Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Παρένθεση:

Είναι ευπρόσδεκτες εκ μέρους μου οι διορθώσεις του τύπου "geithain γκαιτχαιν, όχι γκειθειν", και καλώς γίνανε, γίνονται και να γίνονται.

Άμα πάντως γίνω πλούσιος, θα ζμπρώξω τα Κλάιν Μάιν να πάρω γκέϊθέϊν. Πιο γκέι, ψοφάς, μέχρι και διαλυτικά έβαλα! :drinks:
We love Ear!!:thumbsup:
 


A

AKARL

Guest
Τελικά πχοιον λαμπάτο πήρες τότενες μρε Άκαρλε?:D
Ωραίες ,ανέμελες εποχές...μέχρι και ο αμπζέντης σου έβανε λάικ...:p:p:p
Αχ τι με θύμησε ο Σουπουμουκούς ... τα πρώτα μου δειλά γραπτά βήματα στο αβουσάϊτ. Έχω συγκινηθεί ... από την τερατώδη άγνοιά μου σε στοιχειώδη θέματα αναπαραγωγής υψηλής πιστότητας ενώ θεωρούσα, τρομάρα μου, ότι ήκσερα μπόλικα πράγματα... :D

Τεσπά, από τότε έρευσαν τονς οφ γουώτερ άντερ δε μπριτζ που λένε στο χωργιό μου.

Ρε συ Χαρούλη ειλικρινά σου μιλάω το τι μπινελίκι είχα ρίξει, από μέσα μου, στους Ποδαφτχιάδες και τους άλλους Ορθολογιστές δε λέγεται...

Κάθησα, όμως, και σκέφτηκα: τι, ακριβώς, και για ποιόν λόγο λένε αυτά που λένε οι σκ@τοcarγιόληδες; Μήπως λέω εγώ μ@λ@κίες και έχουν δίκιο αυτοί οι >:(^%&*%$$@#()&$@#>:(;

Βάλε και ως κερασάκι στην, χμμμμ, Τούρτα, το πλέον εύληπτο κείμενο στην γραπτή ιστορία του Μπούτχια και μπορείς αβάδιστα να συμπεράνεις το προφανές:

Δεν αγόρασα λαμπάτο ολοκληρωμένο γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν ένα τεράστιο λάθος. Και, in hindsight, τους είμαι ευγνώμων.

Είμαι, λοιπόν, κατά Σουπουμουκού* ένας Ευγνώμων Γενίτσαρος.







* Note to self: Όσο το καλοσκέφτομαι ένα βαρβάτο "φιλικό" zone press από τον Φαίδρο το ζητάει το κwλιό του Σουπουμουκού. Οψόμεθα... :sneaky: :spiteful:
 

gid

Μηνύματα
7.409
Reaction score
8.645
Οχι 2500 αλλα και 500 να ειχε δεν θα ασχολιοταν κανεις. Λογω χαμηλης τιμης πουλαει οτι πουλαει. Καποιοι προσπαθουν να τον περασουν σαν το κελεπουρι της χιλιετας. Δικαιωμα τους. Αλλα το μηχανακι δεν κανει για οικιακο συστημα. Τελος. Ολα τα καλα κοστιζουν ακριβα. Ετος 2019. Ισως το 1970 να γινοταν κατι.
Βλέποντας τα γραφόμενά σου στο θέμα θα σου κάνω μια κάπως "προσωπική" ερώτηση κι εσύ, αν βέβαια θέλεις, απαντάς.

Τα τελευταία 20 χρόνια, τι τάξης ποσό έχεις "επενδύσει" σε ενισχυτικά;
 

A

AKARL

Guest
Βλέποντας τα γραφόμενά σου στο θέμα θα σου κάνω μια κάπως "προσωπική" ερώτηση κι εσύ, αν βέβαια θέλεις, απαντάς.

Τα τελευταία 20 χρόνια, τι τάξης ποσό έχεις "επενδύσει" σε ενισχυτικά;
Η ερώτηση αφορά εις εμέ;
 

S

sk4t4

Guest
το ίδιο πουλούσε με λογότυπο μεριντιαν σα ψηφιακό ομοαξονικό καλώδιο.
Κατασκευη VDH ηταν το καλωδιο.Να συμπερανω λοιπον οτι το κοινο RG επαιζε καλυτερα απο τα προηγουμενα καλωδια σου.Ελα ομως που σε μενα συνεβη το αντιθετο!Το RG ηταν για πεταμα,διπλα,οχι σε πανακριβα καλωδια οπως τα δικα σου,αλλα σε φθηνο Audioquest.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.391
Reaction score
125.533
Κατασκευη VDH ηταν το καλωδιο.Να συμπερανω λοιπον οτι το κοινο RG επαιζε καλυτερα απο τα προηγουμενα καλωδια σου.Ελα ομως που σε μενα συνεβη το αντιθετο!Το RG ηταν για πεταμα,διπλα,οχι σε πανακριβα καλωδια οπως τα δικα σου,αλλα σε φθηνο Audioquest.
Άρα;

Άρα τίποτα.
Αυτό είναι το μόνο σαφές.
Τι πο τα.
Μηδέν.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Βρε Κρητικακι, δεν πρεπει να στενοχωριεσαι με την προσφωνηση ''Γενιτσαρος''. Οι Γενιτσαροι ητο υπερεπιλεκτο Σωμα των Οθωμανων, η αφροκρεμα του Τουρκικου στρατου. Δεν γινοταν ο πασα εις Γενιτσαρος! Προφανως, ο κυριος που σε αποκαλεσε ετσι, εχει πλημμελεις γνωσεις για το αντικειμενο.:p

Καθηστε καλα γιατι θα φτιαξω δικο μου σαιτ που θα λεγεται ''Real Audio-Video on pdf site'', θα ''παρω'' ολους τους καλους σαν admin που θα ειμαι και θα σας αφησω τους χαλιενταδες να τρωγεστε μεταξυ σας ποιος το εχει πιο βαρυ το...πικαπ.:D:D:D Θα το διαλυσω εγω το αβσαιτ..!!!!:lol::lol::lol::gotcha:
 

A

AKARL

Guest
Βρε Κρητικακι, δεν πρεπει να στενοχωριεσαι με την προσφωνηση ''Γενιτσαρος''. Οι Γενιτσαροι ητο υπερεπιλεκτο Σωμα των Οθωμανων, η αφροκρεμα του Τουρκικου στρατου. Δεν γινοταν ο πασα εις Γενιτσαρος! Προφανως, ο κυριος που σε αποκαλεσε ετσι, εχει πλημμελεις γνωσεις για το αντικειμενο.:p
Ουδόλως στεναχωρήθην καλή μου Ροσινάντε. Αλήθεια το λέω. :)

Τυγχάνει να γνωρίζω αρκετά καλά τα περί της ταυτότητας και της δράσης των Γενιτσάρων.

Ορθά, επίσης, επισημαίνεις ότι ο Σουπουμουκού έχει, τουλάχιστον, πλημμελείς γνώσεις και σε αυτό το αντικείμενο.

Ευκόλως, λοιπόν, μπορείς να συμπεράνεις ότι η συγκρατημένη αντίδρασή είχε να κάνει με την σημασιοδότηση του συγκεκριμένου όρου από τον εν λόγω κύριο.

Δεν είμαι άνθρωπος που επιζητά την αντιπαράθεση αλλά δεν την αποφεύγω αν προκληθώ. Προκειμένου, λοιπόν, να εφαρμόσω διαλεκτικούς "κανόνες Οθωμανικού Δικαίου", προτίμησα να απαντήσω με τρόπο ο οποίος καθιστά σαφή τα επακόλουθα των αναίτιων και ανάρμοστων. προκλήσεων. Ο νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω... :sneaky:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Βρε Κρητικακι, δεν πρεπει να στενοχωριεσαι με την προσφωνηση ''Γενιτσαρος''. Οι Γενιτσαροι ητο υπερεπιλεκτο Σωμα των Οθωμανων, η αφροκρεμα του Τουρκικου στρατου. Δεν γινοταν ο πασα εις Γενιτσαρος! Προφανως, ο κυριος που σε αποκαλεσε ετσι, εχει πλημμελεις γνωσεις για το αντικειμενο.:p

Καθηστε καλα γιατι θα φτιαξω δικο μου σαιτ που θα λεγεται ''Real Audio-Video on pdf site'', θα ''παρω'' ολους τους καλους σαν admin που θα ειμαι και θα σας αφησω τους χαλιενταδες να τρωγεστε μεταξυ σας ποιος το εχει πιο βαρυ το...πικαπ.:D:D:D Θα το διαλυσω εγω το αβσαιτ..!!!!:lol::lol::lol::gotcha:

Μπα...
Αν οι "καλοί" φύγουν ή σταματήσουν να γράφουν, η κατηγορία audio του avsite θα πεθάνει τάχιστα.
Απλά δες τα υπόλοιπα ελληνικά audio fora...
Βλέπεις, οι χαλιεντάδες (και όσοι τους σιγοντάρουν...) είναι εντελώς ανίκανοι να παράξουν περιεχόμενο, και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πετάγονται σαν πορδές και να χαλάνε θέματα τρίτων, να θίγονται οι ίδιοι όταν θίγεται μηχάνημά τους, να απαντούν σε χαρακτηρισμούς μηχανημάτων με χαρακτηρισμούς ανθρώπων ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΓΑΜ... ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ >:( , να ρουφιανεύουν σαν κατίνες, και, όταν όλα αυτά τελειώσουν, να κλαίνε σαν τις little biches που είναι. :p
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ουδόλως στεναχωρήθην καλή μου Ροσινάντε. Αλήθεια το λέω. :)

Τυγχάνει να γνωρίζω αρκετά καλά τα περί της ταυτότητας και της δράσης των Γενιτσάρων.

Ορθά, επίσης, επισημαίνεις ότι ο Σουπουμουκού έχει, τουλάχιστον, πλημμελείς γνώσεις και σε αυτό το αντικείμενο.

Ευκόλως, λοιπόν, μπορείς να συμπεράνεις ότι η συγκρατημένη αντίδρασή είχε να κάνει με την σημασιοδότηση του συγκεκριμένου όρου από τον εν λόγω κύριο.

Δεν είμαι άνθρωπος που επιζητά την αντιπαράθεση αλλά δεν την αποφεύγω αν προκληθώ. Προκειμένου, λοιπόν, να εφαρμόσω διαλεκτικούς "κανόνες Οθωμανικού Δικαίου", προτίμησα να απαντήσω με τρόπο ο οποίος καθιστά σαφή τα επακόλουθα των αναίτιων και ανάρμοστων. προκλήσεων. Ο νοών νοείτω και ουαί τω ανοήτω... :sneaky:
Μρε ασε δα τσι συνορισες - να παμε θελει το σαβατο στου πιπιτζι για εφοδο ?
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Βλέποντας τα γραφόμενά σου στο θέμα θα σου κάνω μια κάπως "προσωπική" ερώτηση κι εσύ, αν βέβαια θέλεις, απαντάς.

Τα τελευταία 20 χρόνια, τι τάξης ποσό έχεις "επενδύσει" σε ενισχυτικά;
Ουσιαστικα μηδεν, διοτι παντα αγοραζα μεταχειρισμενα και τα πουλαγα σε παραπλησια τιμη.
 


Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Μπα...
Αν οι "καλοί" φύγουν ή σταματήσουν να γράφουν, η κατηγορία audio του avsite θα πεθάνει τάχιστα.
Απλά δες τα υπόλοιπα ελληνικά audio fora...
Βλέπεις, οι χαλιεντάδες (και όσοι τους σιγοντάρουν...) είναι εντελώς ανίκανοι να παράξουν περιεχόμενο, και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πετάγονται σαν πορδές και να χαλάνε θέματα τρίτων, να θίγονται οι ίδιοι όταν θίγεται μηχάνημά τους, να απαντούν σε χαρακτηρισμούς μηχανημάτων με χαρακτηρισμούς ανθρώπων ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΓΑΜ... ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ >:( , να ρουφιανεύουν σαν κατίνες, και, όταν όλα αυτά τελειώσουν, να κλαίνε σαν τις little biches που είναι. :p
 



Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Μπα...
Αν οι "καλοί" φύγουν ή σταματήσουν να γράφουν, η κατηγορία audio του avsite θα πεθάνει τάχιστα.
Απλά δες τα υπόλοιπα ελληνικά audio fora...
Βλέπεις, οι χαλιεντάδες (και όσοι τους σιγοντάρουν...) είναι εντελώς ανίκανοι να παράξουν περιεχόμενο, και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πετάγονται σαν πορδές και να χαλάνε θέματα τρίτων, να θίγονται οι ίδιοι όταν θίγεται μηχάνημά τους, να απαντούν σε χαρακτηρισμούς μηχανημάτων με χαρακτηρισμούς ανθρώπων ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΓΑΜ... ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ >:( , να ρουφιανεύουν σαν κατίνες, και, όταν όλα αυτά τελειώσουν, να κλαίνε σαν τις little biches που είναι. :p
Απορία , οι χομπίστες των δυο προσεγγίσεων ίσως και να παθιάζονται για τις επιλογές τους δηλαδή που τα χώσανε (για χρήματα μιλάω).
Εσείς ως dealer ενισχυτικών class d καταννοώ να παίρνετε θέση αλλά να μιλάτε για θράσος ,σε ποιούς -ποιός?
 
Last edited:

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Απορία , οι χομπίστες των δυο προσεγγίσεων ίσως και να παθιάζονται για τις επιλογές τους δηλαδή που τα χώσανε (για χρήματα μιλάω).
Εσείς ως dealer ενισχυτικών class d καταννοώ να παίρνεται θέση αλλά να μιλάτε για θράσσος ,σε ποιούς -ποιός?
νομίζω αναφέρεται σε γειτονικό φόρουμ
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Ο ίδγιος είμαι. ;)

Ναι, και προφανώς είχα, εν αντιθέσει με άλλους, την απαιτούμενη στοιχειώδη ευφυΐα προκειμένου: 1) να θέλω και να μπορώ και 2) να μην αφήσω την ημιμάθεια ή τα όποια συμπλέγματά μου να με εμποδίσουν να "δω το φως" - όπως ατονικά και ασύντακτα λες.

Δεδομένου ότι εντός δυο, συντακτικά τραγικών και με χρήση του ατονικού, γραμμών μου κάνεις δυο προτροπές και έναν χαρακτηριζμό νοιώθω μια ακατανίκητη επιθυμία να σου ανταποδώσω τα ίσα:

1) Μάθε γραφή και ανάγνωση. :)

2) Απόκτησε αίσθηση του χιούμορ και κοινωνική ευπροσηγορία (αυτό googlαρέ το αν δεν το κσέρεις). :)

3) Χαλιεντά. :):drinks:

Πω ρε φιλε,τετοια επιθεση? Δεν το περιμενα. Προφανως θα αισθανθηκες προσβεβλημενος.Και το συνεχιζεις και σε παρακατω ποσταρισματα.Δεν θα ειχα προβλημα να σου ζητησω συγγνωμη αφου θιχτηκες αλλα δεν το κανω γιατι μου θυμισες κατι που λενε στα μερη μου : χθεσινοι π@@@δες σημερινοι κwλ@@@@αδες.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μπα...
Αν οι "καλοί" φύγουν ή σταματήσουν να γράφουν, η κατηγορία audio του avsite θα πεθάνει τάχιστα.
Απλά δες τα υπόλοιπα ελληνικά audio fora...
Βλέπεις, οι χαλιεντάδες (και όσοι τους σιγοντάρουν...) είναι εντελώς ανίκανοι να παράξουν περιεχόμενο, και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να πετάγονται σαν πορδές και να χαλάνε θέματα τρίτων, να θίγονται οι ίδιοι όταν θίγεται μηχάνημά τους, να απαντούν σε χαρακτηρισμούς μηχανημάτων με χαρακτηρισμούς ανθρώπων ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟ ΓΑΜ... ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΕΥΓΕΝΕΙΑ >:( , να ρουφιανεύουν σαν κατίνες, και, όταν όλα αυτά τελειώσουν, να κλαίνε σαν τις little biches που είναι. :p
Απορία , οι χομπίστες των δυο προσεγγίσεων ίσως και να παθιάζονται για τις επιλογές τους δηλαδή που τα χώσανε (για χρήματα μιλάω).
Εσείς ως dealer ενισχυτικών class d καταννοώ να παίρνετε θέση αλλά να μιλάτε για θράσος ,σε ποιούς -ποιός?
Δεν σκοπεύω ν'απαντήσω ο ίδιος σε τέτοια ερωτήματα,ιδίως όταν δεν απευθύνονται στον υποφαινόμενο.

Ύστερα όμως από ομοειδή υπονοούμενα που διατυπώθηκαν στο θέμα με τη Λόλα,έχω να σημειώσω πως παρακολουθώντας όλα τα δημοσιεύματα του Zapantin από το πρώτο του μήνυμα στο avs τουλάχιστον,διαπιστώνεται ότι δεν έχει εκείνος λοξοδρομήσειι ούτε στο ελάχιστο πάνω σε όσα υποστηρίζει και όσα...ξεκατινιάζει.Και απ'όσο γνωρίζω δεν πρέπει να διατηρούσε την τωρινή του ιδιότητα από την αρχή.
Υπάρχουν αναπόφευκτα κάποια δημοσιεύματα διακρινόμενα από υψηλό...συντελεστή ανόδου και χαμηλό συντελεστή απόσβεσης.:p
(Οδήγηση ρεύματος αντί τάσης)
 
Last edited:

Status
Not open for further replies.

Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.492
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top