Game Of Thrones (2011)

Αγαπημένος σας χαρακτήρας από το Game of Thrones

  • Tyrion Lannister (Peter Dinklage)

  • Jon Snow (Kit Harington)

  • Daenerys Targaryen (Emilia Clarke)

  • Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau)

  • Cersei Lannister (Lena Headey)

  • Sansa Stark (Sophie Turner)

  • Arya Stark (Maisie Williams)

  • Petyr 'Littlefinger' Baelish (Aidan Gillen)

  • Bronn (Jerome Flynn)

  • Lord Varys (Conleth Hill)

  • Sandor 'The Hound' Clegane (Rory McCann)

  • Bran Stark (Isaac Hempstead Wright)

  • Hodor (Kristian Nairn) χαχαχα :P

  • Άλλος...


Results are only viewable after voting.
Μηνύματα
4.105
Reaction score
3.616
Το είδα και εγώ χθες το τέταρτο. Δυστυχώς πολύ άρπα κόλλα δουλειά στο σενάριο. Γίνονται πράματα και θάματα σε χρόνο μηδέν ενώ άλλες φορές περιμέναμε σεζόν ολόκληρες. Φαίνεται ότι έπεσε απίστευτη σεναριακή συμπίεση για να το χωρέσουν σε μία σεζόν.

Στο rotten το πιο διάσημο αντικειμενικό κριτικό σαιτ κινηματογράφου πάτωσε το επεισόδιο (την χειρότερη βαθμολογία από όλα τα επεισόδια του GOT ever !!! )
https://www.rottentomatoes.com/tv/game-of-thrones/s08/e04

Ελπίζω τα επόμενα να με κάνουν να ξεχάσω το οτιδήποτε βιαστικό που με ενόχλησε.
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Η σειρά είναι βασισμένη στα βιβλία A Song of Ice and Fire . Αυτό που παρακολουθούμε είναι A Game Of Thrones.
Είναι σα να λες ότι το δαχτυλίδι είναι subplot στον Άρχοντα
Δεν καταλαβαινω πως συνδεονται οι δυο πρωτες προτασεις του μηνυματος σου με την τελευταια.
 




Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πραγματικά δε βλέπω κάποια διαφορά από τους προηγούμενους κύκλους. Δε νομίζω να ήταν ποτέ η σειρά που σε κρατούσε σε κάθε επεισόδιο ή ότι όλα τα επεισόδια ήταν super.
απλά ήταν ανατρεπτική και υπήρχε ένα επεισόδιο που έφερνε τα πάνω κάτω και μας έκανε να κολλήσουμε.
Περιμέναμε 8 χρόνια να γίνουν οι μάχες και επιτέλους γίνονται.
Δεν ήταν ανατρεπτικό το 4ο? Ήταν για μένα
Και η μάχη μια χαρά ήταν και την είδα κανονικά με ότι βασικές ρυθμίσεις έχω ψαχτεί και έχω κάνει μόνο μου.
Δε με έχει χαλάσει τίποτα ως τώρα.
Το πιο πιθανό είναι να περιμένατε κάθε επεισόδιο να είναι σαν τον Άρχοντα.
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Παραιτησου, παραιτησου, σκεψου σε τι κοσμο θα φερεις το παιδι σου
Σαν τουρκικο σηριαλ, εκτος αν μπει κανα μπαγλαμαδακι στην μεση, τοτε κατι γινεται :D

Ρε τους μπαγασες τους δημιουργους , εγω τους φανταζομαι , τους βλεπω σχεδον (σαν τον bran ενα πραγμα) να ακουν no women , no cry στο pc και να ανυπομομουν για την ζεστη ασπρη αμμο στα ποδαρακια τους :D
Αλλη λογικη εξηγηση δεν υπαρχει για αυτα που συμβαινουν :D
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
εν τω μεταξυ η προχειρότητα τηε εξέλιξης των γεγονοτων για χάρη της εξυπηρέτησης του οποιου σεναρίου πια καταπατώντας την όποια λογική εστω και για παραμύθι ερχιζει να εκνευρίζει.....ας μου πει καποιος γιατι

να μη γυρισει η νταινειρης με τον αλλο δρακο να την πεσει στα πλοια απο πισω αφου ολα τα πλοια ειχαν στην πλώρη προσαρμοσμενα τα τεράστια βελη , και να τους κανει παρανάλωμα του πυρός και να τελειώνει συνοπτικά και θριαμβικά η σκηνη????? ε?????????????????

ελεος πια...
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
εν τω μεταξυ η προχειρότητα τηε εξέλιξης των γεγονοτων για χάρη της εξυπηρέτησης του οποιου σεναρίου πια καταπατώντας την όποια λογική εστω και για παραμύθι ερχιζει να εκνευρίζει.....ας μου πει καποιος γιατι

να μη γυρισει η νταινειρης με τον αλλο δρακο να την πεσει στα πλοια απο πισω αφου ολα τα πλοια ειχαν στην πλώρη προσαρμοσμενα τα τεράστια βελη , και να τους κανει παρανάλωμα του πυρός και να τελειώνει συνοπτικά και θριαμβικά η σκηνη????? ε?????????????????

ελεος πια...
Ποσο συγκινητικο ειναι αυτο μπροστα στην εκρηξη θυμου, την καθετη εφορμηση αλα στουκας και την αποφυγη του σμηνους των ριπων ? Οχι δεν βαζω σποιλερ , ανεβαζω την ανδρεναλινη σε οποιον δεν εχει δει το επεισοδιο :D
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ποσο συγκινητικο ειναι αυτο μπροστα στην εκρηξη θυμου, την καθετη εφορμηση αλα στουκας και την αποφυγη του σμηνους των ριπων ? Οχι δεν βαζω σποιλερ , ανεβαζω την ανδρεναλινη σε οποιον δεν εχει δει το επεισοδιο :D
ναι οκ...το κανανε το κομματι τους με το στουκας....μετα?...τι την εμποδιζει ?
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ποσο συγκινητικο ειναι αυτο μπροστα στην εκρηξη θυμου, την καθετη εφορμηση αλα στουκας και την αποφυγη του σμηνους των ριπων ? Οχι δεν βαζω σποιλερ , ανεβαζω την ανδρεναλινη σε οποιον δεν εχει δει το επεισοδιο :D
Μαζί σου. νομίζω θέλουν να μας περάσουν το θυμό που νιώσει η Καλίση και ο Γρειγουορμ αργότερα, και εμένα τουλάχιστον μου το πέρασαν στο μέγιστο βαθμό.

να πεθάνει η Σερσεη με αργό και βασανιστικό τρόπο.....>:(>:(>:(>:(>:(>:(>:(:smg::smg:
 


Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Μαζί σου. νομίζω θέλουν να μας περάσουν το θυμό που νιώσει η Καλίση και ο Γρειγουορμ αργότερα, και εμένα τουλάχιστον μου το πέρασαν στο μέγιστο βαθμό.

να πεθάνει η Σερσεη με αργό και βασανιστικό τρόπο.....>:(>:(>:(>:(>:(>:(>:(:smg::smg:
μεγαλυτερος ειναι ο θυμος εκείνης τη στιγμής
που της τρώει τον ενα δράκο και η αναγκη για αμεση τιμωρια του δολοφονου του παρα την κανω με ελαφρα πηδηματάκια και το αφήνω για αργότερα για τοη ηθικό αυτουργό...
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ψιλοξενέρα το τελευταίο......φύγαν απο πάνω....και πάνω κάτω λες και πάνε 5ήμερη με το σχολείο....
Χαχαχα και χουχουχου......
Και η άλλη τους έχει για πρωινό.....
Ένα δυνατό χαρτί έιχαν...και τους έμεινε μισό....

"και άντε να δούμε που θα βγει......." που λέει και ο μέγας Μπουγάς.....
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πάλι η Άρια θα καθαρίσει
Βλέπω την Άρια στο θρόνο.
Πολύ προβλέψιμο... πρέπει να περιμένουμε κάτι που θα μας εκπλήξει..
Πχ ο σιδεράς. Πρόβλεψη κουμπάρου. Αλλά από το τίποτα ξαφνικά έγινε κάποιος. ;)
 

Μηνύματα
3.761
Reaction score
2.898
Δεν καταλαβαινω πως συνδεονται οι δυο πρωτες προτασεις του μηνυματος σου με την τελευταια.
Η σειρά είναι βασισμένη στα βιβλία A Song of Ice and Fire . Αυτό που παρακολουθούμε είναι A Game Of Thrones.
Πρόκειται για τη μάχη του πάγου με τη φωτιά , του σκότους με το φως όχι μία απλή διαμάχη μεταξύ αρχόντων για το θρόνο.
Σύμφωνα με τα βιβλία , υπάρχει μαγεία , οι δράκοι μεγαλώνουν αργά και γίνονται σχεδόν άτρωτοι, οι εποχές είναι αλλοπρόσαλλες και τέλος πάντων οι white walkers ανίκητοι. Επίσης υπάρχουν θεότητες και όπλα που ούτε καν τα δείχνει η σειρά.
Μάλλον βαρέθηκαν και το έκαναν ασπουνόπερα
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.488
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top