Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)




Μηνύματα
15.156
Reaction score
21.056
καλα εχω βαλει φανερο πρακτορ στους νεους (5 και 7 ετων) και εχουν κλασει απο τα γελια.
θα βλεπουμε πολλα χρονια ακομα βεγγο
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Είχε ακριβώς την ηλικία του επίσης συγχωρεμένου πατέρα μου.
Γνωριζόντουσαν από την δεκαετία του 70 κ κατ' επέκταση τον γνώρισα κ εγώ, κ τον λάτρεψα κ συνεχίζω να λατρεύω από μικρός..
Απίστευτος ηθοποιός, κωμικός, αλλά πάνω από όλα απίστευτος Ανθρωπος!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Τρελλές μοντιφιές στην πολυαγαπημένη βέσπα.. Σε κάποιες κλαίς ενώ σε κάποιες ζηλεύεις!
Ολα τα λεφτά η τελευταία του βίντεο!!

 







Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.493
Reaction score
50.809
Η αυτοκρατορία της Honda χτίστηκε πάνω στις μηχανές των 50 κυβικών. Το Honda Super Cub 50, το γνωστό μας 50άρι «παπί» θεωρείται το σημαντικότερο δίτροχο όλων των εποχών, με την παραγωγή του να συνεχίζεται ακατάπαυστα από το 1958....



Η Honda, η Yamaha και η Suzuki αποσύρουν φέτος αρκετά μοντέλα 50 κυβικών και προειδοποιούν ότι θα τα καταργήσουν όλα, καθώς το κόστος προσαρμογής τους στους νέους κανονισμούς είναι ασύμφορο. Οι φετινές απώλειες περιλαμβάνουν το μίνι μηχανάκι Ζ50 – γνωστό ως Monkey στο εξωτερικό, «ζετάκι» ή «μπόμπος» στην Ελλάδα. Ύστερα από 50 χρόνια, τα μοντέλα που θα βγουν από τα εργοστάσια τον Αύγουστο θα είναι τα τελευταία....



http://www.mixanitouxronou.gr/telos...on-50-kyvikon-giati-kai-pote-tha-aposyrthoyn/
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Bobby/_O για πάρτη σου φίλε..

Κορυφαίο βίντεο η επιλογή σου φίλε στάθη κ σαν οδηγό κ σαν μηχανή (κ υποδηλώνει ότι γνωρίζεις "πολλά" ) και χαρακτηριστικό του πώς οδηγούν όσοι συμμετέχουν σοβαρά στον ιστορικό θεσμό του Isle Of Man.
Χορταστικό βίντεο και απολαυστικό..
Αξιο παρατήρησης είναι τα ψαλιδίσματα του πλαισίου στα περάσματα με πολλά κ τις μάλλον διαδοχικές καμπές, ίσως λόγω έλλειψης σταμπιλιζατέρ τιμονιού (?) ή κακή ρύθμιση ανάρτησης (?)
Bέβαια είναι τόσες οι δυνάμεις που ασκούνται σε τόσο οριακή οδήγηση που κ τα πιό τεχνολογικά διαμάντια των κατασκευαστών που συμμετέχουν τερματίζουν τις δυνατότητες τους..
Πάντως ο τύπος θυμίζει οδηγικά τον αξέχαστο Joey Dunlop..
Thanks for the video:hi:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.458
Reaction score
74.947





Το υπερβολικά δύσκολο moose test των 77km/h, το οποίο είναι ένα απ' τα πολλά δείγματα δυναμικής συμπεριφοράς οχημάτων (και δεν πρέπει να υπολογίζεται με υψηλό ποσοστό ως κριτήριο επιλογής), σήμερα εξαρτάται σε σοβαρό βαθμό και απο τα ESP (τα tests γίνονται με ESP on και road settings). :)
Όπως είναι λογικό, τα μικρότερα και τα χαμηλότερα αυτοκίνητα ευνοούνται. ;)
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Αυτό το κτηνάκι το έχω μεγάλη καψούρα. Τέρας ροπής αλλά και δύναμης. Το δικό μου duke 640 μοιάζει μπροστά του ντιπ αναιμικό.... :whistling:

Ο ινδιάνος στο video είναι Έλληνας κοτοπουλάς... :lol:

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.493
Reaction score
50.809
Αυτό το κτηνάκι το έχω μεγάλη καψούρα. Τέρας ροπής αλλά και δύναμης. Το δικό μου duke 640 μοιάζει μπροστά του ντιπ αναιμικό.... :whistling:

Ο ινδιάνος στο video είναι Έλληνας κοτοπουλάς... :lol:


- το 3:31 , πρέπει να ήταν πολύ ζόρικο όπως και το 4:17
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αυτό το κτηνάκι το έχω μεγάλη καψούρα. Τέρας ροπής αλλά και δύναμης. Το δικό μου duke 640 μοιάζει μπροστά του ντιπ αναιμικό.... :whistling:

Ο ινδιάνος στο video είναι Έλληνας κοτοπουλάς... :lol:

300+ χωρίς κάλυψη φαίρινγκ!!!
Τι να πώ.. φοβερό τιμόνι ο τύπος..
Respect..:hi:
Κ εγώ έχω 300ρίσει με διάφορα μηχανάκια φίλων (ΖΧ9 - Blackbird, R1) αλλά φυσικά σκυμμένος όσο γίνεται κ δαγκώνοντας τα κλειδιά της μηχανής :D
Εργαλείο ο δούκας!!
Κ μιλώ κ για το 640..
Φυσικά είναι υπαίτιο για μερικές μόνιμες λάμες στην δεξιά γάμπα κολλητού μου, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία!
Ο κίνδυνος υπάρχει..
Κ όσοι καβαλάμε είμαστε "υποψήφιοι" δυστυχώς!!
[DOUBLEPOST=1539162467][/DOUBLEPOST]Καβάσο κ ξερό ψωμί..!!!:king:

 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.458
Reaction score
74.947
Αυτό το κτηνάκι το έχω μεγάλη καψούρα. Τέρας ροπής αλλά και δύναμης. Το δικό μου duke 640 μοιάζει μπροστά του ντιπ αναιμικό.... :whistling:
Το κοντέρ κλέβει πολύ. :o
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.740
Μηνύματα
2.874.572
Members
37.942
Νεότερο μέλος
koniklos
Top