Μετακόμιση σε νέο χώρο almost complete (daharis666)


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Ρε συ θα πρεπει να βάλεις μια κάμερα οταν ανταλλάσσεται απόψεις με την γυναίκα σου....:lolsign:
Θα γίνουν viral και θα χεστουμε στο γέλιο .....
Μην ξεγελιέσαι απ' αυτά που γράφει ο κυρ - Νταχάρης. Από μια φωτό που πόσταρε ο τριαντάφυλλο - Αθήνα κατάλαβα μάλλον ότι τα αντίθετα συμβαίνουν.... Δεν γίνεται να ούμε μια κυρία η οποία έχει και πικάπ να καταπιέζει τον 666. Σίγουρα αυτή θα λέει πάρε επαγγελματικά με μεγάλο γούφερ κι αυτός θα επιμένει εκεί να κρατήσει την μαγεμένη κρυσταλλιέρα...... :laugh:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
θα χρειαστεί να αφαιρεθεί μήπως κ η μπάρλα του ηχείου;

μπάφλα γκαντεμ ιτ τ9>:(:p:roflmao:
Δεν ξέρω αν βγαίνει η μπάφλα στα 8340 και, αν ναι, πόσο πάχος έχει για να κερδίσεις βάθος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ρε συ θα πρεπει να βάλεις μια κάμερα οταν ανταλλάσσεται απόψεις με την γυναίκα σου....:lolsign:
Θα γίνουν viral και θα χεστουμε στο γέλιο .....:lol::lol::lol:
θέλεις γενικά πλάνα χώρου ή να κολλήσουμε από μια gopro στο κούτελο για να μπεις στο πετσί του ρόλου?
:laugh::roflmao:
[DOUBLEPOST=1549842719][/DOUBLEPOST]
Δεν ξέρω αν βγαίνει η μπάφλα στα 8320 και, αν ναι, πόσο πάχος έχει για να κερδίσεις βάθος.
:laugh:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.655
βλέποντας τους συντελεστές απορρόφησης ανάλογα με την πυκνότητα του πετροβάμβακα

http://www.lazarakis-constructions.gr/files/1821.pdf
θέλουμε 150kg για να πιάνουμε και περισσότερο στις χαμηλές
ή για να μην ξεφεύγουμε σε συντελεστή άνω του 1 στις υψηλές?
150.
Δε σε ενδιαφέρουν οι υψηλές, σίγουρα όχι εκεί.
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
αναφερόμουν σε εμένα και στις ταινίες που πλέον έχω απαίτηση να βλέπω στις στάθμες που θέλω
δηλ.
τι να το κάνεις τελικά ένα τέτοιο τουίτερ που φτάνει μέχρι τα 20+khz κρύσταλλο.... και φοβάσαι μην σκάσει καμιά τζαμαρία στην ταινία απότομα και επέλθει η σιωπή μετά?:D;)
Σωστά.Άλλο να ακούς χαμηλά,άλλο τέρμα.
Άλλες απαιτήσεις έχεις απ'το σύστημα,αν και νομίζω ότι ένα καλά ρυθμισμένο σύστημα,δεν παίρνει χαμπάρι από υψηλές στάθμες εφόσον παίζει εντός ορίων.
Βέβαια,το θέμα είναι αν φτάνει στον καθένα το όριο του συστήματός του!:)
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Σωστά.Άλλο να ακούς χαμηλά,άλλο τέρμα.
Άλλες απαιτήσεις έχεις απ'το σύστημα,αν και νομίζω ότι ένα καλά ρυθμισμένο σύστημα,και ένας σωστός χώρος δεν παίρνει χαμπάρι από υψηλές στάθμες εφόσον παίζει εντός ορίων.
Βέβαια,το θέμα είναι αν φτάνει στον καθένα το όριο του συστήματός του!:)
;)
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Σωστά.Άλλο να ακούς χαμηλά,άλλο τέρμα.
Άλλες απαιτήσεις έχεις απ'το σύστημα,αν και νομίζω ότι ένα καλά ρυθμισμένο σύστημα,δεν παίρνει χαμπάρι από υψηλές στάθμες εφόσον παίζει εντός ορίων.
Βέβαια,το θέμα είναι αν φτάνει στον καθένα το όριο του συστήματός του!:)
Τα όρια είναι όλο το θεμα. Όσο και καλό να είναι ένα tweeter έχει ορια. Ίσως και να υπάρχουν κάποια ελαχιστα που να παίζουν σε εξωφρενικές εντάσεις αλλά με τιμή εντελώς διαφορετικη. Το θέμα είναι τι θες και να το ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου. Γενικά μιλώντας και ισχύει σαν κανόνας ισχυουν τα εξής:
1. Θες κάτι χωρίς πολλά καλώδια να παίζει ωραία με την τηλεόραση στο σαλόνι; Περνεις ηχομπαρα
2. Θες κάτι στο σαλόνι σου να παίζει τίμια σε νορμάλ έως καλές εντάσεις (να ακούς και τη μουσικούλα σου) και μπορεις να προσθέσεις λίγη έως καθόλου φροντιδα; Πας σε avr με dsp και ηχεία με tweeter η klipsch rp (τα βάζω ίδια κατηγορία με καλύτερες εντάσεις τα klipsch κατά κανόνα).
Και τώρα πάμε στις λύσεις "big toys for the big boys"
Dedicated χώροι:
1. Home cinema. Εδώ οι λύσεις είναι ψιλοστανταρ. Ηχεία για αυτό το σκοπό (π.χ JTR, JBL, QSC) σε χώρο με αρκετή απορρόφηση και λιγότερη (έως και καθολου) διάχυση. Αυτό το τελευταίο σηκώνει τεράστια κουβεντα γιατί είναι έτσι αλλά το αφήνω ως έχει όρος το παρον.
2. Dedicated χώρος για μουσική κατά κύριο λογο. Αυτό είναι επιστήμη.:D Εδώ μετράνε όλα αυτά που λέμε στο site, μαςενδιαφέρει ο χώρος να είναι ζωντανός, να έχουμε gain από το χωρο, rt60 κοντά στο 0.3 και όλα αυτά τα γνωστά που λέμε στο φόρουμ.
Ουφ τα γραψα.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Για σταθατε ωρε παιδιά στα δύο μέτρα που ακούει τι db μπορούν να αναπαράγουν εκεί τα τουιτερς αυτά με απόλυτη ασφάλεια για τα ίδια και τα αυτιά του ιδιοκτήτη και για πόση ώρα; ποιο θα είναι είναι αυτό το εφέ της ταινίας που θα έχει επίσης παρατεταμένο τόνο που επίσης θα συμβούν όλα αυτά τα άνω;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Για σταθατε ωρε παιδιά στα δύο μέτρα που ακούει τι db μπορούν να αναπαράγουν εκεί τα τουιτερς αυτά με απόλυτη ασφάλεια για τα ίδια και τα αυτιά του ιδιοκτήτη και για πόση ώρα; ποιο θα είναι είναι αυτό το εφέ της ταινίας που θα έχει επίσης παρατεταμένο τόνο που επίσης θα συμβούν όλα αυτά τα άνω;
το θέμα είναι το κατά πόσο ρισκάρεις να ακούς χωρίς να σκέφτεσαι το μετά...:D
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Όταν αρχίζει να σκληραίνει,(πάντα είναι απλά ποιο ευδιακρτητα πλέον) τη βροχή θα την ακούς χαλάζι, το πηρουνι σαν σφυρί, το κουτάλι στο τραπέζι σαν βαριοπουλακι, θα είναι ποιο εντυπωσιακο είναι το σωστό; ως εντάσεις θα γράφουν το ίδιο παρολαυτα, το σκληρό θα σου φαίνεται ότι παίζει ποιο δυνατά και εντυπωσιακά...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Όταν αρχίζει να σκληραίνει,(πάντα είναι απλά ποιο ευδιακρτητα πλέον) τη βροχή θα την ακούς χαλάζι, το πηρουνι σαν σφυρί, το κουτάλι στο τραπέζι σαν βαριοπουλακι, θα είναι ποιο εντυπωσιακο είναι το σωστό; ως εντάσεις θα γράφουν το ίδιο παρολαυτα, το σκληρό θα σου φαίνεται ότι παίζει ποιο δυνατά και εντυπωσιακά...
γιατί να σκληραίνει?
 






Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Όλες οι μοναδες κινδυνεύουν σε μεγάλες εντάσεις για αρκετή ώρα. Ειδικά τα woofer του κεντρικού. Κακα τα ψέματα τα επαγγελματικά ηχεία είναι καταλληλότερα για κανιβαλισμους, άλλωστε για αυτό το σκοπό έχουν φτιαχτεί.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top