Φάτε μάτια ψάρια


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Mια που εγινε αναφορα σε powersoft,για να δουμε ενα ψωφιμι...
http://www.powersoft-audio.com/en/touring/k-series#K20 και σε 1u παρακαλω...:hi:
General
Number of channels
2

Output power Single channel mode Bridge mode
2 Ω
4 Ω 8 Ω 4 Ω 8 Ω
9000 W 5200 W 2700 W 18000W 10400W
Max output voltage / current 225 Vpeak / 125 Apeak 450 Vpeak(tziz :focus:)

 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Mια που εγινε αναφορα σε powersoft,για να δουμε ενα ψωφιμι...
http://www.powersoft-audio.com/en/touring/k-series#K20 και σε 1u παρακαλω...:hi:
General
Number of channels
2

Output power Single channel mode Bridge mode
2 Ω
4 Ω 8 Ω 4 Ω 8 Ω
9000 W 5200 W 2700 W 18000W 10400W
Max output voltage / current 225 Vpeak / 125 Apeak 450 Vpeak( δεν αγγιζουμε ...
...εδω τι γινεται παιδια σκοτωνομαστε?:focus::D)

Τετοιον γεφυρωνει ο ricci απο το databass για τις δοκιμες των diy sub
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Mια που εγινε αναφορα σε powersoft,για να δουμε ενα ψωφιμι...
http://www.powersoft-audio.com/en/touring/k-series#K20 και σε 1u παρακαλω...:hi:
General
Number of channels
2

Output power Single channel mode Bridge mode
2 Ω
4 Ω 8 Ω 4 Ω 8 Ω
9000 W 5200 W 2700 W 18000W 10400W
Max output voltage / current 225 Vpeak / 125 Apeak 450 Vpeak(tziz :focus:)

βλέπω κάτι μπλόουερ..... σαν Apache θα ακούγεται..:D
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Mια που εγινε αναφορα σε powersoft,για να δουμε ενα ψωφιμι...
http://www.powersoft-audio.com/en/touring/k-series#K20 και σε 1u παρακαλω...:hi:
General
Number of channels
2

Output power Single channel mode Bridge mode
2 Ω
4 Ω 8 Ω 4 Ω 8 Ω
9000 W 5200 W 2700 W 18000W 10400W
Max output voltage / current 225 Vpeak / 125 Apeak 450 Vpeak(tziz :focus:)

5000 dampicg factor.;)
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Nαι αφροκρεμα ειναι λεμε...αν δεις και αυτοι εχουν πατενταρισμενο συστημα αναδρασης ...
Damping control Active DampingControl™ περαν της τρομερης ικανοτητας των τροφοδοτικων ακομη και σε γεφυρωμενη λειτουργια,απλα ειναι λιγο αναισθητοι με τα consumer δεδομενα ουσιατικα χρειαζονται πανω απο 3v και αναλογα ρευματα για να οδηγηθουν σωστα...
βλέπω κάτι μπλόουερ..... σαν Apache θα ακούγεται..:D
οταν πυροβολει σαν απατσι δε θα ακουγονται οι ελικες του ελικοφτερου :D
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
οταν πυροβολει σαν απατσι δε θα ακουγονται οι ελικες του ελικοφτερου :D
και στις ταινίες χωρίς Apache τι θα γίνεται ρε φιλαράκ?βλέπουμε και ρομάντζα...μεγάλοι άνθρωποι είμαστε:D
δηλ θα παρακαλάμε να περνά ελικόπτερο σε κάθε ταινία?:p:roflmao::roflmao:

αν είχε φανάκι δεν θα το τόνιζα τόσο γιατί όσο να ναι βρίσκεις ένα αθόρυβο και αλλάζεις
μπλόουερ υποφερτό όμως δεν έχω ακούσει ποτέ μου:thumbsdown:
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
και στις ταινίες χωρίς Apache τι θα γίνεται ρε φιλαράκ?βλέπουμε και ρομάντζα...μεγάλοι άνθρωποι είμαστε:D
δηλ θα παρακαλάμε να περνά ελικόπτερο σε κάθε ταινία?:p:roflmao::roflmao:

αν είχε φανάκι δεν θα το τόνιζα τόσο γιατί όσο να ναι βρίσκεις ένα αθόρυβο και αλλάζεις
μπλόουερ υποφερτό όμως δεν έχω ακούσει ποτέ μου:thumbsdown:
αστειευομαι φυσικα και εχεις δικιο, δεν ειναι μονο στις ρομαντζες :D,σε μια ταινια δρασης εχει και ηρεμα περασματα ,εαν δεν ειναι συνεχους λειτουργιας δε θα υπαρχει θεμα, εγω στο qsc δε ηθελα ουτε αθορυβο ανεμιστηρα, τιποτε ολα τα ακουγα,οποτε ξυλωσα καπακι πηγα σε στραντζα μου πατησε ενα ιδιο διατρητο και τον εκανα αθορυβο, απο θερμοκρασιες ? αστεια πραματα,παγος ,οι συνθηκες σπιτιου και τα εντονα περασματα ειναι τιποτε,του εχω και ελαφρυ φορτιο .. αυτοι ειναι φτιαγμενοι για ακραιες συνθηκες -φορτια οπως αποδικνυεται και μειωμενου αερισμου οποτε...αυτα:)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
αστειευομαι φυσικα και εχεις δικιο, δεν ειναι μονο στις ρομαντζες :D,σε μια ταινια δρασης εχει και ηρεμα περασματα ,εαν δεν ειναι συνεχους λειτουργιας δε θα υπαρχει θεμα, εγω στο qsc δε ηθελα ουτε αθορυβο ανεμιστηρα, τιποτε ολα τα ακουγα,οποτε ξυλωσα καπακι πηγα σε στραντζα μου πατησε ενα ιδιο διατρητο και τον εκανα αθορυβο, απο θερμοκρασιες ? αστεια πραματα,παγος ,οι συνθηκες σπιτιου και τα εντονα περασματα ειναι τιποτε,του εχω και ελαφρυ φορτιο .. αυτοι ειναι φτιαγμενοι για ακραιες συνθηκες -φορτια οπως αποδικνυεται και μειωμενου αερισμου οποτε...αυτα:)
μια που το έφερε η κουβέντα...κανένα μπλόουερ ήσυχο έχεις βρει ποτέ?
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Θα σου πω τι παιζει με αυτα, γιατι πολλα λεγονται... ο θορυβος απο το κουζινετο-ρουλεμαν ειναι σχεδον μηδενικος σε σχεση με το θορυβο του ιδιου του αερα...και ο θορυβος δυο ανεμιστηρων με την ιδια παροχη, απο τα πτερυγια ειναι επισης σχεδον μηδενικος σε σχεση με τον θορυβο του αερα, δηλαδη αυτο που ακουμε ειναι η ποσοτητα αλλα και το τουνελ που θα περασει και θα πολλαπλασιασει αυτον τον θορυβο...εαν υπαρχει χωρος και φτιαχτει ηχοπαγιδα στην εισαγωγη αερα δε μπορεις να φανταστεις ποσο μειωση θα εχεις πετυχει...
Σαφως βεβαια και μπορεις να αντικαταστησεις τον υπαρχον ή και να μειωσεις τις στροφες με ενα volt reg, οσο επιτρεπεται και να μειωθει και ο θορυβος γιατι θα εχει πεσει και η παροχη αερα...ουσιαστικα οσοι αλλαζουν ανεμιστηρια αυτη η παροχη μειωνεται...αν φυσικα συνδιαστικα κανεις και τα δυο οτι ειπα δηλαδη στην αρχη και αλλαγη η μειωση στροφων ,το μονο που θα ακους μετα θα ειναι η ανασα σου:o :D:p...βεβαια σου ειπα εγω προκειμενου να κανω και τα δυο αυτα τον εκανα consumer, εχει και αρκετα ευμεγεθη ψυκτρες....
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Οι μεγάλες ψύκτρες βοηθούν κάπως.
Ο θόρυβος του ανεμιστήρα προέρχεται κυρίως από την ροή του αέρα. Οπως σωστά προείπες.
Εκεί λοιπόν πρέπει να επέμβει κανείς , για να μειώσει τον αεροδυναμικό θόρυβο.
Δεν είναι εύκολο και δεν μπορεί να γίνει στοχευμένα δεδομένου ότι ο θόρυβος αυξομειώνεται σε σχέση με τις στροφές του ρότορα και την παροχή σε κυβικά μέτρα αέρα. Ενας ήσυχος ανεμιστήρας έχει ένα χαμηλό επίπεδο θορύβου και μετά από αυτό , όλοι οι θόρυβοι αυξάνονται. (κυρίως αεροδυναμικοί) .
Κάποιοι ανεμιστήρες όπως οι NOCTUA έχουν τέτοια σχεδίαση πτερυγίων που τους επιτρέπει να περιστρέφονται με περισσότερες στροφές παρέχοντας περισσότερο αέρα χωρίς να παραγουν περισσότερο θόρυβο.
Είναι αρκετά δύσκολο το θέμα του αθόρυβου ανεμιστήρα.
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top