Τι είδαμε, τι θα δούμε




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Glass (2019)

Είπα να το προσπαθήσω κι εγώ. Δεν μου αρέσει ο Shyamalan, δεν μου άρεσαν οι προηγούμενες δύο ταινίες της τριλογίας, ούτε καν θυμάμαι με τι ασχολούνταν, οπότε δεν περίμενα κάτι ιδιαίτερο.
Έλα όμως που ήταν ακόμα χειρότερο! 20 λεπτά άντεξα συνολικά. Αυτό το κάτι που τραβάει κάποιους, δουλεύει αρνητικά σε μένα. Δεν βάζω βαθμό για να μην είμαι άδικος.
 






TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
MV5BMTY1OTA2MjI5OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzkxMjU4NjM@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg
6/10
Αυτο που το σωζει ειναι η καταπληκτικη ερμηνεια των πολλαπλων χαρακτηρων του Mcavoy οπως και στο split.
Επισης καταπληκτικη εικονα σε hdr ( την κραταω να την εχω για demo) οπως και πολυ καλο ηχο , surround/atmos οπου ειχε , χωρις ανουσιους εντυπωσιασμους .
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
το ξεκινησα, ειδα μεχρι το 3-4 επεισοδιο, δεν ξερω δε μ αρεσε οπως η πρωτη σαιζον, το βαρεθηκα και το σταματησα....
Την πρώτη σεζόν την είχα καταφέρει κι εγώ. Θα ξεκινήσω και την 2η και βλέπουμε.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Εχω ξεκινήσεις το The Handmaid's tale, στο 4ο επεισόδιο προς το παρόν. Διαφορετικό, με κρατάει μέχρι τώρα αν και λίγο αργό για τα γούστα μου. Δημιουργούνται ερωτηματικά για την εξέλιξη της υπόθεσης, δυσκολεύομαι να το φανταστώ με δεδομένο ότι έχει και season 2 και θα υπάρχει και τρίτη φέτος!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
το ξεκινησα, ειδα μεχρι το 3-4 επεισοδιο, δεν ξερω δε μ αρεσε οπως η πρωτη σαιζον, το βαρεθηκα και το σταματησα....
Την πρώτη σεζόν την είχα καταφέρει κι εγώ. Θα ξεκινήσω και την 2η και βλέπουμε.
Η δεύτερη, αν εξαιρέσουμε ένα εφεύρημα που προωθεί μεν την πλοκή αλλά είναι εντελώς ηλίθιο, μου άρεσε περισσότερο κι απ' την πρώτη.

Εχω ξεκινήσεις το The Handmaid's tale, στο 4ο επεισόδιο προς το παρόν. Διαφορετικό, με κρατάει μέχρι τώρα αν και λίγο αργό για τα γούστα μου. Δημιουργούνται ερωτηματικά για την εξέλιξη της υπόθεσης, δυσκολεύομαι να το φανταστώ με δεδομένο ότι έχει και season 2 και θα υπάρχει και τρίτη φέτος!
Είδαμε την πρώτη σαιζόν (με πολλά νεύρα). >:( Ούτε με πληρωμή δεν το συνεχίζω. :p
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Second act

https://m.imdb.com/title/tt2126357/


Ήθελε η γυναίκα να διαλέξει ταινία.
Κλασική Jlo το καημένο ασχημόπαπο που έγινε κύκνος. Η πονεμένη ιστορία με το happy ending. Τελικά στη μία ώρα η γυναίκα κοιμήθηκε και το είδα μόνος

5/10
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Ένας Ελέφαντας Στέκεται Ακίνητος, ντεμπούτο και κύκνειο άσμα ταυτόχρονα του 29χρονου Χου Μπο ο οποίος με την ολοκλήρωση της ταινίας αυτοκτόνησε και το καλλιτεχνικό γεγονός του περσινού Βερολίνου.

Ένας μαθητής, μία μαθήτρια, ένας γκάγκστερ και ένας ηλικιωμένος συνταξιούχος, πλήρως αποξενωμένοι από το περιβάλλον τους, βάζουν πλώρη για την πόλη Μανζούλι όπου ο θρύλος λέει ότι υπάρχει ένας ελέφαντας σε ζωολογικό κήπο που παραμένει ακίνητος και αδιάφορος στην παρουσία των ανθρώπων. Το οδοιπορικό τους μετατρέπεται σταδιακά σε μία υπαρξιακή οδύσσεια και μια σκηνοθετική άσκηση πάνω στο μηδέν.

Εξαντλητικής διάρκειας (234 λεπτά) και βασανιστικών ρυθμών τοιχογραφία της σύγχρονης Κίνας η οποία ως άλλος Κρόνος καταβροχθίζει τα παιδιά της. Εξαιρετικές εικόνες ενός βιομηχανικού, γκριζαρισμένου, μετα-αποκαλυπτικού τοπίου που θυμίζει σκουπιδότοπο στον οποίο άπαντες βουλιάζουν αργά και τελετουργικά.

Ταινία ακίνητη και επιβλητική σαν ελέφαντας.

Εκτιμώ ότι σε βάθος χρόνου θα αποκτήσει μυθικές διαστάσεις σε ορισμένους κύκλους.

Δικαίως ή αδίκως, μένει να φανεί...

Υ.Γ. Πρωτοφανής η κοσμοσυρροή για τετράωρη κινεζική ταινία χθες το απόγευμα στον ένα και μοναδικό κινηματογράφο που έχει αναλάβει την προβολή. Το ταπεινό Ααβόρα έζησε στιγμές που είχε χρόνια να δει και φάνηκε ότι δυσκολεύτηκε να αντεπεξέλθει.

 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Crazy Rich Asians 2018

7/10

9EF21904-7240-49E3-83DD-EC6252DA167A.jpeg



Από το ομώνυμο best seller του αμερικανό-Ασιάτη Kevin Kwan .

Kwan published Crazy Rich Asians in 2013. The book was inspired by his childhood in Singapore;the second chapter more specifically was developed from a poem he had written years before entitled "Singapore Bible Study." Kwan wrote the poem, which describes the study group as "an excuse to gossip and show off new jewelry" for a creative writing course in college. In the process of turning that scene into a chapter of a novel, he was inspired to complete the entire story.



The Story Behind Crazy Rich Asians’ Mahjong Showdown
 

Attachments



Μηνύματα
43
Reaction score
102
s-l1000.jpg


Άλλο ένα βιβλίο του Στίβεν Κίνγκ που γίνεται ταινία και μάλιστα είς διπλούν καθώς υπάρχει και η πρώτη ταινία του 1989.Αχρείαστη τελικά αφού δεν προσφέρει κάτι παραπάνω στον θεατή απο αυτό που έχει ήδη δεί αλλά ακόμα κι αν δεί για πρώτη φορά,δεν του αφήνει κάτι το αξιομνημόνευτο πέρα απο jumpscares και 'στραβωμένα' πιτσιρίκια,μία μάστιγα πλέον του σινεμά τρόμου.Αν και το συγκεκριμένο πιτσιρίκι είναι ίσως το μόνο ατού της ταινίας.

6/10

Μία τίμια μεταφορά βιβλίου του Κίνγκ στην οθόνη τελευταία,είναι η τηλεταινία Gerald's game.

geralds-game.jpg
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.160
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top