av receiver preout--->stereo receiver

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Συμφορουμιτες καλησπέρα! Έχω έναν stereo ενισχυτή pioneer A-401 μπορώ να τον συνδέσω σε preouts ενός av για να οδηγάει τα FL & FR ηχεία;Εαν ναι τότε συνδέω τα preout με rca καλώδια σε μια είσοδο του ενισχυτή ας πούμε εκεί που μπαίνει το CD;
 

Attachments


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Μάλλον θα πρέπει να ρυθμίζεις κάθε φορά 2 volume controls.
Για το main in τι λέει το μανουάλι;
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Μάλλον θα πρέπει να ρυθμίζεις κάθε φορά 2 volume controls.
Για το main in τι λέει το μανουάλι;
Λογικά θα πρέπει να βάλω τον stereo ας πούμε στην μέση κ να παίζω μετά με το volume του av αλλά αυτό δεν με πειράζει. Το θέμα είναι εάν γίνετε έτσι η σύνδεση η θα τους βάλω καμία φωτιά. Manual δεν έχω καθώς ο ενισχυτής είναι σχεδόν 30 χρονών.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Λογικά θα πρέπει να βάλω τον stereo ας πούμε στην μέση κ να παίζω μετά με το volume του av αλλά αυτό δεν με πειράζει. Το θέμα είναι εάν γίνετε έτσι η σύνδεση η θα τους βάλω καμία φωτιά. Manual δεν έχω καθώς ο ενισχυτής είναι σχεδόν 30 χρονών.
Έτσι ακριβώς κάντο.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Ε, μην ξεκινήσεις με τέρμα level. :D

Και βγάζε φωτό!
 

Μηνύματα
98
Reaction score
36
Είχα έναν rx-a730 που τον πούλησα και σκέφτομαι να πάρω έναν marantz της σειράς nr που βγάζει preout τα δύο κεντρικά ηχεία. Ο marantz βγάζει 50w στα 8ohm ο yamaha έβγαζε 90w.Ετσι εάν συνδέσω κ τον stereo που έχω (60w) θα καλύψω την διαφορά σε ισχύ κ θα μου μείνει κ κάνα φράγκακι να χτυπήσω έναν projectορα που έχω βάλει στο ματι:):):)
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.243
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top