Ηλεκτρονικό τσιγάρο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.220
Reaction score
41.832
Ναι μια χαρά είναι, οι vtc 6 που βλεπω δεν είναι μιά χαρά πάλι.
Δυστυχώς χάνουν γρήγορα σε απόδοση.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.220
Reaction score
41.832
Εργοστάσιο παραγωγής ατμού!!
Τον είχα καιρό κλειστό στο ντουλάπι και είπα να τον στήσω.
qp fatality 28mm

20190210_202417.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.220
Reaction score
41.832
Καινούριος ντριπεράκος 22mm.
Shogun vaperz cloud.
Δυνατό εργαλείο για τους λάτρεις της πνευμονικιάς αεράτης ζεστού ατμού αλλά και της σφιχτης με αλλαγή cup.
20190213_140914.jpg
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.220
Reaction score
41.832
Αυτές τις μέρες έρχεται πίσω στο σπίτι και ο δικός μου αγαπημένος rta dual coil.
Τον έστειλα βόλτα μέχρι τη Κρήτη για αναβάθμιση, θα φτιαχτεί bubble ultem tank για καλύτερη τροφοδοσία και περισσότερη χωρητικότητα σε καύσιμα :D
Sherman rta 28mm v2
Ήρθε ο μπούλης...
Μπόλικη αυτονομία, κάργα τροφοδοσία όπως αρμόζει σε ένα τέτοιο ντεκ.

20190214_145012.jpg
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.220
Reaction score
41.832
Στη Ελλάδα ζούμε....που το παράλογο?
Κάτι μου λέει πως στο τέλος μόνο τα podάκια με τις έτοιμες αμπούλες θα επιτρέπονται.
Ναυάγησε το iqos και έχει λυσσάξει ο Παπ@ροστράτος....

Τεσπα, έχω ξανα κολλήσει με το squezer λόγο του Shogun rda.

20190225_001006.jpg
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εδω και ενα μηνα περιπου τον...ατμιζω!8-)
Πηρα το drizzle της alter ego. Εισαγωγικο μοντελο αλλα δειχνει να τα πηγαινει καλα. Δεν εχει καθολου διαρροες, βγαζει πολυ καπνο αλλα εχει μικρη μπαταρια. Επειδη το νημα ειναι τεραστιο και δε μπορω να το κοιταξω ολο για να κανω ενα φροντιστηριο, ας μου λυσουν οι ειδικοι μερικες αποριες για να μαθαινω κι εγω.

Τι ειναι το πνευμονικο;
Τι ειναι η μονη αντισταση και οι αντιστασεις που ειναι ακριβες ενω μπορουν να μην ειναι;
Γιατι καποιες φορες το υγρο φευγει με τα πρωτα πουφ και αλλες φορες ρουφας και ρουφας και δεν τελειωνει;

Θελω ενα ηλ. τσιγαρο να μην εχει διαρροες για να το πεταω οπου να'ναι. Να εχει λιγο μεγαλυτερο δοχειο απο τα 2 ml που εχω τωρα, να εχει μεγαλυτερη μπαταρια για να το φορτιζω μονο τη νυχτα ας πουμε που κοιμαμαι και να κρατα μια ολοκληρη μερα. Και, αν γινεται, οι αντιστασεις του να μην ειναι πολυ ακριβες. Επειδη ξερω οτι εσεις οι ειδικοι εχετε πολλα διαφορετικα που βλεπω σε φωτο που βαζετε και μερικα ειναι πανεμορφα με σχεδιακια κτλ. δεχομαι και προσφορες σε μεταχ/σμενα αν δεν τα θελετε.:D
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εδω και ενα μηνα περιπου τον...ατμιζω!8-)
Πηρα το drizzle της alter ego. Εισαγωγικο μοντελο αλλα δειχνει να τα πηγαινει καλα. Δεν εχει καθολου διαρροες, βγαζει πολυ καπνο αλλα εχει μικρη μπαταρια. Επειδη το νημα ειναι τεραστιο και δε μπορω να το κοιταξω ολο για να κανω ενα φροντιστηριο, ας μου λυσουν οι ειδικοι μερικες αποριες για να μαθαινω κι εγω.

Τι ειναι το πνευμονικο;
Τι ειναι η μονη αντισταση και οι αντιστασεις που ειναι ακριβες ενω μπορουν να μην ειναι;
Γιατι καποιες φορες το υγρο φευγει με τα πρωτα πουφ και αλλες φορες ρουφας και ρουφας και δεν τελειωνει;

Θελω ενα ηλ. τσιγαρο να μην εχει διαρροες για να το πεταω οπου να'ναι. Να εχει λιγο μεγαλυτερο δοχειο απο τα 2 ml που εχω τωρα, να εχει μεγαλυτερη μπαταρια για να το φορτιζω μονο τη νυχτα ας πουμε που κοιμαμαι και να κρατα μια ολοκληρη μερα. Και, αν γινεται, οι αντιστασεις του να μην ειναι πολυ ακριβες. Επειδη ξερω οτι εσεις οι ειδικοι εχετε πολλα διαφορετικα που βλεπω σε φωτο που βαζετε και μερικα ειναι πανεμορφα με σχεδιακια κτλ. δεχομαι και προσφορες σε μεταχ/σμενα αν δεν τα θελετε.:D
Μη ειδικος αλλα επειδη (νομιζω) σε νιωθω - καταθετω αποψη.Το λοιπον Eleaf iStick TC60W με ατμοποιητη Innokin Zenith 4ml .Μηδεν διαρροες - το πετω οπου να 'ναι (μου 'χει πεσει και 6-7 φορες κατω χωρις προβλημα) - το φορτιζω αμα κοιμαμαι - κρατα ολη μερα - οι αντιστασεις γυρω στα 3 ευρω εκαστη (2-3 το μηνα ) .
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.731
Ο abcd πρώτος :hi:, zizik μετά, εγώ λίγο αργότερα, αλλά νομίζω ότι είμαι ο μόνος από τους τρεις που δεν άγγιξα τσιγάρο όλη αυτή την πενταετία. Τεράστια βοήθεια το ηλεκτρονικό!

Τώρα ατμίζω κάπου στο 1 ml μηδενικής νικοτίνης την ημέρα και μάλλον η κίνηση είναι το μόνο που με εμποδίζει από το να απαλλαγώ τελείως κι από το ηλεκτρονικό.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Εδω και ενα μηνα περιπου τον...ατμιζω!8-)
Πηρα το drizzle της alter ego. Εισαγωγικο μοντελο αλλα δειχνει να τα πηγαινει καλα. Δεν εχει καθολου διαρροες, βγαζει πολυ καπνο αλλα εχει μικρη μπαταρια. Επειδη το νημα ειναι τεραστιο και δε μπορω να το κοιταξω ολο για να κανω ενα φροντιστηριο, ας μου λυσουν οι ειδικοι μερικες αποριες για να μαθαινω κι εγω.

Τι ειναι το πνευμονικο;
Τι ειναι η μονη αντισταση και οι αντιστασεις που ειναι ακριβες ενω μπορουν να μην ειναι;
Γιατι καποιες φορες το υγρο φευγει με τα πρωτα πουφ και αλλες φορες ρουφας και ρουφας και δεν τελειωνει;

Θελω ενα ηλ. τσιγαρο να μην εχει διαρροες για να το πεταω οπου να'ναι. Να εχει λιγο μεγαλυτερο δοχειο απο τα 2 ml που εχω τωρα, να εχει μεγαλυτερη μπαταρια για να το φορτιζω μονο τη νυχτα ας πουμε που κοιμαμαι και να κρατα μια ολοκληρη μερα. Και, αν γινεται, οι αντιστασεις του να μην ειναι πολυ ακριβες. Επειδη ξερω οτι εσεις οι ειδικοι εχετε πολλα διαφορετικα που βλεπω σε φωτο που βαζετε και μερικα ειναι πανεμορφα με σχεδιακια κτλ. δεχομαι και προσφορες σε μεταχ/σμενα αν δεν τα θελετε.:D
https://www.skroutz.gr/s/13693947/Innokin-Zenith-4ml.html
https://www.skroutz.gr/s/16994640/Eleaf-iStick-Pico-X-75W.html
https://www.discountstore.gr/shop/m...50/lg-inr18650hg2-3000mah-36-37v-20a-lithium/
https://www.discountstore.gr/shop/m...es-li-ion-li-fe-li-po/fortistis-nitecore-um2/
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Ο abcd πρώτος :hi:, zizik μετά, εγώ λίγο αργότερα, αλλά νομίζω ότι είμαι ο μόνος από τους τρεις που δεν άγγιξα τσιγάρο όλη αυτή την πενταετία. Τεράστια βοήθεια το ηλεκτρονικό!
Τα 8-10 μισά τσιγάρα (μάλλον 3-4 τζούρες) που κάπνισα για δοκιμή σε πέντε χρόνια και 3 μήνες θεωρούνται άγγιγμα; :p
Όλα ήταν μπλιάχ. :confused::confused:

Η μεγάλη απορία μου είναι πώς με ανέχονταν όλα αυτά τα χρόνια οι μη καπνιστές. :o

Μισώ τη μυρωδιά του τσιγάρου, ιδίως στο σπίτι μου.
Πριν, τα τασάκια δεν άδειαζαν αν δεν γέμιζαν τελείως...
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Το βρωμοτσιγαρο το ειχα κοψει 5 χρονια και το ξεκινησα τελειως βλακωδως...τελειως ομως!
Ενα μηνα τωρα κοπηκε ξανα μαχαιρι. Εχω εργαλειακι 50βαττ, 1500 μιλιαμπερ, ατμιζω με 12 βεβαια λογω αντιστασης και τη βρισκω με δαυτο!!! Εχω σε ενα μηνα γεμισει με μπουκαλακια τον κοσμο. Φανταζομαι εσεις που ασχολειστε χρονια τι θα γινεται σπιτι σας!!
Ουτε ιχνος νικοτινης. Ατμιζω τις βασεις και στα 200 ml μιγμα, ριχνω 3-4 ml αρωματακι γιατι δε μπορω να ατμιζω ετοιμο αρωμα αφου με κουραζει μετα απο λιγο οπότε το σπαω. Τωρα σκεφτομαι να κανω μιξεις με αρωματα να δω τι θα βγει...ή δεν πρεπει να το κανω;;;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.565
Μηνύματα
2.865.743
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top