Long Play


Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Ωραίον κείμενον! Εις την καθαρεύουσαν!!:)
Ενδιαφέρον θα ήταν να ξέραμε τον συγγραφέα και τη χρονολογία...
Υποψιάζομαι οτί ''ευρέθη εις το εσωτερικόν δίσκου βινυλίου ''.;)
[DOUBLEPOST=1549815906][/DOUBLEPOST]και μιας και έχουμε ανοίξει θέματα περί συντηρήσεως LP έχω να παρατηρήσω οτί όλα τα χρόνια που ψωνίζω από τα μεταχειρισμένα έχω βρεί δίσκους απο ''άψογη κατάσταση'' ως άθλια. Στη κλασική μουσική αλλά και στη jazz δεν έχω βρεί ποτέ κάτω του μετρίου.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ωραίον κείμενον! Εις την καθαρεύουσαν!!:)
Ενδιαφέρον θα ήταν να ξέραμε τον συγγραφέα και τη χρονολογία...
Υποψιάζομαι οτί ''ευρέθη εις το εσωτερικόν δίσκου βινυλίου ''.;)
Μαλλον ο τοτε αντιπροσωπος της DUAL ".....εν Ελλαδι......." :laugh:
Το "μην εγγιζετε τας αυλακας" .....ολα τα λεφτα .............
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Μαλλον ο τοτε αντιπροσωπος της DUAL ".....εν Ελλαδι......." :laugh:
Ε μπράβο του τότε για τις οδηγίες και όποιος τις ακολούθησε έχει ακόμα τους δίσκους σαν καινουριούς,όπως λέγαμε και στο άλλο θέμα..
Γι αυτό εγώ έχω ένα dual του 86(made in Germany) και με ένα μικρό σέρβις γυρνάει ακόμα...

και ''η βελόνη από σάπφειρον'' τι σου λέει?κι αλλά λεφτα:p
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
,,, και μιας και έχουμε ανοίξει θέματα περί συντηρήσεως LP έχω να παρατηρήσω οτί όλα τα χρόνια που ψωνίζω από τα μεταχειρισμένα έχω βρεί δίσκους απο ''άψογη κατάσταση'' ως άθλια. Στη κλασική μουσική αλλά και στη jazz δεν έχω βρεί ποτέ κάτω του μετρίου.

- ίσως γιατί δεν κανιβαλιστηκαν σε πάρτι, έπαιξαν σε καλοστημενα σετ, έχουν περάσει από χέρια έμπειρων χρηστών κλπ
 


Μηνύματα
842
Reaction score
714
στη jazz δεν έχω βρεί ποτέ κάτω του μετρίου.
Υποθέτω ούτε σε μέτρια τιμή. Εγώ πέτυχα μια συλλογή από jazz που κάποιος ξεφορτώθηκε και τπτ δεν ήταν σε νορμάλ τιμή. Όλα ήταν από είκοσι βάλε ευρωπαϊκά Παρακαλάω να τελειώσει η μόδα αυτή μπας και μπουν τα πράγματα στη θέση τους.
 

Μηνύματα
1.443
Reaction score
1.101
Υποθέτω ούτε σε μέτρια τιμή. Εγώ πέτυχα μια συλλογή από jazz που κάποιος ξεφορτώθηκε και τπτ δεν ήταν σε νορμάλ τιμή. Όλα ήταν από είκοσι βάλε ευρωπαϊκά Παρακαλάω να τελειώσει η μόδα αυτή μπας και μπουν τα πράγματα στη θέση τους.
Για τη τζάζ έχεις δίκιο. Είναι υπερτιμημένα.Εχω πολύ λίγα και αυτά κάτι επανεκδόσεις από εταιρείες άγνωστες. Τα περισσότερα τζάζ άλμπουμ που με ενδιαφέρουν τα έχω πάρει σε cd λόγω κόστους.
Το αντίθετο συμβαίνει με τη κλασική. Ίσως λόγω πληθώρας ηχογραφήσεων και εκτελέσεων βρίσκεις από 1 ευρώ και μάλιστα σε πολύ καλή κατάσταση.τωρα που το σκέφτομαι δεν έχω βρει δίσκο κλασικής με σοβαρή φθορά.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top