Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Μηνύματα
11
Reaction score
10
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία,
Θα ήθελα αν κάποιος φίλος έχει στην κατοχή του κάρτα ήχου Sound Blaster μοντέλο X-Fi Elite pro να με βοηθήσει (στο μέτρο του δυνατού). Το πρόβλημα μου ξεκινά ότι ενώ έχω τοποθετήσει την κάρτα ήχου στο PC μου δεν μπορώ να συνδέσω την εξωτερική κονσόλα που διαθέτει μέσω ενός ειδικού καλωδίου που διαθέτει η συγκεκριμένη κάρτα επειδή το έχω χάσει.Το συγκεκριμένο καλώδιο το ονομάζει ο κατασκευαστής AD_link, παρακάτω φαίνεται και σχετική φωτογραφία, το εν λόγω καλώδιο έχει δυο κοννέκτορες αρσενικούς των 26 pins τύπου D-Sub, και τα pins είναι κατανεμημένα σε τρεις γραμμές σε κάθε κοννέκτορα.
Προσπαθώντας να βρω λύση κατάφερα να βρω κοννέκτορα για την διασύνδεση της κάρτας με την κονσόλα όμως δεν γνωρίζω τις αντιστοιχίες των ακροδεκτών. Αν υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να με ενημερώσει για την αντιστοιχία των ακροδεκτών θα με βοηθήσει πάρα πολύ.Σας στέλνω και σχετικές φωτογραφίες
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.463
Το καλυτερο κατα την γνωμη μου ειναι να στειλεις ενα email στην creative για ανταλακτικο καλωδιο.
 



Μηνύματα
11
Reaction score
10
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία,
Θα ήθελα αν κάποιος φίλος έχει στην κατοχή του κάρτα ήχου Sound Blaster μοντέλο X-Fi Elite pro να με βοηθήσει (στο μέτρο του δυνατού). Το πρόβλημα μου ξεκινά ότι ενώ έχω τοποθετήσει την κάρτα ήχου στο PC μου δεν μπορώ να συνδέσω την εξωτερική κονσόλα που διαθέτει μέσω ενός ειδικού καλωδίου που διαθέτει η συγκεκριμένη κάρτα επειδή το έχω χάσει.Το συγκεκριμένο καλώδιο το ονομάζει ο κατασκευαστής AD_link, παρακάτω φαίνεται και σχετική φωτογραφία, το εν λόγω καλώδιο έχει δυο κοννέκτορες αρσενικούς των 26 pins τύπου D-Sub, και τα pins είναι κατανεμημένα σε τρεις γραμμές σε κάθε κοννέκτορα.
Προσπαθώντας να βρω λύση κατάφερα να βρω κοννέκτορα για την διασύνδεση της κάρτας με την κονσόλα όμως δεν γνωρίζω τις αντιστοιχίες των ακροδεκτών. Αν υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να με ενημερώσει για την αντιστοιχία των ακροδεκτών θα με βοηθήσει πάρα πολύ.Σας στέλνω και σχετικές φωτογραφίες
Το καλυτερο κατα την γνωμη μου ειναι να στειλεις ενα email στην creative για ανταλακτικο καλωδιο.
Μέχρι στιγμής το βλέπω σαν το πλέον πιθανό σενάριο.
[DOUBLEPOST=1547190670][/DOUBLEPOST]
παίζει να σου κάνει κάτι από δώ?
http://pinouts.ru/Multimedia/
Το έχω ψάξει παλαιότερα αλλά δυστυχώς δεν αφορά το συγκεκριμένο μοντέλο.
[DOUBLEPOST=1547190788][/DOUBLEPOST]
Καλημέρα

Για ρώτα αυτό τον τύπο στο ebay. Αναφέρει ότι το έχει.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https://www.ebay.com/ulk/itm/122410397206

Η αγγελία είναι για το ad_ext αλλά αναφέρει ότι το έχει αν τον ρωτήσεις.

Φιλικα Κωνσταντίνος
Και αυτός προσφέρει καλώδια για μοντέλα της Creative, όχι όμως για το X-Fi Elite Pro.......
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Bαλε αγγελια στο insomnia.gr .Καποιος θα εχει αναβαθμιστει και θα του εχει ξεμεινει
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top