Captain Marvel

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Σάρωσε η Captain Marvel με παγκόσμιο άνοιγμα 455 εκατ. δολαρίων

Στο πρώτο της τριήμερο στις ΗΠΑ και τον Καναδά η ταινία κατέγραψε εισπράξεις 153 εκατ. δολαρίων (ξεπερνώντας τις εκτιμήσεις για 125 εκατ.) αλλά και τα 103 εκατ. που είχε κερδίσει η «Wonder Woman» το 2017 (πλέον η «Captain Marvel» είναι και η πιο επιτυχημένη ταινία με γυναίκα πρωταγωνίστρια). Εντυπωσιακά ήταν τα κέρδη από τον υπόλοιπο κόσμο, που ανέβασαν το σύνολο στα 455 εκατ. δολάρια. Πρόκειται για το δεύτερο μεγαλύτερο άνοιγμα ταινίας με υπέρηρωες (μετά από το «Εκδικητές: Ο Πόλεμος της Αιωνιότητας») και το έκτο μεγαλύτερο όλων των εποχών για οποιαδήποτε ταινία.

Μετά από τη Βόρεια Αμερική, το πιο επιτυχημένο άνοιγμα της «Captain Marvel» ήταν στην Κίνα, με 89,3 εκατ. δολάρια. Ακολούθησε η Νότια Κορέα με 24,1 εκατ., το Ηνωμένο Βασίλειο με 16,8 εκατ. και η Βραζιλία με 13,4 εκατ. Η μόνη αγορά στην οποία η ταινία δεν άνοιξε ακόμη είναι εκείνη της Ιαπωνίας (όπου θα κάνει πρεμιέρα την ερχόμενη Παρασκευή).

Annotation 2019-03-11 220024.jpg
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Πριν λίγο γύρισα από την προβολή της ταινίας σε αίθουσα ΙΜΑΧ 3D στο πολύ κοντινό μου One Salonica.
Διασκεδαστική ταινία, δεν περίμενα κάτι διαφορετικό.
Μ΄άρεσε πολύ η γάτα.
Εκπληκτικό το 3D σε τέτοιες αίθουσες και ο ήχος επίσης, αλλά τα μπάσα δεν με ικανοποίησαν, ήθελα πιο δυνατό μπάσο, να φάμε και καμιά μπουνιά στο στομάχι.
Δεν ξέρω αν είναι η ταινία ή η αίθουσα.
θα τους προτείνω να πάρουν σαμπ SVS. :D

Πήραμε κι από έναν μεγάλο κουβά ποκκόρν και λύσσαξα εκεί μέσα παρά το νερό που είχα.
Τα γυαλιά 3D μας τα πήραν πίσω οι κλέφτες. >:(
H αίθουσα είχε περίπου 40 - 50 άτομα από τα 306 που χωράει.
Παρατήρησα ότι τα κουβαδάκια των ποκορν τα έβαζαν χωριστά αφού αδειάζανε τα υπολείματα στα σκουπίδια.
Μπορεί να τα ξαναχρησιμοποιούν.
Αυτό είναι καλό ή κακό; :rolleyes:
 


Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Εγὠ πἀντως το φχαριστἠθηκα και σἰγουρα κἀποιο ρὀλο ἐπαιξε η σχετικἀ ανεπιτἠδευτη μενἀγκο.
(που δεν ξυπνἀει τρελλοὐς πὀθους ὠστε να μας θυμἰζει το λὀγο που πληρὠσαμε εισητἠριο)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Προχθές πήγε ένα Marvel geek ξαδελφάκι να δει την Captain

κάθεται παίρνει μια ανάσα...του λέω...πες μου πως σου φάνηκε το μπάζο

μου λέει...μκλ το ''βύσμα'' δεν μπορεί να τρέξει....δεν μπορεί να πάρει τα πόδια της....την έβλεπα να κινείται και μου ερχόταν να πάω να πάρω ένα μπουκάλι Ζαγόρι να της δώσω να πιει:roflmao::lol:...είναι η χειρότερη marvel ταινία ever!:thumbsdown::smg:

και κάπου εκεί έπεσε σιωπή...
και ευτυχώς μου έφτιαξε τη διάθεση γιατί μου είπε ότι Απρίλιο(κάπου Μ.Πέμπτη-Μ.Παρασκευή αν θυμάμαι καλά) κυκλοφορεί το τελευταίο Avengers:geek::party:(νόμιζα για τέλη του χρόνου)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Σούπερ ήταν η ταινία. :party:



Η αίθουσα 6 στο Mall πάλι... :rolleyes:>:( Άθλια εικόνα, δεν άκουγες διαλόγους, χαμηλό level και άμπαση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Σούπερ ήταν η ταινία. :party:



Η αίθουσα 6 στο Mall πάλι... :rolleyes:>:( Άθλια εικόνα, δεν άκουγες διαλόγους, χαμηλό level και άμπαση.
άθλια εικόνα...δεν άκουγες διαλόγους....χαμηλό level,άμπαση....
και παρ όλα αυτά σούπερ?!:o:laugh:

το αποδίδω σε αλλαγή παραξενιών λόγω γήρατος :p:roflmao::lol:

https://www.iatropedia.gr/ygeia/pos-tha-anagnorisoume-ta-simadia-tou-giratos-ke-tis-anias/32149/
 

Μηνύματα
376
Reaction score
221
Παρατήρησα ότι τα κουβαδάκια των ποκορν τα έβαζαν χωριστά αφού αδειάζανε τα υπολείματα στα σκουπίδια.
Μπορεί να τα ξαναχρησιμοποιούν.
Αυτό είναι καλό ή κακό; :rolleyes:[/QUOTE]

Υπαρχει κριση. Τα θεωρουν ακριβα μαλλον τα κουβαδακια. Τωρα αμα εχει μεσα κανα σαλακι ,καμμια τριχα ,παρανυχιδα ,πετσακια δεν πειραζει. Ολοι συνανθρωποι ειμαστε.:D
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Καταπιάστηκα με τις σάχλες.
Τι σχέση έχει η ίδια η ταινία με την κακής ποιότητας προβολή της; Εδώ γίνεται κριτική ταινιών απο αρχεία της κακιάς ώρας και ψηφίζουν για Oscars απο screeners με υδατογράφημα.


Κι εσύ έχεις άποψη για την συγκεκριμένη μέσω τρίτου. :p:p

Ο λόγος που πήγα (χωρίς θετική διάθεση) ήταν ακριβώς γιατί προηγείται των Avengers, και αποδείχθηκε καλή.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Κι εσύ έχεις άποψη για την συγκεκριμένη μέσω τρίτου. :p:p
ποια άποψη καλέ?o_O
την κριτική του ξαδέλφου μου μετέφερα όπως τα είπε;)
για το μόνο που έχω άποψη είναι για το ξανθό ζουμπουρλούδικο ατάλαντο που δεν μου αρέσει ως ηθοποιός...αυτό δεν θα αλλάξει ακόμα και 10 όσκαρ να πάρει :D:roflmao:

Τι σχέση έχει η ίδια η ταινία με την κακής ποιότητας προβολή της; Εδώ γίνεται κριτική ταινιών απο αρχεία της κακιάς ώρας και ψηφίζουν για Oscars απο screeners με υδατογράφημα.
πρακτικά όταν μια ταινία αντβέντσουρ δεν έχει το απαιτούμενο ''σαπόρτ''...χάνει και σε ενδιαφέρον θέασης...οπότε...και περιμένεις πως και πως.... να την ξαναδείς σπιτάκι σου σωστά-και με καλύτερες συνθήκες;)



Ο λόγος που πήγα (χωρίς θετική διάθεση) ήταν ακριβώς γιατί προηγείται των Avengers, και αποδείχθηκε καλή.
είδες που σου πέρασε.....πριν λίγο είπες σούπερ :p:roflmao:
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top