Τα Δυο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ...(HARBETH 40.1)

Μηνύματα
440
Reaction score
560
παντως εγω τις καμπινες τους, τις λιγουρευομαι και θεωρω χαραμι να τις βαζουνε εκει....
θα βγαζανε κατι πλατες και πλαϊνα για κιθαρα, μουρλια...
 

Μηνύματα
634
Reaction score
767
Παντως αν εχει κανει κανένας το τραγικο λάθος κι εχει αγοράσει κανενα 40.1 κ θελει να το ξεφορτωθεί ας μου στείλει pm
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Πατερ του Ηχου αφες αυτοις, ου γαρ οιδασι τι ακηκοοτες εισι παρα μονον αναγνωστες των πηντιεφιων :)


Κωστα αποφασισες βλεπω!
 


Μηνύματα
634
Reaction score
767
Πατερ του Ηχου αφες αυτοις, ου γαρ οιδασι τι ακηκοοτες εισι παρα μονον αναγνωστες των πηντιεφιων :)


Κωστα αποφασισες βλεπω!
Οχι!! Συνυπολογίζοντας εκταμίευση και κυρίως χώρο 3,5μ χ 5,5μ, καθόλου δεν εχω αποφασίσει
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Οχι!! Συνυπολογίζοντας εκταμίευση και κυρίως χώρο 3,5μ χ 5,5μ, καθόλου δεν εχω αποφασίσει
Θα ειναι υπερβολικα. Εδω σε 3.8χ7.3 και λεω για τα 30.2. Ωστοσο ο MILES σε 25 τμ αλλα φτιαγμενα, ειναι σουπερ!
 

Μηνύματα
634
Reaction score
767
Θα ειναι υπερβολικα. Εδω σε 3.8χ7.3 και λεω για τα 30.2. Ωστοσο ο MILES σε 25 τμ αλλα φτιαγμενα, ειναι σουπερ!
Σωστά! Αλλα ο χώρος του Μιχάλη ειναι κ τετράγωνος, που του επιτρέπει κ απόσταση απο πλαϊνούς τοίχους..
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
https://www.avsite.gr/forum/threads/harbeth-shl5-audion-sterling-audio-research-ls2b.165244/
Παιζουν με λαμπες τα Χαρμπεθια; ελα ρε, διαβασε κανα πιντεφ να δεις ποσο λαθος εισαι!:):):)
Καλα ε;
Πατερ του Ηχου αφες αυτοις, ου γαρ οιδασι τι ακηκοοτες εισι παρα μονον αναγνωστες των πηντιεφιων :)
Εφόσον περιπαίζεις τη μελέτη δεδομένων κατ'επανάληψιν,ιδού και η αφιερωμένη ανάλυση στο Reference GTP,ένα σύστημα εμπνευσμένο από...οικείο σε κάποιους setup.

https://www.avsite.gr/forum/threads/Το-κατά-Απόσβεσιν-Ευαγγέλιον.170865/page-4#post-2414528
(Αν μη τι άλλο για χάρη του hood23 ώστε να μη χάνει...επεισόδια) ;)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Πολλα "θα" αναφερονται αγαπητε Μπουτία, αλλά πόσα απο αυτα διαπιστωθηκαν σε ακρόαση; Ισως μερικα, ιδιως περι της αδυναμιας εκφρασης μεγαλων μουσικων συνολων (συμφωνω), αλλά τι ειναι τοτε αυτο που κανει τοσο αρεστο τον ηχο τετοιων υλοποιησεων (σχολης B.B.C.), ωστε να γινονται φανατικοι ακρατες / υποστηρικτες του και ανθρωποι που, πιθανως, να συγγραφουν τετοια "pdf"; Εχω δε την εντυπωση πως και σε σενα αρεσει (νομιζω πως κατι ανεφερες);)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Εμένα μ’αρέσουν.
Τραγουδάτε εσείς, δε με νοιάζει
Aυτό το post θ ανεβάζω κάθε φορά που θα προσπαθείς να πείσεις κάποιον για πολλά subs,ισοστάθμιση και φροντίδα του χώρου.

:p:lol:
Bhutia mode on: Τουναντίον, λαμβάνοντας υπ'οψιν πως όσο περισσότερο βαράνε στο γάμο του καραγκιόζη δύο ηχεία εντός δεδομένης ενιαίας ηχοχωρομηχανικης οντότητος, τόσο μεγαλύτερη υφίσταται η ανάγκη ισοσταθμιστικης παρέμβασης, τα ανωτέρω ηχεία φαντάζουν ως μια εξαιρετική ασκηση επί χάρτου προκειμένου κάνεις να γίνει επαΐων της διαδικασίας αυτής. Bhutia Mode off...

(Για τα ρεντεκο, αδικως μου εχει βγει η φημη. Μονο μεσα απο γιουτιουμπ τα εχω ακουσει.)
Αφτχιας mode on: ίσως τα μοναδικά ηχεία στον κοζμο που μέσω γιουτιουμπ ακούγονται καλύτερα από ότι ζωντανά.. Αφτχιας mode off...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Πολλα "θα" αναφερονται αγαπητε Μπουτία, αλλά πόσα απο αυτα διαπιστωθηκαν σε ακρόαση; Ισως μερικα, ιδιως περι της αδυναμιας εκφρασης μεγαλων μουσικων συνολων (συμφωνω), αλλά τι ειναι τοτε αυτο που κανει τοσο αρεστο τον ηχο τετοιων υλοποιησεων (σχολης B.B.C.), ωστε να γινονται φανατικοι ακρατες / υποστηρικτες του και ανθρωποι που, πιθανως, να συγγραφουν τετοια "pdf"; Εχω δε την εντυπωση πως και σε σενα αρεσει (νομιζω πως κατι ανεφερες);)
Αρκετοί χαλάνε χρόνο και χρήμα με γνώμονα αυτό που τους αρέσει.Και σε κάποιους αρέσει περισσότερο να χαλάνε χρόνο και χρήμα με γνώμονα αυτό όπου θα είχε η δαπάνη κάποιο αντίκρυσμα...;)

Εξαρτάται από τη σχολή...BBC που ταιριάζει στον καθέναν...
http://onlineslangdictionary.com/meaning-definition-of/bbc
:lolsign:
Bhutia mode on: Τουναντίον, λαμβάνοντας υπ'οψιν πως όσο περισσότερο βαράνε στο γάμο του καραγκιόζη δύο ηχεία εντός δεδομένης ενιαίας ηχοχωρομηχανικης οντότητος, τόσο μεγαλύτερη υφίσταται η ανάγκη ισοσταθμιστικης παρέμβασης, τα ανωτέρω ηχεία φαντάζουν ως μια εξαιρετική ασκηση επί χάρτου προκειμένου κάνεις να γίνει επαΐων της διαδικασίας αυτής. Bhutia Mode off...
Αφτχιας mode on: ίσως τα μοναδικά ηχεία στον κοζμο που μέσω γιουτιουμπ ακούγονται καλύτερα από ότι ζωντανά.. Αφτχιας mode off...
Δεν χρειάζεται να γίνεσαι...ασύνταχτος για χάρη μας.;)
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Όχι.
Δεν ειναι πρώτη φορά που το γράφω, μου αρέσουν πολύ, αλλά δεν θα τα αγόραζα.
Όλα αυτά τα ηχεία, τα Rogers Ls3/5a, τα Rogers που είχα, τα Graham, τα Harbeth, ιδίως τα μεγάλα.

Αν μπορούσα να εχω τρία-τέσσερα δωμάτια για ήχο, ένα απο αυτα θα είχε ενα ζεύγος παλιό Ls3/5a στο nearfield, και ένα ζεύγος 40.2 στο midfield+ενισχυτικά πάντα ncore. Δικάναλο.
(+ μερικά buzzwoofers φυσικά :p)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Αφτχιας mode on: ίσως τα μοναδικά ηχεία στον κοζμο που μέσω γιουτιουμπ ακούγονται καλύτερα από ότι ζωντανά.. Αφτχιας mode off...
Σωστά τα λες. Με οποιοδήποτε άλλο τρόπο ακούγονται καλύτερα από ότι ζωντανά, ακόμα και δια τηλεφωνικής επικοινωνίας, μέσω του ακουστικού του τηλεφώνου. Αναλογική σύνδεση, με παράσιτα στη γραμμή, θα προτιμηθεί.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Αν μπορούσα να εχω τρία-τέσσερα δωμάτια για ήχο, ένα απο αυτα θα είχε ενα ζεύγος παλιό Ls3/5a στο nearfield, και ένα ζεύγος 40.2 στο midfield+ενισχυτικά πάντα ncore. Δικάναλο.
Γιατί;
Ώστε να δείχνεις με το κυρίως σύστημα στους περαστικούς φίλους πόσο πολύ έχει προχωρήσει η τεχνολογία του ήχου στον τελευταίο αιώνα; :p

Λατρευτές ντουλαπχιών ενωθείτε! :D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Γιατί;
Ώστε να δείχνεις με το κυρίως σύστημα στους περαστικούς φίλους πόσο πολύ έχει προχωρήσει η τεχνολογία του ήχου στον τελευταίο αιώνα; :p
Γιατί αγαπάμε κύριος, τι να κάνουμε, αγαπάμε
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τι μαργαριτάρι στο βυθό που είναι κρυμμένο εγραπσα καλέ μου και δεν το πρόσεξα??
Δεν είναι κάτι που έγραψες και δεν πρόσεξες αλλά το αντίστροφο,κάτι που πρόσεξες και δεν έγραψες.;)
Όχι.
Δεν ειναι πρώτη φορά που το γράφω, μου αρέσουν πολύ, αλλά δεν θα τα αγόραζα.
Όλα αυτά τα ηχεία, τα Rogers Ls3/5a, τα Rogers που είχα, τα Graham, τα Harbeth, ιδίως τα μεγάλα.

Αν μπορούσα να εχω τρία-τέσσερα δωμάτια για ήχο, ένα απο αυτα θα είχε ενα ζεύγος παλιό Ls3/5a στο nearfield, και ένα ζεύγος 40.2 στο midfield+ενισχυτικά πάντα ncore. Δικάναλο.
(+ μερικά buzzwoofers φυσικά :p)
Καλή η αγάπη,αλλά σημαντικότερο θα ήταν να πεις σε ποιο ύψος θα κροσάριζες τα sub με τα LS3/5a...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Καλή η αγάπη,αλλά σημαντικότερο θα ήταν να πεις σε ποιο ύψος θα κροσάριζες τα sub με τα LS3/5a...
Κάπου μεταξύ 120Hz και 150Hz. Πάνω στο τεχνητό φούσκωμα που έχουν.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν είναι κάτι που έγραψες και δεν πρόσεξες αλλά το αντίστροφο,κάτι που πρόσεξες και δεν έγραψες.;)
Έλα πες την αλήθεια... Δε θα μου πεις, θα με σκάσεις ... Έτσι δεν είναι?
[DOUBLEPOST=1555266614][/DOUBLEPOST]
μέιλ λοβ
Λουγκρες.... :p:p:p:p
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top