Αγγελίες LP

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Έλεος πια παιδιά...συνέχεια εμφανίζονται αγγελίες που πουλάνε φύκια (μεταχειρισμένα LP της σειράς) για μεταξωτές κορδέλες (Σπάνιες εκδόσεις σε άριστη κατάσταση). Ακόμη και τιμές διπλάσιες από τις τρέχουσες του discogs ζητάνε (π.χ 15 ευρώ Mint στο discogs, 30 ευρώ στο avsite)
Θα μου πείτε, μην αγοράζεις ρε φίλε...προσφορά και ζήτηση...οκ το δέχομαι. Αλλά έχω το διακίωμα να το κριτικάρω...δεν γίνεται άλλο. Προσοχή λοιπόν οι αγοραστές. Ρίξτε πολλά άκυρα μπας και διορθωθούν μερικοί!
ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ..
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Έλεος πια παιδιά...συνέχεια εμφανίζονται αγγελίες που πουλάνε φύκια (μεταχειρισμένα LP της σειράς) για μεταξωτές κορδέλες (Σπάνιες εκδόσεις σε άριστη κατάσταση). Ακόμη και τιμές διπλάσιες από τις τρέχουσες του discogs ζητάνε (π.χ 15 ευρώ Mint στο discogs, 30 ευρώ στο avsite)
Θα μου πείτε, μην αγοράζεις ρε φίλε...προσφορά και ζήτηση...οκ το δέχομαι. Αλλά έχω το διακίωμα να το κριτικάρω...δεν γίνεται άλλο. Προσοχή λοιπόν οι αγοραστές. Ρίξτε πολλά άκυρα μπας και διορθωθούν μερικοί!
ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ..
Εσυ φταις που παίρνεις ακόμα δίσκους.:gotcha:

Μη μου πεις πως παίρνεις και κασέτες;

:lolsign:
 



ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
- ναί , σε 200 + χρόνια :)
Ομιλώ για τον χαμό που γίνεται. Λίγο παλιότερα (πριν γίνει trend .... μπλιαχ τι λέξη και αυτή!) που ήταν πιο ήσυχα τα πράγματα, έβρισκες Lp σε πιο λογικές τιμές. Το μυρίστηκαν και οι δισκογραφικές και νταν! πάρε στο κεφάλι 30-40€ για ένα βινύλιο. Το μόνο καλό είναι ότι ξαναβγήκαν μερικά δισκάκια που πλέον δεν τα βρίσκεις.
Άντε να περάσει λέμε....
Περαστικά μας Δρ. Σποκ!:D
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Η δισκοθηκη του καθενος ειναι το soundrack της ζωης του!

Η δισκοθηκη ειναι σαν μια βιβλιοθηκη δεν μπορει να αντικατασταθει απο κανενα στικακι η φακελο με δυαδικτιακα σκουπιδια που μαζευει ο καθενας στο pc του.

Ναι και με τα αρχεια του λαμπ τοπ και με ενα dac η streamer μπορεις να ακους μουσικη δεν ειναι ομως βινυλιο με ενα ωραιο εξωφυλλο η και εσωφυλλο στοιχων και με την διαδικασια της αγοραπωλησιας και σπανιοτητας ψαξιμο!
 



Μηνύματα
299
Reaction score
321
Έλεος πια παιδιά...συνέχεια εμφανίζονται αγγελίες που πουλάνε φύκια (μεταχειρισμένα LP της σειράς) για μεταξωτές κορδέλες (Σπάνιες εκδόσεις σε άριστη κατάσταση). Ακόμη και τιμές διπλάσιες από τις τρέχουσες του discogs ζητάνε (π.χ 15 ευρώ Mint στο discogs, 30 ευρώ στο avsite)
Θα μου πείτε, μην αγοράζεις ρε φίλε...προσφορά και ζήτηση...οκ το δέχομαι. Αλλά έχω το διακίωμα να το κριτικάρω...δεν γίνεται άλλο. Προσοχή λοιπόν οι αγοραστές. Ρίξτε πολλά άκυρα μπας και διορθωθούν μερικοί!
ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ..
Επεκτείνοντας τη σκέψη μου στις εκτός του σαιτ πωλήσεις βινυλίου, καθώς είτε μέσα είτε εκεί έξω η νοοτροπία ίδια είναι, να πω ότι οι τιμές στη χώρα μας έχουν πράγματι ξεφύγει. Ελάχιστα τα μαγαζιά πλέον με προσιτές τιμές, με δίσκους που λένε ως θέμα και σε αξιοπρεπή κατάσταση από 1 έως 5 ευρώ, και αυτό θαρρώ προς μοναστηράκι μεριά. Για το φεστιβάλ βινυλίου τις προάλλες δεν θα σχολιάσω. Τι να πεις...

Αγγλία, Γερμανία, Ολλανδία, απ' όπου συχνά αγοράζω δίσκους, και δεν εννοώ μέσω ebay, δίσκοι διαμάντια με 1 ευρώ, δίσκοι σούπερ διαμάντια 8 με 10 ευρώ. Κατάσταση εννοείται άριστη. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων τέλος πάντων.

Δεν καταλαβαίνω, με το να ανεβάζουν τις τιμές δεν βλέπουν πως χάνουν πελάτες? Δεν είναι προφανές ότι με χαμηλές τιμές, αντιθέτως, προσελκύουν κόσμο που θα αγοράσει συχνά και ποσότητα?

Ήμουν φανατικός πελάτης σε δισκάδικο στην Κυψέλη. Αγόραζα ποσότητες, και τι δεν έβρισκα. Στην τελευταία επίσκεψή μου δίσκο άξιο λόγου κάτω από 15 ευρώ δεν είδα. Μόνο τύπου "Γιώργος Σαλαμπάσης - σε ικετεύω", "Άννα Μαρώνη - τα κουμπιούτερ θα ρωτήσω" παίζανε στα 2-3 ευρώ.
Παρεμπιπτόντως τον Γιώργο τον γνώρισα προσωπικά και είναι ένας συμπαθέστατος άνθρωπος. Αλλά για το δίσκο του ούτε σεντ δε δίνω!
 
Last edited:


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ωραια φάση εινεί να μαζεύεις δίσκους και μετά να τους ακούς αρκεί να είναι συνειδητή επιλογή. Αν το κάνεις για να πάρεις την καλυτερη ποιότητα μάλλον πετάς τα λεφτα σου.
 










Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top