Προβληματικό subwoofer.

Μηνύματα
15
Reaction score
5
Καλημέρα/Καλησπέρα σε όλους,

δεν ξέρω εάν πρέπει, αλλά θα ήθελα να εκφράσω τον πόνο/θυμό/παράπονό μου με το subwoofer μου.

Δεν ξέρω επίσης εάν πρέπει να αποκαλύψω την μάρκα του.

Η ιστορία έχει ως εξής. Έχω ένα 5:1 σύστημα κι ενώ όλα τα ηχεία λειτουργούν μία χαρά το subwoofer από την πρώτη στιγμή βρε παιδιά έχει προβλήματα.

Το σύστημα το έχω γύρω στα 15 χρόνια (εντάξει....είναι πολλά). Αλλά ζήτημα είναι να έχει χρησιμοποιηθεί γύρω στις 20 φορές. Ειλικρινώς! Ο λόγος είναι απλός...με το που τα αγόρασα έφυγα στο εξωτερικό και πηγαίνω στην Ελλάδα σπανίως.

Να μήν τα πολυλογώ, το subwoofer από την πρώτη κιόλας εβδομάδα που το χρησιμοποιήσα σταμάτησε πλήρως να παίζει. Κατά καλή τύχη της εταιρείας, έφυγα στο εξωτερικό και δεν ασχολήθηκα καθόλου με το θέμα. Προσφάτως όμως ήλθα στην Ελλάδα για μεγαλύτερο διάστημα κι είπα να το φτιάξω. Αφού είδα κι έπαθα να βγάλω άκρη με την τεχνική υποστήριξη, βρήκα έναν τεχνίτη που έχει αναλάβει να επισκευάζει την εν λόγω μάρκα και τού το παρέδωσα προς επισκευή. Παιδιά, το πήγα δύο φορές εκεί, το επισκεύασαν, πλήρωσα και την δαπάνη της επισκευής...κι όμως ακόμα δεν παίζει!!!!!!!!!! Έπαιξε και τις δύο φορές για λιγότερο από δέκα λεπτά και πάλι τζίφος.

Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να το επισκευάσω πάλι! να το σπάσω στο κεφάλι του υπευθύνου της εταιρείας θα ήθελα...αλλά έλα που θα το πληρώνω μετά! χαχα

Αυτά τα ολίγα...συγγνώμη εάν ενόχλησα και ευχαριστώ για τον χρόνο και τον χώρο...
 


Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Καλημέρα.
Τι sub ειναι ,τι ζημιά σου εφτιαξαν,πως το οδηγείς ,και τι εννοεις τζιφος (σταματαει να παιζει?μπαινει σε protect?)
 

Μηνύματα
15
Reaction score
5
Παιδιά ο λόγος που δεν ανέφερα την μάρκα του είναι καθαρά για να μην δημιουργήσω την αίσθηση της δυσφημίσεως κλπ.

Τέλος πάντων, είναι CrystalAudio το sub.

Ναι, σταματάει πλήρως να παίζει. Οι ζημιές που είχε απ' ό,τι μού είπε ο τεχνικός ήταν κάτι πυκνωτές, ίσως και κάτι άλλο (λεπτομέρειες να 'πώ την αλήθεια δεν θυμάμαι :idk:). Τούς άλλαξε όλους, αλλά παρ' όλα αυτά, εξακολουθεί και δεν παίζει. Έπαιξε μόλις λίγα λεπτά και μετά τέλος...:(

Λογικά θα αναγκασθώ να ψάξω να αγοράσω κάτι άλλο.
[DOUBLEPOST=1541593964][/DOUBLEPOST]
Πες μας και ποιό είναι.

EDIT: Το βρήκα. :)
Το βρήκες τελικώς; αυτό σκέφθηκες; :smile:
 







argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
εσυ τι προτεινει 2κιλο ? το παιδι μπορει να πινει μπυρες..........
*ξερεις εσυ..............μονος σου δινεσαι..............
 

D

Dimkal

Guest
Δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει αυτο το post, αφου δεν αναφέρεις απολύτως τίποτα.
Εν πασει περιπτωση, εαν το θεμα σου είναι ο ενισχυτής του sub, υπαρχουν απειρα κιτ ετοιμα πχ στο site της γσλλικης audiophonics, και ακομα πιο απειρα στο ebay σε εξαιρετικα ενισχυτακια ταξης D που για το sub σου υπερ επαρκουν μη σου πω έτη φωτός καλυτερα
 

Μηνύματα
15
Reaction score
5
6972807330 Κώστας Τροβάς
ευχαριστώ!


Δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχει αυτο το post, αφου δεν αναφέρεις απολύτως τίποτα.
Εν πασει περιπτωση, εαν το θεμα σου είναι ο ενισχυτής του sub, υπαρχουν απειρα κιτ ετοιμα πχ στο site της γσλλικης audiophonics, και ακομα πιο απειρα στο ebay σε εξαιρετικα ενισχυτακια ταξης D που για το sub σου υπερ επαρκουν μη σου πω έτη φωτός καλυτερα
Γιατί δεν έχει νόημα; γιατί το λέτε αυτό; τι ακριβώς έπρεπε να γράψω για να έχει νόημα κατά την άποψή σας;
 

D

Dimkal

Guest
Στο αρχικο σας μηνυμα μιλατε υπερβολικά γενικα χωρις να εστιαζετε.
Πως περιμενετε βοήθεια ετσι;;
Εγω σας πρότεινα μια λυση εξω απο αντιπροσωπειες.
Εχετε ενα υγιες κουτι με μεγαφωνο, αφαιρουμε τον ενισχυτη και τοννεπισκευαζουμε.
Δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα σταματησα να πηγαινω χρονια σε καθε λογής αντιπροσώπους.
Μπορώ να σας βοηθησω να το φτιαξουμε.
 


Μηνύματα
15
Reaction score
5
Στο αρχικο σας μηνυμα μιλατε υπερβολικά γενικα χωρις να εστιαζετε.
Πως περιμενετε βοήθεια ετσι;;
Εγω σας πρότεινα μια λυση εξω απο αντιπροσωπειες.
Εχετε ενα υγιες κουτι με μεγαφωνο, αφαιρουμε τον ενισχυτη και τοννεπισκευαζουμε.
Δεν ειμαι επαγγελματιας αλλα σταματησα να πηγαινω χρονια σε καθε λογής αντιπροσώπους.
Μπορώ να σας βοηθησω να το φτιαξουμε.

Συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντησή μου, αλλά όπως έχω γράψει και πιο 'πάνω, ζώ στο εξωτερικό κι έρχομαι στην Ελλάδα όχι συχνά. Σάς ευχαριστώ πολύ. Ίσως παρεξήγησα ό,τι γράψατε.

Ο ενισχυτής του ηχείου πιστεύετε ότι είναι το πρόβλημα; Είναι συνηθισμένη βλάβη αυτή;
[DOUBLEPOST=1542968428][/DOUBLEPOST]
να υποθέσω ότι έχει συμβεί και σε άλλους με αυτή την μάρκα; :) :)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.172
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top