσα εύκολα, άμα δε βρεις Ελλάδα, σίγουρα εξωτερικό θα μαντέψουν καλύτερα. . :o
λοιπον να αρχισω το ηχοσυστημα εχει ως εξης οικολωνες εχουν αποσταση η μια απο την αλλη 1,30μ απο το ταβανι εχουν αποσταση 1,20 λαι αποσταση απο τον τοιχο (πισω) 0.30cm απο τους τοιχους δεξια αριστερα οι κολωνες εχουν αποσταση 1.90 απο τους τοιχους δεξια αριστερα η θεση ακροασης ειναι τα 2.5μ και ειναι το κεντρο του δωματιου το sub θα μπει σιγουρα σε λαποια γωνια (δεν ξερω που αλλα πίστεψε με δεν υπάρχει χώρος πουθενα δυστυχώς ειδες που σου έλεγα για τον μηχανικό;)
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Δε χρειάζεται μηχανικός δε είπα να κάνεις μετατροπές και έτσι που τα έγραψες δε κατάλαβα τίποτε, κάνε μια κάτοψη χώρου με διαστάσεις σε όλα.
Τι ισχύ έχουν οι ενισχυτές; όλα αυτά θα βοηθήσουν να εστιάστει οποίο πρόβλημα που μπορεί η λύση να μην είναι αυτή που έχεις στο μυαλό σου.
 

Audio Harmony

Επαγγελματίας
Μηνύματα
200
Reaction score
80
καλησπέρα και χρόνια πολλά ψαχνω subwoofer γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος απο τα χαμηλα των focal και θελω λιγο ενταση παραπάνω!!!!
Μια προταση για Audiovector, που αντιπροσωπευουμε...

Audiovector QR sub με passive downfiring 350W κατεβαίνει στους 22 στα -6db κοστίζει 1.000 ευρω για παραγγελια μεχρι 30/4 ( απο 1/5 κανει αυξήσεις ο κατασκευαστης) δανέζικη σχεδίαση και κατασκευη.

https://audiovector.com/qr-sub.html
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top