Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Η βασική του ιδιότητα είναι να μοιράζει πόνο. >:(

Μετά, είναι πατέρας. :p

Επίσης, φίλος. 8-)

Οπότε, μπι γουόρντ. :angel:

Εκτός αυτών των βασικών, έχει κι άλλες σπουδαίες ιδιότητες, πχ αρσιβαρίστας και προπονητής, αλλά δεν έχει νόημα να μιλάμε για τις ιδιότητες του ζαπάντη, αλλά αντιθέτως, αξίζει να μιλήσουμε για την αγάπη που μοιράζει απλόχερα αν τον αδικήσεις. Πολύ αγάπη. Χωρίς προφυλακτικό.

Μπι γουόρντ δις. :smg:
 

Μηνύματα
950
Reaction score
1.128
Δεν σκοπεύω ν'απαντήσω ο ίδιος σε τέτοια ερωτήματα,ιδίως όταν δεν απευθύνονται στον υποφαινόμενο.

Ύστερα όμως από ομοειδή υπονοούμενα που διατυπώθηκαν στο θέμα με τη Λόλα,έχω να σημειώσω πως παρακολουθώντας όλα τα δημοσιεύματα του Zapantin από το πρώτο του μήνυμα στο avs τουλάχιστον,δεν έχει εκείνος λοξοδρομήσειι ούτε στο ελάχιστο πάνω σε όσα υποστηρίζει και όσα...ξεκατινιάζει.Και απ'όσο γνωρίζω δεν πρέπει να διατηρούσε την τωρινή του ιδιότητα από την αρχή.

Υπάρχουν αναπόφευκτα κάποια δημοσιεύματα διακρινόμενα από υψηλό...συντελεστή ανόδου και χαμηλό συντελεστή απόσβεσης.:p
(Οδήγηση ρεύματος αντί τάσης)
Δεν μιλώ με υπονοούμενα , ειναι συγκεκριμένη η απορία μου και όταν βλεπω πολύ πάθος σε τοποθετήσεις που στο τέλος της ημέρας αφορουν την ακρόαση μουσικής αναρωτιέμαι τι ωθεί ενηλικες να εκφράζονται ετσι . Ας μας εξηγησει ,αν θέλει, ο συμφορουμιτης.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλά έχετε ξεφύγει εντελώς.
Δεν βγαζουμε άκρη με τα όσα γράφετε , καλά δεν συζητώ για τον μπούτια ,
Αλλά και ΑΚΑΡΛΟΣ έχει ξεφύγ να το κοιτάξετε αυτό παιδγιά.
 

Μηνύματα
950
Reaction score
1.128
Η βασική του ιδιότητα είναι να μοιράζει πόνο. >:(

Μετά, είναι πατέρας. :p

Επίσης, φίλος. 8-)

Οπότε, μπι γουόρντ. :angel:

Εκτός αυτών των βασικών, έχει κι άλλες σπουδαίες ιδιότητες, πχ αρσιβαρίστας και προπονητής, αλλά δεν έχει νόημα να μιλάμε για τις ιδιότητες του ζαπάντη, αλλά αντιθέτως, αξίζει να μιλήσουμε για την αγάπη που μοιράζει απλόχερα αν τον αδικήσεις. Πολύ αγάπη. Χωρίς προφυλακτικό.

Μπι γουόρντ δις. :smg:
Κατάλαβα ,είναι πολλά τα λεφτά ,καλές δουλειές, χωρίςφατσούλες .
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλά έχετε ξεφύγει εντελώς.
Δεν βγαζουμε άκρη με τα όσα γράφετε , καλά δεν συζητώ για τον μπούτια ,
Αλλά και ΑΚΑΡΛΟΣ έχει ξεφύγ να το κοιτάξετε αυτό παιδγιά.
Άλλοι έχουν ξεφύγει από δέσιμο και άλλοι είναι για...δέσιμο.
Άλλοι κινδυνεύουν από πέσιμο και άλλοι από χ....ο.
:lolsign:
 



A

AKARL

Guest
Γεια σου ρε μάγκα Σουπουμουκού. Φαίδρος εδώ. :hi:

"Έπεισα" τον ΑΚΑΡΛ να μου δανείσει για λίγο το λογαργιαζμό του προκειμένου να σου πω δγυό λογάκια παστρικά και σταράτα. Υποσχέθηκα να είμαι κόζμιος ... και θα είμαι. :)

Πάμε λοιπόν:

Πω ρε φιλε,τετοια επιθεση?
Πίστεψέ με, "φίλε", δεν έχεις δει ακόμα τίποτε. Αν τα ανωτέρω τα θεωρείς επίθεση τότε ... you 're in for the ride of your life. :)

Δεν το περιμενα.
Και τι, ακριβώς, περίμενες; Να χαρώ; Να με αρέσει; Να συγκινηθώ; Να νιώσω ευγνωμοσύνη και υπερηφάνεια για την "ευγενέστατη", ουσιαστική και χρειαζούμενη παρέμβασή σου; Να νιώσω, τέλος πάντων, ένα θετικό συναίσθημα από τις ασύντακτες, αγράμματες, ατονικές και ειρωνικές ανοησίες σου;

Πας καλά; Υπάρχει ίχνος ενεργού εγκεφάλου στο κρανίο σου; Ειλικρινά θέλω να μάθω (με αποδείξεις παρακαλώ). :)

Προφανως θα αισθανθηκες προσβεβλημενος.
Έλα ρε τσάκαλε ... τσάκα το Νόμπελ Ευφυΐας για το 2019. Προφανώς, όμως, αυτό δεν κατέστη προφανή όταν αποφάσιζες ότι είχες την ανάγκη ή ότι έπρεπε να γράψεις τις ανοησίες που έγραψες. Μήπως τελικά υπάρχει μνιά κάπχοια ελπίδα για την περίπτωσή σου; :)

Και το συνεχιζεις και σε παρακατω ποσταρισματα.
Oh fuckin' yeah... και δεσμεύομαι να το συνεχίσω εις το διηνεκές ... σε κάθε μήνυμά σου που εκφεύγει του πολιτισμένου και ευγενικού πλαισίου διαλόγου. Διότι στο φόρουμ αυτό διεξάγεται, κατά κανόνα, ένας πολιτιζμένος και ενδιαφέρων (αν έγραφα ενδιαφέρον αποκλείεται να καταλάβαινες τη διαφορά, ε?) διάλογος ... δια του Λόγου. Αυτός είναι και ο μόνος ... λόγος που έχω επιλέξει να συμμετέχω. Ο πολιτιζμένος και ενδιαφέρων διάλογος προϋποθέτει, από την πλευρά των συμμετεχόντων, δγυό πραγματάκια:

α) Τη δυνατότητα χειριζμού των εργαλείων του λόγου και του Λόγου (υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις δυο έννοιες, πίστεψέ με) ούτως ώστε ο γράφων να γράφει ευκρινώς αυτό που θέλει να πει ΚΑΙ αυτό που θέλει να πει να δύναται να γίνει αντιληπτό από τον συνομιλητή του, και

β) Το περιεχόμενο του κάθε μηνύματος να έχει κάποιο νόημα ή λόγο ύπαρξης ή σκοπιμότητα ή ό,τι άλλο θέλεις προκειμένου να κινεί το ενδιαφέρον (νά 'τη η δγιαφορά, την έπχιασες τσάκαλε?) της άλλης πλευράς.

Όταν ο κάθε wannabe χαλιεντάς πετάγεται, ωσάν τη δυσώδη πορδή, σε σχετικά τε και άσχετα θέματα, προκειμένου να πουλήσει υφάκι και ειρωνία και τζάμπα μαγκιά τότε θεωρώ ότι τέτοιου είδους "συνεισφορά" εκτός από το να είναι ενοχλητική και δυσάρεστη ... περιττεύει. Αυτό θεωρώ ότι είναι αρκούντως απλό ώστε να είναι κατανοητό ακόμα και από εσένα. Διότι, αγαπητέ "φίλε" το κάνεις καθ' έξιν και κατ' εξακολούθησιν. Και αυτό τελειώνει εδώ. :)

Δεν θα ειχα προβλημα να σου ζητησω συγγνωμη αφου θιχτηκες αλλα δεν το κανω γιατι μου θυμισες κατι που λενε στα μερη μου : χθεσινοι π@@@δες σημερινοι κwλ@@@@αδες.
Κωστής Παλαμάς! :)

Το λοιπόν, "φίλε" μου καλέ: Αποφάσισε πως θέλεις να πορευθείς από ΄δω και πέρα γιατί για όσο καιρό είμαι μέλος του φόρουμ όποτε εντοπίζω μήνυμά σου, σαν αυτά τα πάμπολλα που έχω ήδη εντοπίσει, το οποίο είναι ειρωνικό, προσβλητικό, μειωτικό, π@π@ργι@ και άχρηστο πίστεψέ με θα σου δίνω να καταλάβεις τι σόι μ@λ@κίες λες. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. :)

:):angel::) ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ, ΦΑΙΔΡΟΣ :):angel::)
 
Last edited by a moderator:



Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απορία , οι χομπίστες των δυο προσεγγίσεων ίσως και να παθιάζονται για τις επιλογές τους δηλαδή που τα χώσανε (για χρήματα μιλάω).
Εσείς ως dealer ενισχυτικών class d καταννοώ να παίρνετε θέση αλλά να μιλάτε για θράσος ,σε ποιούς -ποιός?
ΑΥΤΟΣ! >:(
Να 'τον άμα θέλεις να τον δεις! >:(


Όπως γράφει και ο Bhutiaς παρακάτω:


Δεν σκοπεύω ν'απαντήσω ο ίδιος σε τέτοια ερωτήματα,ιδίως όταν δεν απευθύνονται στον υποφαινόμενο.

Ύστερα όμως από ομοειδή υπονοούμενα που διατυπώθηκαν στο θέμα με τη Λόλα,έχω να σημειώσω πως παρακολουθώντας όλα τα δημοσιεύματα του Zapantin από το πρώτο του μήνυμα στο avs τουλάχιστον,διαπιστώνεται ότι δεν έχει εκείνος λοξοδρομήσει ούτε στο ελάχιστο πάνω σε όσα υποστηρίζει και όσα...ξεκατινιάζει.Και απ'όσο γνωρίζω δεν πρέπει να διατηρούσε την τωρινή του ιδιότητα από την αρχή.

...
έγινα μέλος του avsite στις 20 Δεκεμβρίου του 2009.
Και τα παρακάτω ήταν τα πρώτα μου μηνύματα:

Απάντηση: ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ

Θεωρώντας δεδομένο ότι μιλάμε για κατάταξη με βάση την πιστότητα αναπαραγωγής και όχι καταστάσεις πουλ-μουρ, η λίστα μου, σε αλφαβητική σειρά, έχει ως εξής:

Α. Ηχεία
1. Adam, η σειρά monitor
2. Dynaudio, η σειρά monitor
3. Focal, η σειρά monitor
4. Genelec, η σειρά monitor
5. Klein + Hummel, η σειρά monitor
Άντε, να βάλω και τα (καταπληκτικά κατά τα άλλα) Lipinski Sound L-707 (+ υπογούφερ φυσικά) πακέτο με τα μονομπλόκια L-301, παρότι αυτό το παθητικό κροσσόβερ μου κάθεται στο στομάχι βρε αδερφέ μου.

Β. Ενισχυτές
Δεν ασχολούμαι. Αν ντε και καλά θέλετε κάποιον επιλέξτε διακοπτικό (hypex, tripath...)


Γ. Πηγές.
PC + Στουντιάκή κάρτα ήχου + Στουντιακό Dac
Mac + Metric Halo ULN-8 (ο μόνος λόγος για να πάρεις Mac)

Απάντηση: ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ

Ξέχασα τα ενεργά ATC - πιθανώς και άλλα...
Από την άλλη, μια λίστα αν δε μπορεί να έιναι πλήρης οφείλει τουλάχιστον να έιναι αντιπροσωπευτική.

OΕΜ/Dealer της Hypex έγινα την άνοιξη του 2017.
Δεν κατάλαβα, αυτά που υποστήριζα ως χομπίστας δε μπορώ να τα υποστηρίζω και ως επαγγελματίας ΕΠΤΑ+ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ; >:(>:(>:(
Και μάλιστα έχοντας και σπουδές στο αντικείμενο (Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΕΜΠ);

Εσύ ως τι μιλάς ΡE; >:(>:(>:(



Δεν μιλώ με υπονοούμενα , ειναι συγκεκριμένη η απορία μου και όταν βλεπω πολύ πάθος σε τοποθετήσεις που στο τέλος της ημέρας αφορουν την ακρόαση μουσικής αναρωτιέμαι τι ωθεί ενηλικες να εκφράζονται ετσι . Ας μας εξηγησει ,αν θέλει, ο συμφορουμιτης.

Κι όμως μιλάς, όπως όλοι οι κουραδόμαγκες: >:(


Η βασική του ιδιότητα είναι να μοιράζει πόνο. >:(

Μετά, είναι πατέρας. :p

Επίσης, φίλος. 8-)

Οπότε, μπι γουόρντ. :angel:

Εκτός αυτών των βασικών, έχει κι άλλες σπουδαίες ιδιότητες, πχ αρσιβαρίστας και προπονητής, αλλά δεν έχει νόημα να μιλάμε για τις ιδιότητες του ζαπάντη, αλλά αντιθέτως, αξίζει να μιλήσουμε για την αγάπη που μοιράζει απλόχερα αν τον αδικήσεις. Πολύ αγάπη. Χωρίς προφυλακτικό.

Μπι γουόρντ δις. :smg:

Κατάλαβα ,είναι πολλά τα λεφτά ,καλές δουλειές, χωρίςφατσούλες .
Εδώ δηλαδή τι έλεγες;
Εννοούσες ή υπονοούσες; >:(



Εξυπνάδες.
Καταλαβαίνω τη δυσκολία σας αλλά δεν πειράζει , μερικοι δεν κρατιούνται να μας μαλωσουν που δεν τσιμπάμε,καλή καρδιά .
Εδώ τι έλεγες;
Εννοούσες ή υπονοούσες; >:(



Πριν αλέκτορα φωνήσαι τρις...

...
Βλέπεις, οι χαλιεντάδες (και όσοι τους σιγοντάρουν...) είναι εντελώς ανίκανοι να παράξουν περιεχόμενο, και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πετάγονται σαν πορδές και να χαλάνε θέματα τρίτων, να θίγονται οι ίδιοι όταν θίγεται μηχάνημά τους,
να απαντούν σε χαρακτηρισμούς μηχανημάτων με χαρακτηρισμούς ανθρώπων ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΓΑΜ... ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ >:( , να ρουφιανεύουν σαν κατίνες, και, όταν όλα αυτά τελειώσουν, να κλαίνε σαν τις little biches που είναι. :p

Συνεχίστε το και έχουμε χρόνο και για το κλάμα... >:(


ΥΓ.
Special mention και σε κάτι χειροκροτητές (κλακαδόρους που λένε και κάτι spanomalakes) των εν λόγω κατινών, που είναι 100 φορές πιο ξεφτιλισμένες.

ΥΓ 2.
Σε αντίθεση με κάτι κουραδόμαγκες του πληκτρολογίου που face to face κλ@νουν μέντες, εγώ γίνομαι πιο extreme.
TRY ME! >:(
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Για χαλαρώστε λ΄γο ρε μάγκες.
[DOUBLEPOST=1547757924][/DOUBLEPOST]
Άλλοι έχουν ξεφύγει από δέσιμο και άλλοι είναι για...δέσιμο.
Άλλοι κινδυνεύουν από πέσιμο και άλλοι από χ....ο.
:lolsign:
Αυτό ακριβώς άρα πρόσεχε
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Για χαλαρώστε λ΄γο ρε μάγκες.
[DOUBLEPOST=1547757924][/DOUBLEPOST]
Αυτό ακριβώς άρα πρόσεχε
Κατά δική σου παραδοχή εμείς ξεφύγαμε,τί να προσέξουμε;
Ας προσέξουν όσοι...δεν έχουν ξεφύγει.;)
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Aλεξ, εισαι στο οριο να χασεις το δικιο σου...Σταματησε το. Οσοι ηταν να καταλαβουν, καταλαβαν. Εξ' αλλου, δυστυχως υπαρχουν και χειροτερα. Ζουν αναμεσα μας αυτοι που αρνουνται την επιστημη το 2019, ακουνε καλωδια, μιλουν με το θεο και...τρωνε σουβλακια.:o:o:D
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Κατά δική σου παραδοχή εμείς ξεφύγαμε,τί να προσέξουμε;
Ας προσέξουν όσοι...δεν έχουν ξεφύγει.;)
Κατά δική σου παραδοχή εμείς ξεφύγαμε,τί να προσέξουμε;
Ας προσέξουν όσοι...δεν έχουν ξεφύγει.;)
Μμμμ ότι πεις αφέντη μ
 


Μηνύματα
950
Reaction score
1.128
Δεν καταλαβαίνεις τίποτα.
Δεν υπάρχει ουδεμία δυσκολία.
Αφού δεν καταλαβαίνω τίποτα γιατί αυτή η ταραχή οι ευθείες απειλές απο editors , η ανοχή σε πεζοδρομιακου τυπου εκφρασεις από αποφοίτους ΕΜΠ sic , με αφορμή την ηχητική απόδοση του crown ;
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.587
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top