Επιλογή subwoofer

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Είχα ένα SVS PB1000 και το πούλησα γιατί ήταν μικρό για το χώρο μου (σαλόνι open plan 40+ τετραγωνικά), τώρα δυστυχώς που έκλεισε το lsound δε βρίσκω το PB2000 σε καλή τιμή. Οπότε με budget μέχρι 700 ευρώ είμαι μεταξύ XTZ 12.17 ή Klipsch R-115SW (το Klipsch είναι πιο φτηνό περίπου 50 ευρώ, αλλά με τα μεταφορικά βγαίνει κανά εικοσάρικο παραπάνω). Σκέφτομαι ότι το Klipsch είναι πιο εύκολο να το βρω μεταχειρισμένο μέσω του φόρουμ και να γλιτώσω μερικά χρήματα. Αν έχετε κάποιες άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες (όχι DIY).
 


Μηνύματα
203
Reaction score
73
Η συνεισφορά σου είναι να μου καβατζώσεις το Klipsch που βρήκα μεταχειρισμένο? Ευχαριστώ πολύ!
 



Μηνύματα
203
Reaction score
73
Λοιπόν, το XTZ φαίνεται πιο δυνατό αλλά το Klipsch έχει μεγαλύτερο woofer, δύσκολη επιλογή.
 


Μηνύματα
203
Reaction score
73
Αξίζει τα παραπάνω χρήματα το Sub 1x12? Αλλάζουμε κατηγορία βέβαια και μετά υπάρχουν και τα Arendal.
 


Μηνύματα
81
Reaction score
9
Elac Debut S12eq.
Με auto EQ και πληρως παραμετροποιησιμο.
Χειρισμός μέσω κινητού ή ταμπλετας με δική του εφσρμογή.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Καλό και οικονομικό φαίνεται το Elac, αλλά και λίγο φτηνιάρικη κατασκευή σε σχέση με το XTZ (επίσης δε φτάνει τόσο χαμηλά, 25hz μου φαίνεται λίγο για ταινίες). Πάντως θα το λάβω σοβαρά υπόψη, ευχαριστώ!
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Καλό και οικονομικό φαίνεται το Elac, αλλά και λίγο φτηνιάρικη κατασκευή σε σχέση με το XTZ (επίσης δε φτάνει τόσο χαμηλά, 25hz μου φαίνεται λίγο για ταινίες). Πάντως θα το λάβω σοβαρά υπόψη, ευχαριστώ!
Γιατί δεν επερνες ένα δευτερο pb 1000 δε καταλαβαίνω....
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Βγαίνει και καινούργιο μοντέλο για να ταιριάζει με τη σειρά ηχείων, δε βλέπω να έχουν ουσιαστικές διαφορές.
[DOUBLEPOST=1531495221][/DOUBLEPOST]
Γιατί δεν επερνες ένα δευτερο pb 1000 δε καταλαβαίνω....
Γιατί δεν μπορώ αλλά και δε θέλω να δώσω χιλιάρικο για subwoofers, δεν είναι η προτεραιότητα μου!
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Βγαίνει και καινούργιο μοντέλο για να ταιριάζει με τη σειρά ηχείων, δε βλέπω να έχουν ουσιαστικές διαφορές.
[DOUBLEPOST=1531495221][/DOUBLEPOST]
Γιατί δεν μπορώ αλλά και δε θέλω να δώσω χιλιάρικο για subwoofers, δεν είναι η προτεραιότητα μου!
Sorry αλλά με μπερδεύεις. Αν κρατούσες το παλιό με 600 ευρώ επερνες ένα ακόμα. Πούλησες το παλιό κάνα 400αρι λογικά και λες να βάλεις αλλά 400 για να πάρεις ένα μεγαλύτερο από ότι κατάλαβα. 200 ευρώ παραπανω θα σου πηγαινε αν κράταγες το παλιό. Εκτός αν δε κατάλαβα καλά κάτι.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
70 ευρώ έχασα από την πώληση του, αλλά και πάλι δεν είναι σχετικό με το θέμα μας.
[DOUBLEPOST=1531496789][/DOUBLEPOST]Επισης δε βρίσκεις και παντα ευκολα οτι θες μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και κατασταση.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
70 ευρώ έχασα από την πώληση του, αλλά και πάλι δεν είναι σχετικό με το θέμα μας.
[DOUBLEPOST=1531496789][/DOUBLEPOST]Επισης δε βρίσκεις και παντα ευκολα οτι θες μεταχειρισμένο σε καλή τιμή και κατασταση.
Μα δεν είπα για μτχ. Για καινούργιο pb1000 έγραψα. Αν είχες κρατήσει και το παλιό θα ήταν σίγουρα καλύτερο το αποτελεσμα από ένα pb2000 μόνο του. Πόσο μάλλον από ένα 12.17. Τώρα από εκεί και πέρα δικά σου είναι τα λεφτά και τα γουστα αλλά και πάλι ένα σαμπ δε γεμίζει 40 τ.μ.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.595
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top