Νέα πηγή αυτοκινήτου 2 DIN Corolla 2009 sedan

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Καλησπέρα σας. Γνωρίζετε κάποια καλή πηγή για αναβάθμιση του εργοαστασιακού player;
Η υποδοχή είναι μεγάθους 2 DIN και ψάχνω να καλύψω τις εξής βασικές απαιτήσεις:
α) συνδεσιμότητα bluetooth με ενσωματωμένο μικρόφωνο για χρήση ως hands free
β) υπάρξη οθόνης ευανάγνωστης κάτω από τον ελληνικό ήλιο, δυνατότητα αναπαραγωγής μικρών βίντεο
γ) πλοήγηση με google maps, είτε ενσωματωμένους στην πηγή είτε συνδέοντας σε αυτήν το android smartphone και κάνοντας χρήση των δεδομένων της τηλεφωνικής μου σύνδεσης
δ) υποδοχή usb για αρχεία mp3, flac
ε) κατά προτίμηση ύπαρξη κάποιων ελάχιστων φυσικών πλήκτρων, ιδίως για το volume και start - pause ή ύπαρξη τηλεχειριστηρίου
στ) αξιοπρεπής ήχος, χωρίς τρελές απαιτήσεις, το εργοστασιακό στερεοφωνικό με ικανοποιεί ηχητικά
Το συνολικό μπάτζετ ελπίζω να μην υπερβεί τα 500 ευρώ.
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Έχω πάρει από το εξωτερικό από τον alli……. ( https://www.aliexpress.com/store/gr...tml?spm=a2g0o.detail.100008.13.1ae1123bpEbqDE )
Έχει πολλά κ κάνουν ΠΑΠΑΔΕΣ!!!! Το θέμα είναι να είναι ΚΑΛΟΣ ο ηλεκτρολόγος που θα το βάλει κ να έχει πείρα κ μεράκι….. εγώ έχω προβλήματα πολλά από τον ηλεκτρολόγο. ΤΕΛΕΙΟΣ ήχος, σύνδεση με το κινητό μου, βίντεο κλπ…. αλλά όχι καλή τοποθέτηση από τον ηλεκτρολόγο κ τώρα θα πρέπει να πάω σε άλλον ηλεκτρολόγο κ ξανά αλλά 100 ευρώ για εργατικά του……!!! Σε αμάξι xonda civic
[DOUBLEPOST=1557901836][/DOUBLEPOST]Να υπολογίζεις κ άλλες περίπου 100-150 ευρώ για τελωνείο εκτός αν το βρεις από ευρωπαϊκές αποθήκες….. (που δεν έχει τίποτα)
 

Μηνύματα
3.738
Reaction score
2.875
πες τι προβλήματα αντιμετώπισες? θέλω να βάλω και γω 2din σε civic , αλλά σε όσους έχω πάει μοιάζουν ερασιτέχνες
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Καλησπέρα σας. Γνωρίζετε κάποια καλή πηγή για αναβάθμιση του εργοαστασιακού player;
Η υποδοχή είναι μεγάθους 2 DIN και ψάχνω να καλύψω τις εξής βασικές απαιτήσεις:
α) συνδεσιμότητα bluetooth με ενσωματωμένο μικρόφωνο για χρήση ως hands free
β) υπάρξη οθόνης ευανάγνωστης κάτω από τον ελληνικό ήλιο, δυνατότητα αναπαραγωγής μικρών βίντεο
γ) πλοήγηση με google maps, είτε ενσωματωμένους στην πηγή είτε συνδέοντας σε αυτήν το android smartphone και κάνοντας χρήση των δεδομένων της τηλεφωνικής μου σύνδεσης
δ) υποδοχή usb για αρχεία mp3, flac
ε) κατά προτίμηση ύπαρξη κάποιων ελάχιστων φυσικών πλήκτρων, ιδίως για το volume και start - pause ή ύπαρξη τηλεχειριστηρίου
στ) αξιοπρεπής ήχος, χωρίς τρελές απαιτήσεις, το εργοστασιακό στερεοφωνικό με ικανοποιεί ηχητικά
Το συνολικό μπάτζετ ελπίζω να μην υπερβεί τα 500 ευρώ.
https://digitaliq.gr/product/iq-an9063_gps/
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Έχω καινούργιο μοντέλο του 15 κ είμαι στο φόρουμ της honda έχω κάνει πολλές αναρτήσεις http://honda-club.gr/board/index.php?/topic/15453-πηγη-2din-σε-civic-9g/page-4#entry187031 με τα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει θα με «γνωρίσεις» εύκολα. Πάει σχεδόν ένας χρόνος περίπου που το έχω βάλει κ δεν τα έχω λύσει τα προβλήματα γιατί κ έχω κουραστεί κ δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο ένεκα δουλειάς. ΤΟΝΙΖΩ είναι θέμα ηλεκτρολόγου γιατί πως όταν είναι το κλειδί της μηχανής στο 1 παίζουν όλα κανονικά κ έχω ήχο στο gps κ όταν ανοίξω την μηχανή ο ήχος στο gps είναι νεκρό, τέλειος μουγκό έχοντας 3 προγράμματα (τα γνωστά gps);;; κ μερικές φορές μάλιστα μπλοκάρει μη μπορώντας να κάνω ρεσετ γιατί το έχει συνδέσει κατά ευθείαν στο ρεύμα μην έχοντας στο ντουλαπάκι κάποιο καλώδιο με διακόπτη για απενεργοποίηση!!!! Με έστειλε η xonda σε αυτόν τον ηλεκτρολόγο αλλά αποδείχτηκε ΜΕΓΑΣ τσαρλατάνος κ βιαστικός στην δουλειά του. Το πρόβλημα το κάνει μόνο στο φωνή του gps κ στο βίντεο κ όχι στο ράδιο κ ήχο από φλασακι!!!!

Για να μην φεύγουμε από το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό μπορείς να βρεις οικονομικά υποσυστήματα αλλά το «α» κ το «ω» είναι ο ηλεκτρολόγος να έχει μεράκι κ γενικά να είναι «ΣΠΙΡΤΟ» έχοντας στο ενεργητικό του πολλές τοποθετήσεις παρόμοιων συσκευών!

ΑΝ δεν ξέρουμε ηλεκτρολόγο ΣΠΙΡΤΟ, πάμε σε ένα γνωστό κατάστημα με τέτοια ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ κ ότι πρόβλημα έχουμε το φτιάχνει ξανά. Κ όχι όπως εγώ που μου λέει ότι εγώ στο έφτιαξα εντάξει κ το μηχάνημα έχει πρόβλημα κ άλλος να μου λέει ότι αυτά δεν συμβαίνουν ούτε στα πιο φτηνά αλλά ευθύνεται ο ηλεκτρολόγος. Όπως κ να έχει θέλει ξανά ξήλωμα από την αρχή, νέα χρήματα για να το συνδέσει σωστά κ προσεκτικά!!!!!

Η σπίρτο ηλεκτρολόγος, η αγορά από τον ίδιο με την τοποθέτηση για να έχει ευθύνη ΑΥΤΟΣ.
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
τελειος ηχος απο κινεζο , μου θυμιζει αναρτησεις στο xda...
δεν υπαρχει αυτο το πραμμα , οχι τουλαχιστον αν δεν παιδευτεις πολυ ,οχι αν ειναι android 8 , οχι αν δεν μπει εξωτερικο dsp.
π μπλε ηχος εχει ο κινεζος , αλλα απο χρηστικοτητα ειναι οτι καλυτερο.
κινεζο πηρα και εγω και ακομα δεν παιζει (οπως πρεπει)
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Ο δικός μου ο …. «κινέζος» με android 8 έχει κατά πολύ πιο «πλούσιο» δυνατότερο κ απολαυστικό ήχο από το μαμά της xonda που όσοι το άκουσαν έμειναν ευχαριστημένοι. Απλά τα προβλήματα που έχω είναι με τον ήχο του gps που γίνεται μουγκό. Αυτό είναι το κυρίως πρόβλημα μου…. Σαφώς δεν ενδιαφέρομαι να ακούσω μουσική λες και θα είμαι σε κανένα στούντιο ή μέγαρο, αλλά να είναι λειτουργικό το μηχάνημα δίχως προβλήματα στην οδήγηση.
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
ειναι πολλα τα σταδια που χωριζουν τον ηχο που μπορει να ειχες απο το εργοστασιακο (ιδιαιτερα 10ετιας και πισω) , απο αυτο που εχεις τωρα, απο αυτο που μπορει να θεωρηθει αποδεκτο και απο το απολυτο (οποιο και αν ειναι αυτο)

στις περισσοτερες των περιπτωσεων ο κοσμος (ακομα και εδω μεσα που εχει μια καποια εξειδικευση στον ηχο και θα πρεπε να εχει απαιτησεις*) εχει αγνοια των τελευταιων δυο σταδιων στο χωρο του αυτοκινητου με συνεπεια αυτα που γνωριζε μεχρι προσφατα (και τα θεωρει δεδομενα για το αυτοκινητο) να βρισκονται σε τοσο χαμηλο επιπεδο που μια συγκριση με κατι ελαφρως καινουριο (πχ τον κινεζο σου) να δειχνει οτι παιζει καλα.

αντικειμενικα ειναι εντελως μετριο (με τα δεδομενα του δυνατου και οικονομικως εφικτου της εποχης μας**) και θελει πολυ δουλεια για να βελτιωθει.
η εξοδος προενισχυσης ειναι εντελως γτπκ , σε πολλες περιπτωσεις δεν μπορουν να οδηγηθουν οι τελικοι επαρκως και αλλα γραφικα.

ο κινεζος το εφτιαξε να δουλευει καλα με τον δικο του ενισχυτη. αν θελεις να βαλεις τελικο θα απελπιστεις - με ενα καθημερινο flacφωνο των 100 ευρω θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα .


* ειναι αστειο, ακομα και σημερα , ακομα και εδω μεσα , ακομα και απο ανθρωπους που εχουν δωσει 10αδες χιλιαδων ευρω στον ηχο/εικονα του σπιτιου, να εχουν την αποψη οτι ο καλος ηχος στο αυτοκινητο περιοριζεται στα καραγκιοζιλικια που ακους στα φαναρια απο τα 500 μετρα. δεν εχουν ιδεα τι μπορει να συμβει μεσα στο αυτοκινητο και μαλιστα απο ελληνες (ελαχιστους μετρημενους στα χερια του ενος χεριου) εγκαταστατες

** αυτην την περιοδο η ισχυς τοσο στους ενισχυτες οσο και στα dsp*** εχει πιασει πατο. μπορεις να αποκτησεις δυνατους ποιοτικους ενισχυτες με κλασμα των χρηματων που ηθελες πριν απο 10 χρονια, για τα δε dsp δεν υπαρχει συγκριση , στα μισα λεφτα παιρνεις ασυγκρητα καλυτερο προιον απο οτι πριν 10 χρονια.

*** δεν νοειται αξιοπρεπες συστημα στο αυτοκινητο χωρις dsp
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Έχουμε διαφορετική φιλοσοφία που ίσως να οφείλετε στην διαφορά ηλικίας που πιθανών εδώ μέσα να είμαι ηλικιακά σαν το πατέρα σας!! (55 χρονών) Ένας 55αρης αγοράζοντας με κόπο ένα καινούργιο αμάξι 2 ετών τώρα είναι, τι θέλει;;; να τον πηγαίνει με ασφάλεια στην δουλειά του κ στα τυχών ταξίδια, να είναι οικονομικό κ με κάποιους αυτοματισμούς (εννοείται κ η αξιοπιστία του αυτοκίνητου) όπως εκατοντάδες δίπλα μας αναζητούν ένα απλό λειτουργικό μηχάνημα κ να αποσβηστεί τάχιστα. Ο ήχος των στούντιο που είναι ανώτατος στην ποιότητα κλπ, φανερά τον αφήνει αδιάφορο. Το να δοθεί μια μικρή περιουσία σαν αξεσουάρ στο αμάξι πιεζόμενος καθημερινά οικονομικά για τις συνηθισμένες υποχρεώσεις είναι μάταιο! Άλλωστε το θέμα είναι τι αναζητεί το άτομο. Ο φίλος μας πάρα πάνω αναζητούσε ένα din2 με κάποια χαρακτηριστικά που είναι για την περισσότερη μάζα των ατόμων αρεστά. Αν αναζητούσε τρελά συστήματα θα πήγαινε με κλειστά τα μάτια κ θα πλήρωνε από 1500 κ πάνω για κάποια συσκευή που στην τελική κ αυτή θα είχε διάρκεια κάποιων λίγων ετών γιατί android όπως είχα διαβάζει κάπου…… «Με android 8.x, 4 πύρινο επεξεργαστή 1,2 ghz και 2gb ram μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μέσα σε ένα αυτοκίνητο για αυτό το διάστημα. Μετά οι εφαρμογές απλά είτε δεν θα δέχονται τις απαραίτητες αναβαθμίσεις είτε η μονάδα θα σέρνεται.

Όποτε;;;;; η γνώμη μου πάντα, ένα αξιοπρεπή κινέζο με κάποια λειτουργικά μπλιμπλικια κ με έναν ΣΠΙΡΤΟ μάστορα ηλεκτρολόγο με μεράκι. Τα περισσότερα είναι….. ματαιωτης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιωτης…….

Γνώμη μου κ φυσικά δεν θέλω να έρχομαι σε αντιπαραθέσεις που κ οι γνώμες σας είναι απόλυτα σεβαστές

Κ μην ξεχνάτε κατι…….πιθανων να έχω την ηλικία του πατέρα σας!!!!!:dance2::download::showingbiceps:

Συγγνώμη αν σας κούρασα…
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
δυσκολο, αν δεν ησουν πατερας απο τα 14.

δεν εχω καμια διαφωνια στο να μην εχει κανεις απαιτησεις στο συγκεκριμενο θεμα αλλα ειναι εντελως διαφορετικο να λεμε οτι μου αρεσει/ανεχομαι κατι και αλλα οτι παιζει πολυ καλα.

και αυτο γιατι ο καθενας που τα διαβαζει ολα αυτα δεν εχει απαραιτητα την γνωση του υποβαθρου αυτουνου που εκφερει την αποψη αυτη (οτι ειναι 40 χρονια εγκαταστατης η οτι ειναι 40 χρονια φουρναρης) για να αξιολόγει παντα τι εννοει ο καθενας παιζει καλα η οχι.

γενικα στο car audio υπαρχει τεραστια παραπληροφορηση για το τι συμβαινει , τι μπορει να συμβει και μπορει να κοστισει αυτο , γενικα ο κοσμος δεν εχει επαφη με το θεμα (και δεν υπαρχει και ευκολη η πληροφορια στα ελληνικα ειναι η αληθεια)

η μικρη περιουσια ειναι παλι σχετικο μιας και βρισκομαστε σε forum που εχει ως θεμα την εικονα και τον ηχο.
το καθε μελος εδω μεσα με τον ενα η τον αλλο τροπο εχει ξοδεψει σε ηχο και εικονα απο 1000 μεχρι 10αδες χιλιαδες ευρω.
για μενα πχ το να ριξω λεφτα σε υλικα εικονας περαν μια τηλεορασης ακομα και το 1000αρικο ειναι μικρη περιουσια, την ιδια στιγμη μπορει να εχω 3 ενισχυτες στο αυτοκινητο των 2000 εκαστος (λεμε τωρα)
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Ελπίζω το android για τα αυτοκίνητα να μην έχει υποχρεωτικές αναβαθμίσεις λογισμικού, διότι θα αναγκαστώ να του κόψω την πρόσβαση στο ίντερνετ.
Από άποψη ποιότητας ήχου, στ' αυτιά μου το εργοστασιακό ηχοσύστημα της Toyota με 6 ηχεία είναι αρκετά καλό. Για να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης, σε σχέση με φθηνό Hyundai αντίστοιχης χρονολογίας, ήταν η μέρα με τη νύχτα. Το δεύτερο είχε "τενεκεδένιο" ήχο.
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
οχι δεν εχει και ουτε προκειται
αντε να δεις ενα update και αυτο δε θα κατεβει μονο του
στα android εχεις δυο firmware
τα κομματι του ταμπλετ και αυτο της πηγης (mcu). για τα τελευταια κυκλοφορουν γενικα updates που καλο ειναι να κανεις αλλα θελει ψαξιμο.
να ξερεις οτι μια οικογενεια chipset (πχ rockchip px3, px5 , px6) χρησιμοποιειται απο πολλους κινεζους (καμια δεκαρια) και μετα απο αυτο ο καθε εισαγωγεας μπορει να βγαλει και μια δικη του αλλα ουσιαστικα μολις δεις τα porperties θα οδηγηθεις παλι πισω στους 10 βασικους κατασκευαστες.

απο κει και περα υπαρχει το xda οπου γενικα κυκλοφορουν μερικες αξιολογες προσπαθιες που διορθωνουν μερικες κινεζοαστοχιες.
εκει μονο θα βρεις και αλλαγη εκδοσης ανδροιδ οπου εχει νοημα.

πχ ειναι γνωστο οτι η εκδοση 8 στα px5 ειναι μεγαλη αποτυχια στην διαχειριση του usb ενω για καποιο αγνωστο λογο λειπει η βιβλιοθηκη που επιτρεπει τη χρηση usb dac (κατι που στην 7 δουλευε ταμαμ ενω διορθωθηκε στην 9)

παντως ουτε οι κινεζοι ουτε στο xda υπαρχει σοβαρο ενδιαφερον για τον καλο ηχο. στους 1000 ισως να υπαρχουν καμια 10αρια που να γκρινιαζουν για το θεμα του usb dac ενω οι υπολοιποι μας βλεπουν σαν εξωγηινους και ειλικρυνα δεν καταλαβαινουν τι εννοουμε γιατι τους φαινεται οτι παιζει υπεροχα. οι δε κινεζοι αρχιπαπατζιδες. μεχρι και ψευτικα dsp ενσωματωνουν , με δηθεν παραμετρικους ισοσταθμιστες που εχουν σταθερη κεντρικη συχνοτητα.
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Φίλε pankrok βλέπω ότι έχεις πολλές γνώσεις από αυτά κ σε παραδέχομαι!!! Ίσως γιατί να είχες ασχοληθεί από πολύ παλιά. Όπως κ να έχει δεν ήξερα ότι τα rockchip px3, px5 ….. παρουσίαζαν προβλήματα (ίσως γιατί δεν ενημερώνομαι κ με έχει φάει η καθημερινότητα της δουλείας κ των υποχρεώσεων. Σε μια συσκευή με rockchip, px5 (ο δικός μου ο κινέζος έχει τέτοιο) :headbang: μπορεί να γίνει αλλαγή του λειτουργικού android με άλλο android Developer Ελληνική ROM.;;;; η ανήκει αυτό στη σφαίρα της φαντασίας μου;;;; μιας κ αυτό γίνεται μόνο στα κινητά!!!

Εντελώς τυχαία χθες το βράδυ είχα μια συζήτηση με έναν γνωστό μου που ενδιαφέρετε να βάλει din2 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 8αρα οθόνη (γιατί τον παίρνει άνετα στο ταμπλό) κ με ρωτούσε…. Δεν ήξερα κ πολλά να του πω

Σας ρωτώ, τι να του πω μεθαύριο που θα τον δω;;;; τι να προσέξει;;; (εκτός από να είναι σπίρτο ο ηλεκτρολόγος)

Όσο για τα update…. Εκεί δυστυχώς όσο προγράμματα έχεις τόσο πιο συχνά θα σου ζητά!!!! Δεν θα βάλεις δυο βασικά για video;; δεν θα βάλεις δυο βασικά gps;;; δεν θα βάλεις κάποιο για ανάγνωση αρχείων εγγράφων (pdf, word);;; κ κάποιο για ανάγνωση φωτογραφιών;;;;;; ΕΕΕ δυστυχώς αρχίζουν να ζητιάνε αναβαθμίσεις κ…… βαραίνει το σύστημα. Είναι σαν το τηλέφωνο. Κ άμα έχεις κ κάποιο παΐδι 20-25 χρονών κ βάλει κάποιο παιχνίδι….. εκεί το τερμάτισες!!!! Το λέω αυτό γιατί ο γιος μου έβαλε κάποιο παιχνίδι κ σερνόταν κ φυσικά το έσβησα!!
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
δεν βγαζουν αναβαθμισεις επισημα
το πολυ μια δυο και αν
συνηθως καμια
και επισης δεν αναβαθμιζουν επισημα οι προμηθευτες απο 7 σε 8 η απο 8 σε 9

και καλυτερα γιατι οπως δουλευει την πρωτη μερα ετσι θα δουλευει και την τελευταια , ενω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα τα ξαναφερει παλι στην πρωτη μερα.

δε θα τα δεις ποτε τα προβληματα αυτα που αναφερονται αν δεν προσπαθησεις να τα κανεις μια σοβαρη πηγη ηχου.

για τα px5 υπαρχει αυτη η rom
https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-hal9k-rom-3-mtcd-e-head-units-t3847477/

εχει βεβαια ατελειωτο διαβασμα και θα χασεις μερες απο τη ζωη σου, αλλα γενικα στα px5 δουλευει πολυ καλα (καλυτερα απο την εργοστασιακη)
εκει μεσα υπαρχει και μια εκδοση σε 9.0 αλλα ακομα δεν την λες ετοιμη , ελπιζουμε ο ρωσουλης να ασχοληθει και με αυτην να την κατεβασουμε να γινουμε ανρθωποι.

τι αλλο να προσεξεις σε κινεζο, καλο ειναι να βρει σε px6 που ειναι καινουρια και παιζουν με 9 τα περισσοτερα.
μπορει να δει και τις ελληνικες εισαγωγες (lm , digital iq κλπ) ωστε να γλυτωσει το περιμενε του αλια (εγω το εφερα με τα χερακια μου και σε καλυτερη τιμη αλλα ετυχε να ειμαι εκει και να εχω και βοηθεια)
 

Μηνύματα
885
Reaction score
883
Για να μην ταλαιπωρούμαστε με κινέζους (δεν έχω χρόνο να σκαλίζω οδηγίες για το πως πρέπει να δουλέψει σωστά μια πηγή αυτοκινήτου), υπάρχει κάτι από μεγάλο κατασκευαστή πχ Pioneer Kenwood κλπ, έστω λίγο υψηλότερης κατηγορίας τιμής;
Αυτό πχ δεν έχει περίπου ότι ζήτησα; https://www.skroutz.gr/s/14598009/Sony-XAV-AX205DB.html
Βλέπω 2-3 φυσικά πλήκτρα (ένταση - επιλογή - επόμενο - προηγούμενο) οθόνη, ραδιόφωνο dab και usb - bluetooth συν χάρτες. Σύνδεση με android και κάμερα οπισθοπορείας.
Βλέπετε κάποια "λούμπα" που δεν βλέπω;
 
Last edited:

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
ναι εχει αλλα το android auto δεν ειναι παντα λειτουργικο και με ολα τα κινητα

δυστυχως πρεπει να το βρεις καπου τοποθετημενο (σε καμια κονσολα καπου ) να βαλει το κινητο σου και να δεις τι παιζει.

αν παιξει θα εχεις πολυ καλη πλοηγηση και παντα αναβαθμισμενη
το waze που ειναι η συμβατη εφαρμογη για android auto ειναι τουλαχιστον οσο καλο το maps.

το κακο ειναι οτι ο συνδυασμος πηγης κινητου δεν πετυχαινει παντα. πχ με το oneplus και με το s5 σε εργοστασιακο suzuki δεν δουλεψε ποτε. με ενα Α3 ψευτοδουλεψε και πολυς κοσμος διαμαρτυρεται για κολληματα και οτι καθυστερει

παντως λιγο πολυ αντιστοιχες πηγες εχουν ολοι πλεον (δες και σε alpine) αλλα πριν αγορασεις προσπαθησε να τις δεις ζωντανες καπου
 

Μηνύματα
323
Reaction score
14
Αληθεύει φίλε pankrok ότι για να δουλεύει καλά με το android auto ή «έστω» καλά το τηλέφωνο με το 2din του αυτοκίνητου πρέπει το κινητό να είναι ρουταρισμενο;;;;;;

Αν ναι, τότε μιλάμε για πολλές ώρες παίδευα κ πάντα με ρίσκο να κρεμάσει η συσκευή. Δηλαδή εργασία για υπερβολικά ελαχίστου στα δάκτυλα του ενός χεριού να το κάνουν…..

Άρα στην τελική πάντα για τον μέσο καταναλωτή, ένα σύστημα γύρω στα 500-700 ευρώ κόλπε με την πρόσοψη κ με σπίρτο ηλεκτρολόγο;;;;
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.410
για root δεν εχω διαβασει - δεν επρεπε και ολας να συμβαινει αυτο γιατι θα ηταν μια αχρηστη λειτουργια.

επι της ουσιας δεν μπορω να βοηθησω περισσοτερο, πλεον κοιταω το κομματι της αγορας αποκλειστικα στο πεδιο που με ενδιαφερει εκεινη τη στιγμη και επειδη ειμαι μη συμβατικος χρηστης δεν μπορω να σου δωσω καλη απαντηση στο θεμα με τα 500-700 ευρω.

πρεπει να εμπιστευτεις περισσοτερο τον εγκαταστατη. εγω θα ξεκιναγα απο εδω
www.dragiotis.gr
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top